برگزیدگان جایزه «دکتر تقی ابتکار» در حضور خاتمی معرفی شدند

اسفند ۱۵, ۱۳۹۲ ساعت: ۰۱:۴۴ ق.ظ 5,279 بازدید یک نظر

و به نقل از سبزپرس، هیئت داوران نهمین دوره جایزه دکتر تقی ابتکار، جایزه تلاشگر و پژوهشگر برگزیده در حوزه محیط زیست را به پاس 32 سال تدریس و تحقیق در زمینه محیط زیست و منابع طبیعی ایران، چاپ بیش از 45 مقاله در مجلات معتبر داخلی و بین المللی و تالیف دو کتاب در زمینه قوانین مدیریت منابع طبیعی و همچنین ارائه مشاوره به نهادهای مرتبط برای حفظ محیط زیست به استاد «تقی شامخی» تقدیم کرد. قابل ذکر است دکتر تقی شامخی استاد دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران(پردیس کرج) به تازگی  بازنشسته شدند و همسر مرحمومه هاله سحابی می باشند.

همچنین بنا بر نظر هیئت داوران در عرصه فعالیت‌های مردم نهاد این جایزه به «حسین عبیری گلپایگانی» برای فعالیت مستمر و گسترده در جهت آموزش و جلب مشارکت مردمی در جهت بهبود وضعیت محیط زیست تعلق گرفت.

عبیری به همراه همسرش برای دریافت جایزه حاضر شد و خطاب به حضار گفت: اگر همسرم پشتیبان من نباشد، نمی‌توانم فعالیت محیط زیستی انجام دهم به همین خاطر همسرم باید این جایزه را دریافت کند.

در حوزه فعالیت خبری نیز هیئت داوران جایزه خبرنگار و فعال محیط زیست را به محسن تیزهوش از خرم آباد لرستان به خاطر تلاش مجدانه در انعکاس اخبار و گزارش‌های محیط زیستی اعطا کرد. تیزهوش یکی از فعالان محیط زیست در استان لرستان است که در کنار فعالیت محیط زیستی، به فعالیت مطبوعاتی در این حوزه نیز می‌پردازد. او یکی از همکاران استانی سبزپرس است.

همچنین در حوزه رسانه هیئت داوران از «حمیدرضا میرزاده» سردبیر پایگاه خبری سبزپرس و «کیوان هوشمند» مدیر پایگاه خبری دیده‌بان محیط زیست و حیات‌وحش ایران تشکر و قدردانی کرد.

علاوه بر این، لوح تقدیر هیئت داوران برای 10 سال فعالیت پیوسته در عرصه صنعت برای اجرای طرح‌های زیست محیطی به «مرتضی لطفی» تعلق گرفت.

همچنین هیئت داوران نهمین دوره جایزه دکتر تقی ابتکار با تقدیم لوح تقدیر به خانواده محیط بان شهید «عبدالله یاری» به خاطر تلاش‌ها و خدمات او در حفاظت از منابع خدادادی و طبیعت ایران تشکر کرد.

نظرات

شما هم نظر خود را ارسال کنید