نشست نمایش نامه خوانی در دبستان دخترانه شهید شکرالله زارعین مهریز

آبان ۱۳, ۱۳۹۸ ساعت: ۰۴:۱۶ ق.ظ 1,179 بازدید بدون نظر
نشست نمایش نامه خوانی با حضور سعید قریشی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی مهریز، جمعی از معلمان، دانش آموزان و کتابداران در محل سالن اجتماعات دبستان دخترانه شهید شکرالله زارعین برگزار شد.

به همت کتابخانه عمومی مجتمع نشست نمایش نامه خوانی در دبستان دخترانه شهید شکرالله زارعین برگزار شد

همزمان با فرار رسیدن ۱۳ آبان نشست نمایش نامه خوانی  با حضور سعید قریشی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی مهریز، جمعی از معلمان، دانش آموزان و کتابداران  در محل سالن اجتماعات دبستان دخترانه شهید شکرالله زارعین برگزار شد.

به گزارش وبسایت یزدیان به نقل از روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مهریز، در ابتدای مراسم، سعید قریشی رئیس اداره کتابخانه های عمومی مهریز بیان کرد: ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است و هدف از بزرگداشت این روز آشنایی نسل جدید با رشادت های دانش آموزان و دانشجویان پیرو خط امام است که لانه جاسوسی را در این روز تسخیر و به زورگویی آمریکا پایان دادند.

قریشی در ادامه سخنان خود گفت: اداره کتابخانه های عمومی مهریز به مناسبت های مختلف برنامه های متنوعی در مدارس، مهدهای کودک، دانشگاه و… با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و انتقال ارزش های انقلاب اسلامی برگزار می کند.

رئیس اداره کتابخانه های مهریز، نمایش نامه خوانی را یکی از فعالیت های ترویجی نهاد کتابخانه های عمومی خواند و گفت: سلسله نشست های نمایش نامه خوانی با هدف خواندن نمایشنامه های ایرانی و سبک های مختلف ادبی نمایش نامه و به مناسبت های مختلف و با همت کتابداران در کتابخانه ها و مدارس برگزار می شود.

مهدی معتمدی، مسئول کتابخانه عمومی مجتمع نیز ضمن گرامیداشت ۱۳ آبان و روز دانش آموز گفت: در سال جدید در کنار طرح کتاب خوان نشست های نمایش نامه خوانی با حضور کودکان و نوجوانان در کتابخانه ها و یا با حضور کتابداران در مدارس با قوت اجرا می شود.

وی، مهارت های خواندن، تقویت حافظه، افزایش اعتماد به نفس و آشنایی با متون ادبی را از مزیای این طرح عنوان کرد.

در ادامه این مراسم، خوانش نمایش «نامه» از کتاب هدهدسفید و با نقش خوانی ۷ نفر از دانش آموزان و با کارگردانی «سیده شازده علوی» کتابدار کتابخانه مجتمع در  دبستان شهید شکرالله زارعین صورت گرفت.

در پایان، از نقش آفرینان نمایش «نامه» با لوح سپاس و اهداء جوایز توسط اداره کتابخانه های مهریز تقدیر به عمل آمد.   

شما هم نظر خود را ارسال کنید