پیام فیسبوکی دکتر ظریف در آستانه شروع مذاکرات

فروردین ۱۹, ۱۳۹۳ ساعت: ۱۱:۰۱ ق.ظ 2,398 بازدید بدون نظر

دکتر محمد جواد ظریف که برای شرکت در دور بعدی مذاکرات ایران و ۱+۵ در وین اتریش به سر می برد در صفحه فیسبوک خود نوشت:

«سلام دوستان

صبح سه شنبه است و تا یکی دو ساعت دیگر مذاکرات با ۱+۵ در مقر ملل متحد در وین شروع می‌شود. این دور از مذاکرات، احتمالا آخرین دور مرور موضوعات مهم که هر یک از طرفین معتقد است به شکلی می‌باید در توافق نهایی مورد توجه واقع شوند خواهد بود و از دور بعد نگارش مشترک توافق نهایی را آغاز خواهیم کرد که کاری پیچیده، دشوار و کم سرعت خواهد بود.

به همین دلیل یک گروه مشورتی حقوقی از اساتید بسیار معتبر و شناخته شده حقوق بین‌الملل که افتخار همکاری با آن‌ها را در دانشگاه داشته‌ام و نیز از فارغ التحصیلان برجسته دکترای حقوق بین‌الملل دانشگاه‌های معتبر داخل و خارج تشکیل داده‌ام که در این امر مهم هیأت مذاکره کننده را یاری کنند.

هر یک از دوستان و هموطنان هم که نظر مشورتی، نکته حقوقی یا پیشنهادی در این زمینه دارند می‌توانند به آدرس ایمیل من ارسال کنند.

شب گذشته هم در دیدار با خانم اشتون، یک بار دیگر با اشاره به سابقه تاریخی و فرهنگی مردم بزرگ ایران، اهمیت احترام متقابل و موضع برابر را برای موفقیت مذاکرات برای وی تشریح کردم و به وی گفتم که برخلاف بسیاری از طرف‌های مذاکره کشورهای غربی که منبع قدرت و مشروعیت خارجی دارند، تنها منبع اقتدار جمهوری اسلامی ایران، مردم سربلند و مقاوم ایران‌اند که با عمق درک تاریخی — برخواسته از مدنیتی چند هزار ساله که سده‌ها قدرت برتر جهان زمان خود بوده است — به خوبی می‌دانند که در گستره تاریخ بشر، دوران همه قدرت‌های جهانی کوتاه است و نمی‌تواند دستاویزی برای تحمیل بر دیگران باشد. تصویر زمینه این صفحه هم برای یادآوری این واقعیت مهم است.

شاد و سربلند باشید.»

شما هم نظر خود را ارسال کنید