وداع باشکوه با کیارستمی

تیر ۲۰, ۱۳۹۵ ساعت: ۲۱:۳۳ ب.ظ 1,495 بازدید ۳ نظر
امروز روز زندگی بخشیدن دوباره به هنر است در آیین وداع با هنرمندی که تمام در تمام، زندگی بود و هنوز هم زندگی هست که "مرد نکو نام نمیرد هرگز".

‌وداع باشکوه با کیارستمی؛ پیام مردم به کسانی که می‌خواستند او را کتک بزنند

➖ ثابت شد که بی هنران رفتنی اند و هنرمندان، می مانند هر چند که دیگر نفس نکشند.

➖ به 19 سال قبل بر می گردیم؛ هیچ نامی از کسانی که می خواستند کیارستمی را کتک بزنند، باقی نمانده و کلیت گروه شان نیز با بدنامی در تاریخ ثبت شده است اما کسی که قرار بود در بدو ورود به وطنش کتک بخورد، بسیار عزیرتر و بزرگ تر از آن سال ها، برای همیشه باقی خواهد ماند، به نیکنامی و اعتبار.

➖ به عباس کیارستمی سال ها اجازه کار در وطنش ندادند و اینک، منع کنندگان وی، حتماً خدا خدا می کنند که نامشان افشا و خودشان رسوا نشوند. اما کیارستمی با گردنی افراشته در تاریخ می ماند.

➖ امروز فقط روز وداع با “کارگردان زندگی” نیست، روز جبران تمام بی مهری هایی است و روز سخن گفتن با کسانی است که تمام فکر و ذکرشان محدود کردن هنر و هنرمندان است. آنها باید بدانند و “ببینند” که هنرمند هر جا رود، قدر بیند و بر صدر نشیند، حتی اگر با پیکر بی جان؛ از آن سو دشمنان هنر، یا نمی مانند و یا اگر هم ماندند، با ننگ بدنامی می مانند.

➖ امروز روز زندگی بخشیدن دوباره به هنر است در آیین وداع با هنرمندی که تمام در تمام، زندگی بود و هنوز هم زندگی هست که “مرد نکو نام نمیرد هرگز”.

نظرات

شما هم نظر خود را ارسال کنید