بهرام شفیع، مجری برنامه «ورزش و مردم» چهره در نقاب خاک کشید

مهر ۱۷, ۱۳۹۷ ساعت: ۲۳:۱۷ ب.ظ 1,452 بازدید بدون نظر
بهرام شفیع در سال ۱۳۳۵ در محله پامنار تهران به دنیا آمد و دیروز در سن 62 سالگی و در بیمارستان بهمن تهران بر اثر سکته درگذشت.
بهرام شفیع، مجری برنامه «ورزش و مردم»


چهره در نقاب خاک کشید
بهرام شفیع در سال ۱۳۳۵ در محله پامنار تهران به دنیا آمد و دیروز در سن ۶۲ سالگی و در بیمارستان بهمن تهران بر اثر سکته درگذشت.
نام برنامه «ورزش و مردم» که به میان می‌آید، بی‌درنگ چهره «بهرام شفیع»، مجری این برنامه پر طرفدار ۳۰ ساله در ذهن‌مان تداعی می‌شود.«شفیع» دانش آموخته رشته علوم سیاسی بود. وی دوره ارشد تهیه کنندگی و گزارشگری را از اتحادیه رادیو تلویزیونی آسیا و اقیانوسیه دریافت کرد.
او چند سالی رئیس فدراسیون هاکی کشورمان بود. با این در چند دهه گذشته رقبایی مانند برنامه‌های «ورزش از نگاه دو»، «دایره طلایی» و «۹۰» در تلویزیون روی آنتن رفتند ولی «ورزش و مردم» طرفداران ثابت خود را داشت و این از پر بیننده‌ترین برنامه‌های ورزشی تلویزیونی محسوب می‌شد.
در سال‌های گذشته پخش برنامه «ورزش و مردم» از شبکه اول سیما از یکشنبه شب‌ها به صبح‌های جمعه انتقال یافت. او در گفت‌وگویی می‌گوید: «برنامه «ورزش و مردم» اسفند ۱۳۵۸ راه اندازی شد که سال ۱۳۸۸ وارد سی‌امین سال فعالیتش می شود؛ البته ۲ سال اول من در جمع دوستان نبودم و از سال ۱۳۶۰ همکاری‌ام را با برنامه «ورزش و مردم» شروع کردم و تا این تاریخ در خدمت شما هستم. خیلی از دوستانی که گزارشگر رشته‌های مختلف ورزشی هستند، به نوعی کارشان را با شبکه اول و برنامه «ورزش و مردم» آغاز کرده‌اند. مثل آقایان عادل فردوسی پور، جواد خیابانی، مزدک میرزایی. معتقدم برنامه‌ای که سی سال روی آنتن است به طور حتم مورد توجه مردم واقع شده است.» شفیع در گفت‌وگوی دیگری نیز اشاره می‌کند: «اولین اجرای برنامه من مصادف بود با جشن آزادی خرمشهر و آن حماسه بزرگ و به یاد ماندنی و اجرای این برنامه در آن موقع، لحظات افتخار آمیزی برای من بود. به خصوص که من در آن لحظات بزرگ از پشتیبانی های مهندس متقی و مجید وارث بهره مند شدم.»
او در گفت‌وگوی دیگری در سال ۱۳۸۳ می‌گوید: «به عنوان تهیه‌کننده و مجری با دیدی واقع بینانه می گویم که هنوز هم ما روی حرکت های ورزشی کشور تاثیر گذار هستیم.البته نه این که مداخله کنیم. اثرگذار هستیم.»
Image result for ‫درگذشت بهرام شفیع‬‎
Image result for ‫درگذشت بهرام شفیع‬‎
Image result for ‫درگذشت بهرام شفیع‬‎
Image result for ‫درگذشت بهرام شفیع‬‎

شما هم نظر خود را ارسال کنید