کلانتری: افزایش 480 میلیارد تومانی سرمایه بانک توسعه تعاون

بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ ساعت: ۰۹:۰۹ ق.ظ 874 بازدید ۳ نظر

سید حمید کلانتری اظهار کرد: طی دو سال گذشته بانک توسعه تعاون با جدیت پیگیر وعده‌های داده شده برای افزایش سرمایه خود بوده است ولی متاسفانه علیرغم تلاش‌های بسیار این وعده‌ها تا به امروز اجرایی نشده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه امسال 480 میلیارد تومان اعتبار از سوی مجلس برای افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون مصوب شده که به زودی از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ابلاغ خواهد شد.

مهندس کلانتری در ادامه با اشاره به ظرفیتهای بالای تعاونی‌های زنان در کشور گفت: در حال حاضر 6620 تعاونی زنان معادل 61 درصد در بخش تولید، 3800 تعاونی معادل 36 درصد در بخش خدمات و تنها 3 درصد در بخش توزیع مشغول فعالیت هستند و تعاونی‌های تولیدی بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

به گفته معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیش از 11 هزار تعاونی مختص زنان در کشور وجود دارد که می‌توان از آنها به عنوان کانون‌های اقتصادی بهره‌برداری کرد.

استادار یزد در دولت اصلاحات ایجاد اشتغال پایدار و مولد را از جمله ویژگی‌ها و دستاوردهای مهم بخش تعاون دانست و خاطرنشان کرد: ساختار اشتغال کشور باید به گونه‌ای تعریف شود که بتوان از ظرفیتهای بخش تعاون در جهت ایجاد فرصتهای شغلی جدید استفاده کرد.