پرسپولیس 1-1 نفت/ توقف پرسپولیس در روز اول با دو اخراجی در بازی

مرداد ۱۰, ۱۳۹۳ ساعت: ۲۳:۱۵ ب.ظ 2,131 بازدید بدون نظر

در ادامه دیدارهای هفته نخست چهاردهمین دوره لیگ برتر فوتبال، پرسپولیس از ساعت 19:40 در ورزشگاه آزادی و با قضاوت احمد صالحی به مصاف نفت تهران رفت که  این بازی با تساوی یک بر یک دو تیم خاتمه یافت. پیام صادقیان دقیقه 11 برای پرسپولیس و غلامرضا رضایی دقیقه 27 برای نفت گلزنی کردند.

مطابق انتظار بازی با حملات پرسپولیس آغاز شد و این تیم برای گلزنی چندان طول نکشید. خطای بازیکنان نفت روی رضا نوروزی سبب اعلام ضربه خطا به سود پرسپولیس شد و پیام صادقیان در دقیقه 11 از فاصله 30 متری با شوتی مستقیم این ضربه را به گل نخست پرسپولیس تبدیل کرد.

دانلود گل اول پرسپولیس به نفت(صادقیان)

دقیقه 15 نمونه‌ای مشابه با صحنه گل پرسپولیس، این بار برای تیم نفت در پشت محوطه جریمه ایجاد شد که ضربه ایستگاهی ایمان مبعلی بر تور کنار دروازه فرود آمد. در ادامه با کاسته شدن از دامنه حملات پرسپولیس، شاگردان منصوریان برای جبران گل خورده پیش آمدند و دقیقه 27 غلامرضا رضایی با فرار از میان مدافعان پرسپولیس، دروازه این تیم را هدف گرفت که توپ بعد از برخورد به تیر دروازه با اصابت به پشت سوشا مکانی تبدیل به گل تساوی نفت شد.

دانلود گل تساوی نفت به پرسپولیس(رضایی)

دو دقیقه بعد سوشا مکانی توپ ارسالی بر روی دروازه را نتوانست کامل مهار کند اما مهاجمان نفت از این اشتباه دروازه‌بان پرسپولیس در نخستین حضور لیگ برتر برای این تیم سودی نبردند. دقیقه 37 امینی با عبور از مدافعان پرسپولیس در مقابل دروازه با حالتی نامتعادل به توپ ضربه زد که توپ از کنار دروازه بیرون رفت.

دقیقه 44 در حالی که پیام صادقیان با تکل بازیکن نفت نقش بر زمین شد در ادامه مسیر توپ محمد عباس‌زاده دروازه را هدف گرفت که ضربه او به تیر دروازه بیرانوند و نفت برخورد کرد تا در نهایت نیمه نخست با تساوی یک بر یک تمام شود.

در ابتدای نیمه دوم امید عالیشاه جایگزین هادی نوروزی شد و در همان لحظات ابتدایی اشتباه صادقیان و فرار غلامرضا رضایی فرصت گلزنی برای نفت ایجاد کرد که حاصلی نداشت. دقیقه 52 سیامک کوروشی با خطا بر روی امید عالیشاه کارت زرد گرفت و همین ضربه خطا را پیام صادقیان با پاسی دقیق برای رضا نوروزی ارسال کرد که این بازیکن با ضربه‌ای بی دقت توپ را به کنار دروازه کوبید.

دقیقه 60 محمد امین حاج محمدی با خطا بر روی عباس زاده دومین کارت زرد تیم نفت را دریافت کرد. دقیقه 65 شوت رضا نوروزی از مقابل دروازه عبور کرد و بیرون رفت. دقیقه 70 پاس عمقی به رضا نوروزی بار دیگر او را در موقعیت گلزنی قرار داد که ضربه او از بالای دروازه عبور کرد. بعد از این موقعیت علی قربانی جایگزین غلامرضا رضایی شد. دقیقه 74 محسن بنگر توپ را با دست زد تا کارت زرد بگیرد.

دقیقه 78 کمال کامیابی نیا بجای علیرضا عزت کرامت به میدان آمد. دقیقه 82 ضربه ایستگاهی توسط صادقیان با ضربه سر محسن بنگر همراه شد و در ادامه عباس زاده با ضربه سری دیگر توپ را از مقابل دروازه بیرون زد. دو دقیقه بعد مهرداد کفشگری با خطایی که انجام داد از داور کارت زرد گرفت.

دقیقه 87 خطای امین حاج محمدی بر روی پیام صادقیان سبب شد این بازیکن با دریافت کارت زرد دوم، اخراج شود و نفت دقایق پایانی را 10 نفره پشت سر بگذارد. در آخرین دقیقه بازی محمد نوری و طارمی در ترکیب پرسپولیس جایگزین رضا حقیقی و نوروزی شدند و پادووانی هم برای نفت جانشین ابراهیمی در زمین مسابقه شد.  اخراج کفشگری بعد از خطا بر روی بازیکن نفت در دقیقه 92 آخرین اتفاق بازی بود تا با تساوی یک بر یک، دو تیم در هفته نخست امتیازها را تقسیم کنند. این اتفاقات و تلف شدن اوقات بازی در زمان های تلف شده باعث اعتراض شدید علی دایی در پایان بازی به داور شد.

احمد صالحی داور این مسابقه کفشگری را از پرسپولیس اخراج کرد و به محسن بنگر کارت زرد نشان داد و همچنین محمدامین حاج محمدی از نفت را با نشان دادن دو کارت زرد اخراج کرد و به سیامک کورشی از این تیم نیز کارت زرد نشان داد.

ترکیب پرسپولیس: سوشا مکانی، علیرضا محمدی، حمید علی‌عسگر، محمدرضا خانزاده، محسن بنگر، مهرداد کفشگری رضا حقیقی( از دقیقه 90 محمد نوری)، پیام صادقیان، هادی نوروزی( از دقیقه 46 امید عالیشاه)، رضا نوروزی( از دقیقه 92 طارمی)،، محمد عباس‌زاده.

سرمربی: علی دایی

ترکیب نفت تهران : علیرضا بیرانوند، محمدامین حاج‌محمدی، مهدی شیری، وحید حمدی‌نژاد، سیامک کوروشی، علیرضا عزتی( از دقیقه 78 کمال کامیابی‌نیا)، مرتضی پورعلی گنجی، حسین ابراهیمی( از دقیقه 90 پادوانی)، وحید امیری، ایمان مبعلی و غلامرضا رضایی( از دقیقه 68 علی قربانی).

سرمربی: علیرضا منصوریان

***

دايي: مگر ديکتاتوري است که حرف نزنيم؟

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: از بچه‌هاي تيمم راضي هستم و اميدوارم در ادامه کارمان بهتر از اين شود و به نتايج بهتري برسيم.

علي دايي پس از تساوي يک بر يک تيمش برابر نفت تهران در هفته اول رقابت‌هاي ليگ برتر چهاردهم عنوان کرد: درگذشت آقاي ناصر احمدپور و حسين معدني را به جامعه ورزش تسليت مي‌گويم.

وي افزود: امروز بازي بدي برگزار نکرديم و بازيکنان تيم ما بهتر بودند. مالکيت توپ هم کمي به سود ما بود و بازيکنان‌مان چند موقعيت خوب داشتند که نتوانستند استفاده کنند و بازي در نهايت مساوي شد. از بچه‌هاي تيمم راضي هستم و اميدوارم در ادامه کارمان بهتر از اين شود و به نتايج بهتري برسيم.

سرمربي پرسپوليس در توضيح گلي که تيمش در اين بازي دريافت کرد، گفت: در اين بازي به بازيکنان‌مان گفته بوديم که نبايد به بازيکنان تيم نفت فرصت شوتزني بدهيم و نمي‌خواستيم اين اتفاق رخ دهد اما متاسفانه اين اتفاق رخ داد. در يکي از اين صحنه‌ها شوت بازيکنان تيم نفت به تير دروازه ما خورد و بعد از بازگشت به دروزاه‌بان ما برخورد کرد و به گل تبديل شد.

دايي ادامه داد: اين ذات فوتبال است که چنين نتايجي رقم بخورد. ما در ادامه مي‌خواستيم که گل پيروزي‌مان را به ثمر برسانيم و تلاش زيادي هم کرديم اما اين اتفاق رخ نداد. زيبايي‌هاي فوتبال به همين چيزهاست و با وجود موقعيت‌هاي خوبي که داشتيم در نهايت کار به تساوي کشيده شد.

سرمربي پرسپوليس با بيان اينکه بعد از دو، سه ماه تعطيلي ليگ برتر از اولين بازي شاگردانش رضايت داشته است، خاطرنشان کرد: براي بازي اول نمايش تيم ما خوب بود و بايد بگويم که ما برابر تيم دست‌وپابسته‌اي بازي نمي‌کرديم. نفت بازيکنان جوان خوبي دارد. آنها موفق شدند فصل گذشته سهميه آسيايي را کسب کنند و اين فصل هم تيم خوبي را تشکيل داده‌اند. نفت در نيمه اول نمايش خوبي هم داشت و کمي ما را اذيت کرد اما در نيمه دوم با فشاري که ما آورديم آنها نتوانستند کاري از پيش ببرند.

دايي در خصوص اينکه در بازي با نفت صحنه‌اي مشکوک به پنالتي براي تيمش رخ داد اما داور اعتقادي به خطاي هند بازيکنان نفت نداشت، اظهار داشت: طبق اعلام قوانين ما مربيان حق صحبت کردن در خصوص مسائل داوري را نداريم، اما بايد بگويم که جام جهاني 2014 برزيل درس بزرگي براي همه ما و مردم بود. همه ديدند که در اين رقابت‌ها داورها چگونه سوت زدند و اينجا به چه شکل است.

وي با اشاره به قانون دست به توپ يا توپ به دست که هميشه چالش بزرگي در داوري بوده، گفت: ما در اينجا قوانيني را وضع مي‌کنيم که خودمان هم اعتقادي به آن نداريم. در بازي با آرژانتين و در صحنه مشکوکي که مربوط به خودمان بود، بازيکنان، کادرفني و اعضاي فدراسيون فوتبال چقدر به داور صربستاني اعتراض کردند؟ به نظرم اعضاي فدراسيون ما بايد به چيزي اعتراض کنند که خودشان به آن اعتقاد دارند. در آخر هم که ديديد اعتراض آنها به کجا رسيد!

دايي افزود: ما اکنون حق اعتراض به داوري را نداريم و به همين دليل صحنه‌هاي اين بازي را به عهده مردم، کارشناسان و رسانه‌ها مي‌گذارم. در ضمن بايد ببينيد که اين بازي چقدر وقت اضافه داشت و چقدر گرفته شد. به جز صحنه پنالتي هم چند صحنه مشکوک ديگر در اين بازي وجود داشت، اما با اين وجود بنده براي آقاي صالحي آرزوي موفقيت مي‌کنم.

اين مربي در مورد بحث داوري ادامه داد: مطمئنا نمي‌توانم به خاطر آرامش تيمم به حاشيه بپردازم اما در بازي فصل گذشته ليگ مقابل فولاد در دقيقه 91 آرش افشين با خطاي هند به ما گل زد و امروز مانند همان صحنه در محوطه جريمه براي تيم ما تکرار شد. بايد مشخص شود که قانون در اين زمينه چه توصيه‌اي دارد.

وي افزود: بايد کلاس توجيهي قوي براي داوران بگذارند و از مدرسان بزرگ دنيا از آن استفاده کنند تا سطح کار آنها بالا برود البته من نمي‌گويم سطح داوري‌ها پايين است اما مطمئنا مي‌توانيم بهتر از اين باشيم.

سرمربي پرسپوليس خاطرنشان کرد: با اينکه بگويم من يا ديگري صحبت نکنيم کار درست نمي‌شود. مگر ديکتاتوري است که ما صحبت نکنيم؟ بايد شرايط تغيير کند و من هم بحثي در اين باره ندارم و اگر فکر مي‌کنند با صحبت نکردن داوري بهتر مي‌شود ما هم چيزي نمي‌گوييم و قضاوت را به مردم مي‌سپاريم.

دايي ادامه داد: تنها بحث من اين است که آنها به همان قوانيني که خودشان وضع مي‌کنند پايبند باشند و بعد بگويند در اين باره صحبت نکنيد يا اينکه علي دايي در اين باره حرف نزند.

سرمربي پرسپوليس در مورد اينکه روز گذشته در ورزشگاه تختي به او توهين شده و همچنين سوال مجدد درباره داوري تصريح کرد: درباره اين چيزها نمي‌توانم صحبت کنم. باز هم تکرار مي‌کنم بهتر است به همان قانوني که خودمان وضع کرديم عمل کنيم و آن را انجام دهيم. تماشاگران استقلال محترم هستند اما تمام تمرکزم اين است که با پرسپوليس نتايج خوبي بگيريم.

دايي تأکيد کرد: از فدراسيون فوتبال مي‌خواهيم به همان قانوني که وضع کرده پايبند باشد و به صورت دقيق اعمال قانون کند.

***

منصوریان : پرسپولیس توانایی کسب یک امتیاز را داشت

منصوریان-پرسپولیس-توانایی-کسب-یک-امتیاز-را-داشت

 سرمربی تیم فوتبال نفت تهران پس از تساوی تیمش برابر پرسپولیس گفت: تیم ما در نیمه دوم برتر بود و می توانست به پیروزی برسد اما پرسپولیس هم توانایی کسب یک امتیاز را داشت.

علیرضا منصوریان پس از تساوی یک بر یک شامگاه امروز جمعه تیمش برابر پرسپولیس به خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس ورزشگاه آزادی ضمن بیان این مطلب گفت: روند بازی طوری بود که دو تیم مدعی قهرمانی در این فصل بودند عملکرد خوبی داشتند. ما برخلاف جریان بازی روی یک ضربه ایستگاهی گل خوردیم اما خیلی زود به بازی برگشتیم.

وی ادامه داد: در نیمه دوم ما برتر بودیم و می توانستیم روی ضربات ایستگاهی به گل برسیم. ما اگر اخراجی نمی دادیم و بی تجربگی نمی کرد می توانستیم سه امتیاز را کسب کنیم. ما از قبل پرسپولیس را خوب می شناختیم و هدفمان این بود که از این تیم گل نخوریم.

منصوریان ادامه داد: پرسپولیس این توانایی را داشت که یک امتیاز را کسب کند اما در نیمه دوم ما تیم برتر بودیم و هر وقت اراده می کردیم توپ را در اختیار می گرفتیم. ما در تورنمنت شهدا شرکت نکردیم تا دستمان رو نشود. بازی اول ما برای بازیکنان ایجاد روحیه می کند. اسلحه پنهان ما بازیکنان سرزن بودن که می توانستیم از این راه به گل برسیم. ما تغییرات زیادی در تیم نفت داشتیم و از بازیکنان جوان استفاده کردیم.

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران افزود: در خیلی از صحنه ها هر وقت احساس می کردیم که باید توپ را حفظ کنیم به راحتی این کار را می کردیم و هافبک های ما به خوبی به توپ ضربه زدند. ما تیم برتر میدان بودیم و می توانستیم به پیروزی هم برسیم اما کم تجربگی بازیکن نفت در دقایق پایانی این فرصت را از ما گرفت.

منصوریان ادامه داد: من شناخت خوبی از بازیکنان جوان تیم پرسپولیس داشتم چرا که فصل گذشته در تیم امید با آنها کار کرده بود. ما پیام صادقیان را بستیم و اجازه ندادیم فعالیتی داشته باشد.

هافبک پیشین تیم فوتبال استقلال در مورد درگیری لفطی بین جواد نکونام و امیر قلعه نویی نیز گفت : اصول حرفه ای ایجاب می کند که من وارد مسائل استقلال نشوم اما این را باید عنوان کنم که می شد این ماجرا را داخل خانواده حل کرد و نیاز نیست به رسانه ها کشیده شود. حفظ و شان همدیگر خیلی می تواند بهتر باشد. ما نباید بگذاریم الگوی غلطی از ما ارائه شود.

شما هم نظر خود را ارسال کنید