عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز از حوزه یزد کاندیدای انتخابات مجلس می شود/

کاندیداتوری رضوی یزدی از حوزه یزد

آذر ۲۸, ۱۳۹۴ ساعت: ۰۹:۰۹ ق.ظ 5,057 بازدید بدون نظر
عضو مجمع روحانیون مبارز در جمع حامیان دولت در یزد، آمادگی خود را برای کاندیداتوری در مجلس دهم اعلام کرد.

کاندیداتوری رضوی یزدی از حوزه یزد

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد رضوی عصر روز جمعه در جمع حامیان دولت در یزد با اشاره به اهمیت مجلس دهم و ضرورت بهره گیری از ظرفیت های ملی بمنظور توسعه یزد، کاندیداتوری خود را در انتخابات مجلس دهم اعلام کرد.

 

این نماینده اسبق یزد همچنین با استقبال از کاندیداتوری افراد مخالف در هفتم اسفند تصریح کرد که اصلاح طلبان باید به دنبال کاندیداهایی باشند که بتوانند تاییدیه شورای نگهبان را کسب کنند.

 

وی در عین حال گفت که ممکن است این افراد نتوانند اهداف اصلاحات را 100 درصد محقق سازند.

 

سیدمحمد رضوی یزدی در ادامه سخنان خود تاکید کرد نماینده آتی یزد باید مقبولیت نسبی داشته باشد، انگیزه داشته باشد، مجلس شناس و یزدشناس باشد و بتواند مسائل یزد را سطوح عالی و ملی دنبال کند.

 

وی در ادامه به سوالات حاضران درخصوص انتخابات پاسخ گفت.

 

در حالیکه چند روز دیگر زمان ثبت نام برای کاندیداتوری برای انتخابات مجلس شورای آغاز می شود،گروهها و احزاب سیاسی استان یزد نیز درحال رایزنی برای حضور برخی فعالان سیاسی در این انتخابات هستند.

انتخابات صندوق رایحضور چهره های سرشناس یزدی در انتخابات مجلس

در حوزه یزد و اشکذر؛حضور محمد صالح جوکار نماینده کنونی این حوزه برای انتخابات این دوره حتمی است.جوکار چند وقت پیش در گفتگو با تابناک یزد حضور قطعی خود را اعلام کرده بود.دراین حوزه، اصلاح طلبان یزدی قصد معرفی مهندس حبیب الله بیطرف وزیر اسبق نیرو را داشتند که به دنبال انتصاب وی در پست ریاست نظام مهندسی تهران ،وضعیت حضور وی منتفی شد.

البته علی اکبر اولیاء نماینده اسبق یزدکه از حمایت محمد رضا عارف برخورداراست از دیگر گزینه هایی است که به احتمال زیاد به عنوان گزینه اصلاح طلبان از این حوزه معرفی شود.

در همین حال شنیده می شود،زهرا عابدینی و محمود نوریان از دیگر افرادی هستند که زمزمه های حضور این افراد از حوزه یزد و اشکذرشنیده می شود.

اما در حوزه انتخابیه مهریز،بافق،ابرکوه،بهاباد و خاتم نیز حضور دخیل عباس زارع زاده نماینده کنونی این حوزه انتخابیه حتمی است.اوبنابربرخی شواهد فعالیت های تبلیغاتی خود را هم تشدید کرده است.

کاظم فرهمند نماینده سابق این حوزه انتخابیه هم که از حمایت برخی از اصولگرایان معتدل برخوردار است اعلام کرده است که برای این دوره ازانتخابات مجلس ثبت نام خواهد کرد.محمد رضا بابایی معاون سابق استاندار یزد نیز از گزینه های دیگری است که به احتمال زیاد به صورت مستقل پا پیش خواهد گذاشت.

کاظم برخورداری و سید محمد میرغنی زاده هم از گزینه هایی هستند که در این حوزه انتخابیه مورد حمایت اصلاح طلبان یزدی هستند و به احتمال زیاد حضوری جدی خواهند داشت.

در حوزه میبد و تفت هم شنیده می شود اعرافی برادر امام جمعه میبد که مورد حمایت تیم دولت است به احتمال زیاد در صورت جمع بندی نهایی در این دوره انتخابات حضور می یابد.اما حجه الاسلام روانبخش از جبهه پایداری نیز در این حوزه حضور جدی خواهد داشت.او چند وقت پیش برای این دوره از انتخابات اعلام آمادگی کرده بود.

غلامعلی سفید استاندار دولت های هاشمی و خاتمی در استان یزد نیزاز گزینه هایی است که با حمایت اصلاح طلبان قصد دارد از این حوزه کاندیداتوری خود را اعلام نماید.

ولی در حوزه انتخابیه اردکان هم محمد رضا تابش نماینده کنونی این شهرستان همچون گذشته در این دوره از انتخابات حضور خواهد داشت.البته از جبهه اصولگرایان افرادی همچون ناظمی اردکانی و خواجه سروی شنیده می شود که حضور می یابند.

شما هم نظر خود را ارسال کنید