شیرین کاری های مدیرغیربومی هلال احمر یزد!

آذر ۱۸, ۱۳۹۵ ساعت: ۰۳:۰۷ ق.ظ 6,008 بازدید ۲۷ نظر
مدیر غیربومی و اردبیلی هلال احمر استان یزد که انتصابش با مخالفت های زیادی در استان همراه بود، بعد از نشستن برصندلی مدیریت این سازمان مهم و مردمی، شیرین کاری های زیادی کرده است.

شیرین کاری های مدیرغیربومی هلال احمر یزد/ خرید عجیب وغریب ۱۱ میلیاردی دارو/غیرقابل فروش بودن برخی اقلام دارویی داروخانه هلال احمر

مدیر غیربومی و اردبیلی هلال احمر استان یزد که انتصابش با مخالفت های زیادی در استان همراه بود، بعد از نشستن برصندلی مدیریت این سازمان مهم و مردمی، شیرین کاری های زیادی کرده است.
به گزارش تابناک یزد، اواسط تیرماه سال جاری در یک خبر غیرمنتظره در رسانه ها از انتصاب احدپور، یکی از کارمندان هلال احمر اردبیل، به عنوان مدیرعامل جمیت هلال احمر استان یزد حکایت داشت. این انتصاب با مخالفت هایی همراه بود که گزارشی هم در تابناک در خصوص عواقب این انتصاب منتشر شد که باعث تاخیر در انتصاب وی شد.
با این حال و علی رغم تذکرات دلسوزان استان یزد، همزمان با تصدی مدیریت این سازمان مهم در استان با یک مدیر با رزومه ضعیف و ناآشنا به یزد باعث رقم خوردن یک سری حوادث پی در پی  در این سازمان شده است.
شیرین کاری های آقای مدیرعامل به قدری گسترده است که در یک گزارش خبری نمی گنجد و تابناک آن را در چند بخش ارائه خواهد کرد.
خرید عجیب و غریب حجم انبوه دارو برای داروخانه هلال احمر یزد
داروخانه هلال احمر چه دراستان یزد وسایر نقاط کشوربه عنوان یکی ازمراکز مهم دارویی قلمداد می شود و مورد اعتماد و مراجعه مردم است اما بعد از انتصاب مدیرعامل مذکور، ناگهان مدیر بومی، باتجربه و خوشنام این داروخانه که فقط چند ماه تا دوره بازنشستگی وی باقی مانده بود، برکنار و به جای آن یک فرد غیربومی و کم تجربه  به مسائل دارویی توسط مدیرعامل محترم منصوب شد. بعد از همه مخالفت ها با این انتصاب عجیب، اتفاقات عجیب تری به سراغ  داروخانه هلال احمر یزد آمد.
داروخانه هلال احمر در هر استان، داروهای مورد نیاز خود را از شرکت های معتبر و مجاز همان استان تهیه می کند و هر شرکتی هم فقط مجاز به ارائه انواع خاصی دارو است و نمی توان از هر شرکتی هر دارویی را خریداری کرد.
اما در یک اتفاق عجیب رئیس جدید داروخانه هلال احمر یزد از یک شرکت خاص در یکی از استان های شمالی کشور، انواع و اقسام داروها را یکجا خریداری کرده که مبلغ نهایی آن ۱۱ میلیارد ریال بوده که هزینه آن هم نقدا تسویه شده است.
این درحالی است که این خرید عجیب بوده و شرکت مذکور صلاحیت فروش برخی اقلام دارویی را نداشته و در مجموع هم داروخانه هلال احمر یزد، مجاز به خرید دارو از شرکت های دارویی دیگر استان ها نیست.
این مسئله مورد بررسی سازمان غذا و دارو در استان قرار گرفته و در نخستین اقدام یک فاکتور ده ها میلیون تومانی شرکت مذکور توسط بازرسان این سازمان بررسی و دستور بلوکه کردن داروهای فوق صادر شده است به عبارت دیگر برای اولین بار در طول فعالیت داروخانه هلال احمر استان یک بخشی از داروها به دلیل ابهامات مختلف، بلوکه شده و اجازه فروش ندارد.
این درحالی است که بخشی از همین داروها متاسفانه به مردم استان فروخته شده  و فعالان حوزه سلامت و بهداشت استان را با نگرانی مواجه کرده است.
درباره مبدا این داروها، شرایط نگهداری آن و همچنین شرایط حمل و نقل آن ابهامات بسیار زیادی وجود دارد که به نظر می رسد سازمان های ناظر بر بهداشت و سلامت مردم هرچه سریع تر گزارش مبسوطی ارائه کنند.
از دیگر اتفاقات عجیب و نامبارک در این رویداد، قیمت برخی داروهاست که بررسی های اولیه نشان می دهد برخی اقلام دارویی به  قیمت گران تری خریداری شده و متاسفانه هیچ نهادی هنوز گزارش لازم را اعلام نکرده است.
شنیده شده است این داروها که باید در کامیون های مخصوص یخچال دار حمل دارو، جابه جا شود با آژانس و اتومبیل شخصی از استان های دیگر به یزد ارسال و متاسفانه در شرایط کاملا غیرایمن تحویل داروخانه هلال احمر یزد شده که البته تابناک این ادعا را تایید نمیکند.
بخش دوم شیرین کاری های مدیرکل غیربومی و کم تجربه هلال احمر استان یزد به زودی منتشر خواهد شد.
نظرات
 1. تحویل دارو در پیادرو خیابان کاشانی توسط مسوول داروخانه به دفعات در پاسی از شب.
  آیا این قاچاق دارو نیست؟؟؟؟؟

 2. خیلی جالبه، در حالیکه یه آدم فوق دیپلم برداشته به عنوان رییس داروخانه گذاشته، اونم از یه استان دیگه ، با اینکه تو استان اینقد تحصیل کرده هست آدم بی سواد از تهران اورده که رییس داروخانه بشه، اونم جایی که با حون مردم سر وکار داره.

 3. مدیر جدید تا حدی جو تهدید و ارعاب در اداره درست کرده که هیچ کس حق اعتراض ندارد. همه کارکنان را با تهدید پرونده سازی، کم کردن اضافه کاری و … را مرعوب کرده است.

 4. این خبرها فایده ندارد. تا وقتی که این آقا وانت وانت شیرینی برای مرکزنشینان می فرسته و دهان آنها را میبنده کسی نمی شنوه. این وسط فقط مردم بیچاره گوشت قربونی هستن

 5. نمی دونستیم دلالی دارو، اونم داروهای بیماری های خاص “ابادانی و پیشرفت شهر و استان و کشور ” هست. نمی دونستیم آرودن مدیر داروخانه و کارپرداز و مشاور از تهران اونم جاهایی که در هلال احمر درآمد داره، در جهت ابادانی و پیشرفت شهر و استان و کشور هست. در ضمن اگه اخبار کذبه بیان تکذیب کنند. از نهادهای بازرسی استان هم دعوت کنند بیان برای بررسی .

 6. لطفا کمی از شایستگی و سوابق مدیرعامل غیر بومی و کار نابلد هلال احمر بگویید، این که فقط ۹ ماه تونسته در اردبیل مدیرعامل بمونه ناشی از شایستگی ایشون بوده؟ تازه در حالیکه استاندار اردبیل پسرخاله ایشون بوده و حامی بوده؟ خدا میدونه چکارهایی کرده که با این پارتی کلفت باز هم برکنارش کردند. قبل از مدیرعاملی اردبیل هم بگید چکاره بوده. تو یزد که مدیر به کل کشور صادر میکنه قحطی بوده؟

 7. خرید دارو از شرکت طوطیا آمل که مجوز توزیع دارو در یزد ندارد و حمل داروهایی که با کامیون یخچال دار باید حمل شود با وسیله شخصی و بدون شرایط ایمنی به یزد آورده شده است که منجر به فاسد شدن داروها شده است.
  همچنین دریافت پنهانی دارو در پیاده رو خیابان کاشانی به دفعات مکرر که عکس و فیلم آن موجود می باشد شبهه ناک نمی باشد؟؟؟؟
  جان بیماران استفاده کتتده از این داروها در خطر می باشد.
  حال اگر مشکلی نبود چرا معاون بهداشت هلال احمر استان که به این موضوع اعتراض کرد را برکنار کردید و فرستادید تبعید اشکذر؟؟؟؟
  مگر چه گفته جز حقیقت و سخن حق؟؟؟
  به واقع حرف حق تلخ است و ایستادان جلوی نابخردان تاوان دارد

 8. اگر مشکلی نداشته این داروهای قاچاق و فاسد چرا دکتر غنی زاده که جلو این فساد ایستاده را برکنار و به اشکذر تبعید کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 9. با همه کسانی که با جان مردم این رفتار حقیرانه را کردن برخورد قاطع و مدیرعامل متخلف برکنار و مراجع قضایی معرفی شود

 10. ماشین سواری با راننده اختصاصی که از پرسنل هلال احمر هست برای پسر آقای مدیرعامل از دیگر شیرین کاری های ایشان است

 11. چرا این مدیر غیربومی دست گذاشته رو تنها منبع درامدی جمععیت هلال احمر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  چرا باید منابع درامدی هلال احمر در دست عده ای خاص باشه و معلوم نشه منابعش کجا مره؟؟؟؟

 12. تضییع حقوق معاون هلال احمر که مقابل فساد ایستاده را دنبال کنید
  معاونی که پست و مقام براش اهمیت نداشت و با تمام وجود بخاطر سلامتی مردم مقابل فساد ایستاد

 13. بازم خوبه همه خبر از خودرو تشریفات مدیرعامل دارند و در پارکینگ اختصاصی مدیرعامل در کنار نمازخانه معمولا در دید همه همکاران هست، و همه هم روزی که آمبولانس تبدیل به خودرو تشریفات شد هم به یاد دارند. چرا دروغ و کتمان، این ماشین که همه دیده اند. اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید و پای کار خلافی که کردید بایستید. در ضمن مدیر عامل غیر بومی در کنفرانس خبری نه با اقتدار بلکه با قلدر بازی به سوالات پاسخ داد و ادبیات قلدرمابانه اش ر همگان هوایدا شد

 14. آوردن مسسول خرید و مسوول داروخانه به هلال احمر استان یزد از تهران نشانه توهین مدیرعامل غیر بومی به مردم و کارمندان استان یزد می باشد

 15. از مدعی العموم تقاضای ورود به قضایای قاچاق دارو و توزیع داروی فاسد در داروخانه هلال احمر یزد داریم.

 16. مدیر متخلف را از استان بیرون کنید.
  ننگ یزد هست که مدیر مفرسته همه جای کشور ، اونوقت مدیر غیربومی در هلال احمرش مشغول باشه.
  این قدر قحط الرجال در یزد داریم که یک اردبیلی اخراجی باید بشه مدیر یزد؟؟؟؟؟

 17. دادستان باید ورود کند.
  دادستان به عنوان مدعی العموم باید حکم جلب متخلفین را صادر و در دادگاهی علنی آنانکه با سلامتی مردم بازی می کنند را محاکمه نماید

شما هم نظر خود را ارسال کنید