کاهش سهمیه وزنه‌برداری ایران در المپیک توکیو

فروردین ۲۴, ۱۳۹۷ ساعت: ۲۲:۰۱ ب.ظ 899 بازدید بدون نظر
ایران که در مسابقات جهانی توانست قهرمان شود حالا تصمیم گیری برایش سخت می‌شود که در رقابت دسته فوق سنگین المپیک ۲۰۲۰ شرکت کند یا خیر؟ چون دو ستاره ایران سهراب مرادی و کیانوش رستمی داعیه دار مدال طلای المپیک هستند .

کاهش سهمیه وزنه‌برداری ایران در المپیک توکیو

وزنه‌برداری ایران با اجرای قانون جدید فدراسیون جهانی وزنه برداری تنها چهار سهمیه (دو مرد و دو زن) در المپیک توکیو خواهد داشت.

به گزارش وبسایت یزدیان و به نقل از inside the games، فدراسیون جهانی وزنه‌برداری قانونی را برای انتخابی المپیک ۲۰۲۰ وضع کرده که این قانون مورد تایید کمیته بین‌المللی المپیک هم قرار گرفته است. این قانون منجر به کاهش سهمیه کشورهایی می شود که تعداد نمونه دوپینگ زیادی داشته‌اند.

 کشورهایی که تعداد نمونه‌های دوپینگ آن‌ها از المپیک ۲۰۰۸ تا ۲۰۲۰، ۲۰ نمونه یا بیش‌تر از آن بوده ممکن است تعداد سهمیه‌های آن‌ها به دو سهمیه (یک مرد و یک زن) کاهش یابد.

از این رو کشورهایی نظیر روسیه، بلاروس، ارمنستان ، آذربایجان و قزاقستان ممکن است تنها با دو سهمیه در المپیک توکیو شرکت کنند.

چندین کشور دیگر از جمله ایران، بلغارستان، هند  می‌توانند  با چهار سهمیه (دو مرد و دو زن) در المپیک توکیو شرکت کند.

 ایران که در مسابقات جهانی توانست قهرمان شود حالا تصمیم گیری برایش سخت می‌شود  که در رقابت دسته فوق سنگین المپیک ۲۰۲۰ شرکت کند یا خیر؟ چون دو ستاره ایران سهراب مرادی و کیانوش رستمی داعیه دار مدال طلای المپیک هستند .

آتیلا آدامفی، مدیر اجرایی فدراسیون جهانی  وزنه‌برداری در مورد این قانون جدید گفت‌: طبیعتا همه از این قانون جدید خوشحال نیستند اما درک می‌کنند وزنه‌برداری در شرایط سختی است و تصمیمات سختی لازم است تا آینده این رشته ورزشی خوب رقم زده شود.

با توجه  به این که پیش از این هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری تایید کرده بود که اوزان وزنه‌برداری تغییر کند، اکنون قرار است این تغییر اوزان در ماه جولای اعلام شود.
هیات اجرایی فدراسیون جهانی نشستی را در حاشیه در مسابقات قهرمانی جوانان جهان دارد که در آن اوزان جدید را هم اعلام خواهد کرد.

شما هم نظر خود را ارسال کنید