چند نکته درباره ماشین سواری روحانی در میان کارگران (+عکس)

اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۵ ساعت: ۲۰:۵۵ ب.ظ 1,226 بازدید یک نظر
حضور حسن روحانی در میان کارگران گروه مپنا با حاشیه هایی همراه بود، حاشیه هایی که انتظار می رفت رئیس جمهور به آن ها دقت کند.

گشت زدن و بازدید کردن روحانی با خودرو در میان کارگران و دست تکان دادن برای آنان از داخل خودرو ظاهر نامناسبی و سوالاتی بوجود آورده است.

اینکه در روز بزرگداشت کارگر، عالی ترین مقام قوه مجریه در میان این قشر زحمتکش حضور یافته و از نزدیک از دستاور های یک کارخانه داخلی بازدید می کند امری بسیار پسندیده است ولی در این میان  عکس هایی از این بازدید منتشر شد که ذکر چند نکته در این مورد ضروریست.

چند نکته درباره ماشین سواری روحانی در میان کارگران (+عکس)

کارگران زحمتکشی که روزانه در کارخانه در حال فعالیت هستند زمانی که در روز کارگر با رئیس جمهور خود مواجه می شوند انتظار دارند که وی را در میان خود ببینند نه اینکه با یک خودروی  لوکس شاهد حضور وی در کارخانه باشند.

این اقدام تشریفات رئیس جمهوری در هر صورت نادرست است چرا که اگر این اقدام به دلیل وسعت کارخانه و کمبود وقت باشد می توانستند که فقط به بخش کوچکی از کارخانه قناعت کنند و در همان بخش کوچک به میان کارگران بروند الزامی برای بازدید از کل کارخانه وجود ندارد همانطور که سایر کارخانه ها و کارگرانشان نیز از بازدید رئیس جمهور محروم بوده اند نه اینکه کارخانه را با خودرو بازدید کنند و کارگران نتوانند از نزدیک رئیس جمهور خود را ببینند و حس فاصله به خصوص حس فاصله کارفرما و کارگر را لمس نکنند.

اگر این اقدام به دلیل مسائل امنیتی باشد باز قابل پذیرش نیست چرا که قطعا وسعت و جمعیت کارگران این گروه صنعتی از شهرها در سفرهای استانی رئیس جمهور که بیشتر نیستند که برای بازدید رئیس جمهور خدای ناکرده مشکل امنیتی بوجود آید.

به هر صورت انتظار می رود دولتی که خود را از مردم می داند مقداری از تشریفات خود را بکاهد و کمی خاکی تر با مردمی که با حضور خود در عرصه انتخابات به حمایت از دولت منتخب خود پرداخته اند.

نظرات

شما هم نظر خود را ارسال کنید