✅ ۵ جاذبه که در سفربه یزد باید از آن‌ها بازدید کنید

دی ۲۴, ۱۳۹۶ ساعت: ۲۰:۲۲ ب.ظ 835 بازدید بدون نظر
شهر تاریخی یزد که در فهرست جهانی یونسکو نیز ثبت شده دارای جاذبه های بی شماری است که 5مورد را بر می شماریم

✅ ۵ جاذبه که در #سفربه_یزد باید از آن‌ها بازدید کنید!

شهر تاریخی یزد که  در فهرست جهانی یونسکو نیز ثبت شده دارای جاذبه های بی شماری است که ۵مورد را بر می شماریم:

۱️⃣بافت تاریخی شهر یزد

☝️ آب و هوای کویری باعث شده شهر یزد معماری و بافت به خصوصی داشته باشه تا با این اقلیم سازگار باشه. بادگیرهای بلند، خانه‌های خشتی، ساباط‌ها و آب انبارها چشم هر بیننده‌ای رو به خودش جلب می‌کنه تا جایی که این بخش از شهر تو لیست میراث یونسکو ثبت شده.

۲️⃣بلندترین بادگیر خشتی جهان با ارتفاع ۳۳٫۵ متر

https://www.karnaval.ir/uploads/2017/03/dowlatabad-garden3.jpg

☝️باغ دولت آباد یزد یکی از زیباترین باغ‌های ایرانیه که همراه با ۹ باغ دیگه تحت عنوان باغ‌های ایرانی در میراث یونسکو ثبت شده‌. این باغ زیبا ساختمانی هشت ضلعی داره که مخصوص فصل تابستان ساخته شده. به همین دلیل بادگیری با ارتفاع ۳۳٫۵ متر در آن ساخته شده تا هوای خنکی را از ارتفاع بالاتر به داخل کوشک و حوضخانه هدایت کنه و به این ترتیب تو تابستان هوای مطبوع تری در عمارت ایجاد بشه.
۳️⃣ آتشی که پس از گذر ۱۵۰۰ سال همچنان روشن است

https://gardeshname.shazdemosafer.com/wp-content/uploads/2017/08/%D8%A2%D8%AA%D8%B4%DA%A9%D8%AF%D9%87-%D8%B2%D8%B1%D8%AA%D8%B4%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D9%86.jpg

☝️ آتشکده زرتشیان یزد، محل نگهداری آتشی با قدمت بیش از ۱۵۰۰ ساله که تو طول تاریخ از آن محافظت شده و تا به امروز خاموش نشده. این آتشکده امروز مورد بازدید گردشگران خارجی و داخلیه و علاوه بر اون میتونید با بازدید از موزه زرتشتیان راجب آداب و رسوم آن‌ها بیشتر بدانید و اطلاعات کسب کنید.

۴️⃣ میدان امیرچخماق

☝️میدان امیرچخماق در مرکز شهر یزد واقع شده و شامل تکیه، بازار، مسجد، آب انبار میشه. تکیه امیرچخماق یکی از زیباترین سازه‌هاییه که در شهر یزد از اون بازدید خواهید کرد و در واقع یکی از سمبل‌های اصلی شهر یزد محسوب میشه.تو این میدون علاوه بر بازدید از این بناها و خرید سوغاتی میتونید از موزه آب یزد هم بازدید کنید که تاریخچه قنات‌ها و سرگذشت مقنی‌ها رو به خوبی براتون شرح میده.

 

۵️⃣ طبیعت و کویر یزد

☝️ کویر پساب یزد یکی از کویرهای بی‌نظیر ایرانیست که در ۲۰ کیلومتری شهر یزد قرار دارد. با اقامت تو کمپ کویری هفت سنگ این امکان رو دارید که علاوه بر لذت بردن از زیبایی‌های طبیعت از تفریحات کویری مثل زیپ لاین، آفرود، موتورچهارچرخ، پاراموتور و حتی شترسواری لذت ببرید و لحظات خوبی داشته باشید! این کمپ اتاقک‌های مجزایی داره که به سیستم گرمایشی مجهزن و وعده‌های غذایی بوفش فوق العادست.

شما هم نظر خود را ارسال کنید