یزدی ها امسال ۱۲۰ میلیون لیتر کمتر سوخت مصرف کرده‌اند

مهر ۱۳, ۱۳۹۵ ساعت: ۱۳:۱۳ ب.ظ 58,229 بازدید ۶۵ نظر
سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد از کاهش ۱۳,۸درصدی مصرف انواع فرآورده‌های نفتی در شش ماهه اول سالجاری استان یزد خبر داد.

یزدی ها امسال ۱۲۰ میلیون لیتر کمتر سوخت مصرف کرده‌اند

سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد از کاهش ۱۳,۸درصدی مصرف انواع فرآورده‌های نفتی در شش ماهه اول سالجاری استان یزد خبر داد.

“محمد فرازمند”  در این مورد تصریح کرد: در شش ماهه اول سال جاری بیش از ۷۴۸ میلیون و ۱۰۸هزار لیتر انواع فرآورده‌های نفتی شامل بنزین، نفت‌سفید، نفت‌گاز و نفت‌کوره در استان یزد توزیع شده که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش مصرف ۱۳,۸درصدی روبرو بوده است.

وی در تشریح میزان مصرف این فرآورده‌ها نیز اظهار کرد: در این مدت ۲۵۷ میلیون و ۸۶۰ هزار لیتر بنزین، شش میلیون و ۷۱۹ هزار لیتر نفت سفید، ۴۳۸ میلیون و ۷۵۹ هزار لیتر نفت‌گاز، ۲۰ میلیون و ۷۹۶ هزار لیتر نفت‌کوره و ۲۳ میلیون و ۹۷۴ هزار لیتر گاز مایع در استان توزیع شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در مجموع کاهشی قریب ۱۲۰ میلیون لیتر را نشان می‌دهد.

سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد علت کاهش مصرف ۶۰ درصدی نفت‌کوره را گازرسانی به کوره‌های آجرپزی و تعطیلی کوره‌های دستی و کاهش ۱۸درصدی در مصرف نفت‌گاز را اجرای طرح پیمایش برای خودروهای نفت‌گازسوز در بخش حمل و نقل جاده‌ای، تبدیل سوخت نیروگاه‌ها از نفت‌گاز به گاز مایع و ادامه روند گازرسانی به شهرها وروستاها و همچنین صنایع استان اعلام کرد .

به گفته‌ی فرازمند، میزان مصرف گاز سی.ان.جی استان نیز در شش ماهه اول امسال ۵۱ میلیون و ۳۵۵ هزار مترمکعب بوده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در سال جاری شهروندان تمایل بیشتری به استفاده از سوخت پاک سی.ان.جی داشته‌اند به نحوی که مصرف این فراورده در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۳,۸ درصدی را نشان داده است.

سرپرست شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه یزد در پایان نیز یادآور شد: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد یکی از مناطق ۳۷گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران است که هم‌اکنون با ۱۲۱ باب جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی تک منظوره و چندمنظوره و CNG، سوخت بخش‌ حمل ونقل استان را تامین می‌کند.

نظرات

شما هم نظر خود را ارسال کنید