به بهانه بازگشت باشکوه حدادی به اوج

احسان طلا گرفت اما یک ابهام به تصمیم عجیبش باقی ماند!

تیر ۱۷, ۱۳۹۶ ساعت: ۱۶:۳۸ ب.ظ 1,026 بازدید یک نظر
احسان حدادی با مدالی که در رقابت های دوومیدانی قهرمانی آسیا گرفت به پنجمین طلای خود رسید تا رکورد تازه ای در دوومیدانی آسیا ثبت کند.

  به بهانه بازگشت باشکوه حدادی به اوج؛

احسان طلا گرفت اما یک ابهام به تصمیم عجیبش باقی ماند!

  احسان حدادی در بیست و دومین دوره رقابت های دوومیدانی قهرمانی آسیا موفق شد مدال طلای پرتاب دیسک را از آن خود کند.  این پنجمین مدال طلای حدادی در قهرمانی آسیا بود.حال برای حدادی عصر ۱۵ تیر ۹۶ زمان رکوردشکنی اش در آسیا بود، جایی که  او به عنوان  پرافتخارترین دوومیدانی کار آسیا شناخته شد. حدادی در میان معدود ورزشکاران ایرانی قرار گرفته که تاکنون ۵ مدال طلا در رقابت های قهرمانی آسیا دارند.

احسان حدادی که بعد از بازی های آسیایی اینچئون نتایج خوبی به دست نیاورده بود، در هند موفق شد بار دیگر پرتاب خوبی انجام دهد و پنجمین مدال طلای خود را در رقابت های قهرمانی آسیا کسب کند تا برای همیشه نام خود را در تاریخ دوومیدانی آسیا ماندگار کند.

** سابقه مدال های حدادی:

احسان حدادی اولین مدال طلای خود در رقابت های قهرمانی آسیا را ۲۰۰۵ کسب کرد. او سه مدال طلای دیگر را هم در ۲۰۰۷، ۲۰۰۹، ۲۰۱۱ گرفت و در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ در رقابت های قهرمانی آسیا شرکت نکرد و بعد از دو دوره غیبت نیز در سال ۲۰۱۷ پنجمین طلای خود را به دست آورد تا جزو پرافتخارترین دوومیدانی کاران آسیا قرار گیرد.

او در بازی های آسیایی ۲۰۰۶ دوحه، ۲۰۱۰ گوانگژو و ۲۰۱۴ اینچئون نیز سه مدال طلا را کسب کرد تا از این حیث هم رکورددار بازی های آسیایی باشد. نقره المپیک ۲۰۱۲ لندن، برنز قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۱ ، طلای غرب آسیا در سال ۲۰۰۵ از دیگر افتخارات احسان حدادی است.

بهترین رکورد رسمی احسان حدادی ۶۸٫۱۸ است که موفق شد با آن نقره المپیک را به دست آورد. اما رکورد شخصی اش ۶۹٫۳۲ است که در مسابقه های جایزه بزرگ استونی برجای گذاشت.

بعد از بازی های آسیایی اینچئون که او با ۶۵٫۱۱ قهرمان شد، رکوردهای خوبی را برجای نگذاشته بود تا اینکه بعد از حدود سه سال موفق شد بار دیگر رکوردی بالاتر از ۶۴ متر برجای بگذارد و با ۶۴٫۵۴ قهرمان آسیا شود.

با توجه به نتایج حدادی بعد از اینچئون عده ای عقیده داشتند دوران قهرمانی حدادی به پایان رسیده و ناکامی اش در ریو نیز به نظر می رسید مهر تایید این اتفاق بود اما بازهم این نابغه دوومیدانی ثابت کرد با اعتماد به نفسش می تواند بار دیگر افتخارآفرینی کند.

احسان طلا گرفت اما یک ابهام به تصمیم عجیبش باقی ماند!

** ابهام یا انتقادی که شاید به حدادی وارد است!

چند ماه دیگر رقابت های جهانی لندن برگزار می شود و با توجه به اینکه حدادی قهرمان آسیا شده، جواز حضور در این رقابت ها را به دست آورده است. لندن برای احسان حدادی شاید فراتر از یک مسابقه باشد چرا  که می تواند با درخشش در این رقابت ها باردیگر به منتقدان ثابت کند هنوز هم می تواند قدرتمندانه در دایره پرتاب قرار بگیرد.

احسان قدرتمند، با روحیه، جنگنده و با اعتماد به نفس چند سالی بود که در دایره پرتاب پای نگذاشته بود. احسانی که با فریاد “برو، برو” به دیسک بعد از پرتاب هایش صحنه های جالب و هیجانی را رقم می زد. اما بار دیگر در هند همه احسان حدادی واقعی را دیدند.

با همه این تفاسیر و لزوم حمایت از این ورزشکار که ظاهرا به دوران اوج قبلی بازگشته اما نقد یا ابهامی به تصمیم که اخیرا گرفته و در وهله اول شاید خودش از این حیث متضرر شود، وارد است.

بی شک او برای رقابت با بزرگان جهان نیاز به یک مربی فوق العاده باکیفیت از نظر فنی و به ویژه متخصص در دوومیدانی دارد تا در رقابت با طراز اول های دنیا، بتواند خودی نشان دهد اما او حسین توکلی ملی پوش اسبق و پرافتخار وزنه برداری را به عنوان مربی خود انتخاب کرده که هنوز خودش هم پاسخ قانع کننده ای به این تصمیم انتقاد برانگیز یا ابهام انگیز نداده است!

کلمات کلیدی احسان حدادی رکورد احسان حدادی
نظرات

شما هم نظر خود را ارسال کنید