۵ پایگاه خبری برتر کشور را بشناسید

دی ۱۸, ۱۳۹۷ ساعت: ۲۳:۵۶ ب.ظ 446 بازدید بدون نظر
تابناک، شفقنا، اقتصادآنلاین، جماران و عصر ایران (با امتیازی برابر) به ترتیب پنج سایت برتر خبری کشور اعلام شده و پایگاههای فرارو، خبرورزشی آنلاین، فردا، الف، خبرنامه دانشجویان ایران، انصاف خبر و پارسینه نیز در رتبه های ششم تا دوازدهم و در «گروه یک» گروه بندی پایگاه های خبری عمومی قرار گرفته اند.

نتایج جدیدترین رتبه بندی ها؛

۵ پایگاه خبری برتر کشور را بشناسید

 پایگاه خبری جماران در جدیدترین دوره رتبه بندی پایگاه های خبری، چهارمین سایت برتر کشور شد و حداکثر امتیاز ضریب نفوذ خبر را دریافت کرد.

 بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نتایج نهایی دور سوم رتبه بندی پایگاه‌های خبری پس از بررسی مستندات مدیران مسئول و ارزیابی مجدد توسط کمیته رتبه‌بندی از بین  ۲۰۰ پایگاه خبری اعلام شده است.

در این فهرست، رقابت پنج پایگاه خبری برتر بسیار فشرده بوده به گونه ای که فاصله امتیازات سایتهای جماران و عصر ایران با سایت اول تنها یک و نیم امتیاز است.

تابناک، شفقنا، اقتصادآنلاین، جماران و عصر ایران (با امتیازی برابر) به ترتیب پنج سایت برتر خبری کشور اعلام شده و پایگاههای فرارو، خبرورزشی آنلاین، فردا، الف، خبرنامه دانشجویان ایران، انصاف خبر و پارسینه نیز در رتبه های ششم تا دوازدهم و در «گروه یک» گروه بندی پایگاه های خبری عمومی قرار گرفته اند.

پایگاه خبری جماران که در سال ۱۳۸۷ آغاز به کار کرده و اینک نزدیک به یک دهه از فعالیت خود را پشت سر می گذارد، در اولین دوره رتبه بندی پایگاههای خبری در سال ۹۴ شرکت نداشت و در دومین دوره رتبه بندی در سال ۱۳۹۵، به عنوان هفتمین پایگاه خبری برتر در کشور دست یافت و با اعلام نتایج سومین دوره، با کسب مفام چهارم و سه پله ارتقاء نسبت به دوره  قبل، برای دومین دوره پیاپی در بین ده سایت خبری اول کشور قرار گرفت.

در سومین دوره رتبه بندی پایگاههای خبری، این پایگاهها بر اساس شاخص های متعدد کمّی و کیفی مورد ارزیابی قرار گرفته اند که از جمله مهمترین این شاخص ها، «ضریب نفوذ مطالب و اخبار در رسانه های دیگر»، «رویکردهای تعاملی با مخاطبان» و «مزیت نسبی» است. جماران در هر سه شاخص یاد شده، حائز حداکثر امتیاز شده است که علاوه بر تلاش همکاران تحریریه لازم است از عنایت همه مخاطبان و منتقدان فرهیخته مجموعه رسانه ای جماران در فضای مجازی و رسانه ای کشور قدردانی به عمل آید.

5 پایگاه خبری برتر کشور را بشناسید

همچنین همزمان با اعلام نتایج رتبه بندی پایگاه های خبری عمومی، رتبه بندی پایگاه های خبری تخصصی نیز اعلام شد که بر اساس آن به ترتیب، سایت های سیتنا، بورس ۲۴، انرژی امروز، تعاون آنلاین و سینما سینما، پنج رتبه برتر این بخش را کسب کردند.

در رتبه بندی پایگاه های خبری استانی نیز خبر قم، دیارمیرزا، ذاکر خبر، ویترین و نخست نیوز به ترتیب، رتبه های اول تا پنجم را به دست آوردند.

شما هم نظر خود را ارسال کنید