عصبانیت کرباسچی و گاف های ناتمام او

تکذیب ادعای کرباسچی درباره ممانعت عارف از سخنرانی عبدالکریم سروش در دانشگاه تهران

مهر ۳۰, ۱۳۹۸ ساعت: ۲۳:۲۴ ب.ظ 1,182 بازدید یک نظر
در زمان ریاست دکتر عارف در دانشگاه تهران گروه هایی خواستار توقف تدریس دکتر سروش در دانشگاه تهران بودند اما دکتر عارف که خود از اساتید برجسته علمی بودند و حفظ استقلال و ساحت دانشگاه را ضروری و محترم می دانستند، در برابر این جریانات مقاومت داشتند و تا جایی که می دانم دکتر سروش به تدریس خود در آن مقطع ادامه دادند.

تکذیب ادعای کرباسچی درباره ممانعت عارف از سخنرانی عبدالکریم سروش در دانشگاه تهران

 دکتر ابوالفضل فاتح دبیر وقت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در زمان ریاست دکتر عارف بر این دانشگاه در گفت وگو با اصلاحات نیوز در پاسخ به سوالی درخصوص اظهارات آقای غلامحسین کرباسچی درباره نحوه رفتار دکتر عارف با روشنفکرانی همچون دکتر سروش و طباطبایی ،گفت: این اظهارات درباره اقای دکتر عارف که از اساتید برجسته و سیاستمداران شریف کشور است، دقیق نیست.

وی افزود: در زمان ریاست دکتر عارف در دانشگاه تهران گروه هایی خواستار توقف تدریس دکتر سروش در دانشگاه تهران بودند اما دکتر عارف که خود از اساتید برجسته علمی بودند و حفظ استقلال و ساحت دانشگاه را ضروری و محترم می دانستند، در برابر این جریانات مقاومت داشتند و تا جایی که می دانم دکتر سروش به تدریس خود در آن مقطع ادامه دادند. علاوه بر آن آقای دکتر عارف در عین تاکید بر استقلال علمی از مشوقان نشاط سیاسی دانشجویان و حامیان انجمن اسلامی دانشگاه تهران بودند.

نظرات

شما هم نظر خود را ارسال کنید