پرسپولیس ۱ – ۲ سایپا / برانکو و شاگردانش همچنان ناکام در لیگ

شهریور ۲۵, ۱۳۹۴ ساعت: ۲۱:۳۰ ب.ظ 736 بازدید بدون نظر
تیم فوتبال پرسپولیس مقابل سایپا چهارمین شکست این فصل خود را در شش هفته متحمل شد و در رده چهاردهم جدول باقی ماند.

 در هفته ششم لیگ برتر فوتبال تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت ۱۸ و ۳۵ دقیقه در ورزشگاه آزادی و در حضور ۱۰ هزار تماشاگر( طبق اعلام بلندگوی ورزشگاه) به مصاف تیم سایپا رفت که  مسابقه با نتیجه ۲ بر یک به سود سایپا به پایان رسید.

در دقیقه ۲ مسابقه بازیکنان سایپا به تصمیم داور معترض شدند و چند لحظه‌ای با داور صحبت می‌کردند.

در دقیقه ۹ پرسپولیس اولین کرنر را به دست آورد که حاصلی برای سرخپوشان نداشت.

در دقیقه ۱۱ شوت  غلامرضا رضایی بازیکن سایپا را سوشا مکانی مهار کرد.

در دقیقه ۱۳ کمال کامیابی‌نیا بازیکن پرسپولیس از ناحیه دست دچار مصدومیت شد.

تا دقیقه ۱۶ بازیکنان سایپا ۵ خطا و بازیکنان پرسپولیس ۲ خطا انجام دادند و هیچ خطر جدی روی دروازه‌ها به وجود نیامد.

در دقیقه ۱۹ شوت امید عالیشاه با اختلاف از کنار دروازه سایپا به بیرون رفت.

در دقیقه ۲۲ کمال کامیابی‌نیا با یک توپ ربایی خوب از جواد نکونام پرسپولیس را در موقعیت حمله قرار دارد و ارسال رامین رضائیان را فرشاد احمدزاده با سر زد که دروازه‌بان سایپا آن را مهار کرد این اولین خطر جدی پرسپولیس بود.

بازیکنان از ابتدای مسابقه به داور اعتراض می‌کردند و  اعتراض بازیکنان سایپا  به داور خیلی بیشتر از پرسپولیسی‌ها بود.

در دقیقه ۲۵ ضربه کاشته جواد نکونام را دروازه‌بان پرسپولیس مهار کرد.

در دقیقه ۳۲ سایپا پشت محوطه جریمه پرسپولیس صاحب یک ضربه کاشته شد که این ضربه کاشته را ابراهیم شکوری به بالای دروازه زد.

در دقیقه ۳۴ شوت فرشاد احمدزاده از کنار دروازه سایپا به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۹ شوت غلامرضا رضایی از داخل محوطه جریمه با اختلاف کمی از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

در دقیقه ۴۰ بابک حاتمی و مهدی ترابی بازیکن سایپا با یکدیگر درگیری پیدا کردند.

در دقیقه ۴۴ شوت مهدی ترابی از پشت محوطه جریمه پرسپولیس از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۴۵ بابک حاتمی بازهم مصدوم شد و چند لحظه‌ای بازی متوقف شد.

پنالتی پرسپولیس ۴۵+۲ : مهدی طارمی در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان سایپا قرار گرفت که با خطای پنالتی متوقف شد که او این پنالتی را  از دست داد.

نیمه دوم:

پرسپولیس نیمه دوم را هم هجومی آغاز کرد و در دقیقه ۴۷ صاحب یک ضربه کرنر شد که کرنر ارسالی به طارمی رسید و ضربه قیچی برگردان او از کنار دروازه سایپا به بیرون رفت.

در دقیقه ۴۹ پرسپولیس صاحب یک ضربه کاشته پشت محوطه جریمه شد که این ضربه را نوروزی روی دروازه سایپا ارسال کرد و مدافعان سایپا آن را برگشت دادند و توپ برگشتی را هادی نوروزی شوت کرد که با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۵۲ سجاد مشکل پور بازیکن سایپا از ناحیه سر با مهدی طارمی برخورد کرد و از حال رفت تا بازی چند لحظه‌ای متوقف شود.

در دقیقه ۵۶ ارسال مهدی ترابی در محوطه جریمه به زینالی رسید و شوت این بازیکن با اختلاف زیادی از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

در دقیقه ۵۹ سایپا صاحب یک ضربه کاشته پشت محوطه جریمه پرسپولیس شد که این ضربه حاصلی برای سرخپوشان نداشت.

در دقیقه ۶۱ طارمی در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان سایپا قرار گرفته که ضربه او به بالای دروازه رفت.

در دقیقه ۶۵ شوت رضا نوروزی با اختلاف کمی از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

پنالتی و گل سایپا: در دقیقه ۶۹ شوت بازیکن سایپا با برخورد به دست رامین رضائیان تبدیل به ضربه پنالتی به سود سایپا شد و رضا نوروزی این ضربه را تبدیل به گل کرد.

در دقیقه ۷۱ فرشاد احمدی زاده در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان سایپا قرار گرفت که شوت او با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت تا یک فرصت خوب دیگر گلزنی پرسپولیس از دست برود.

تا دقیقه ۸۰ مسابقه بازیکنان پرسپولیس ۱۲ خطا و بازیکنان سایپا ۱۸ خطا انجام دادند.

در دقیقه ۸۷ غلامرضا رضایی یک فرصت عالی دیگر گلزنی را از دست داد و ضربه او به کنار دروازه پرسپولیس رفت.

گل دوم سایپا: در دقیقه ۸۱ با اشتباه مدافعان پرسپولیس بازیکنان سایپا در موقعیت دو به تک با دروازه بان قرار گرفتند و غلامرضا رضایی پاس مهدی ترابی را تبدیل به گل دوم سایپا کرد.

پنالتی دوم و گل اول پرسپولیس: در دقیقه ۹۰ مجید ایوبی روی طارمی مرتکب خطای پنالتی شد که مهاجم پرسپولیس این مرتبه تبدیل به گل کرد.

این چهارمین شکست پرسپولیس در لیگ پانزدهم است. سرخپوشان با این باخت همچنان با ۴ امتیاز در رده چهاردهم جدول باقی ماند و سایپا با ۱۰ امتیاز به رده ششم جدول صعود کرد. سایپا پیش از این مسابقه دو شکست متوالی مقابل سپاهان و  استقلال خوزستان داشت.

سرخپوشان در این فصل برای چندمین بار بود که نتوانستند از روی پنالتی هم گلزنی کنند و انگار بازیکنان پرسپولیس فوتبال و گلزنی یادشان رفته است.

احمد صالحی داور مسابقه به بابک حاتمی، علی علیپور، فرشاد احمدزاده و رامین رضائیان از پرسپولیس و جواد نکونام از سایپا کارت زرد نشان داد.

ترکیب تیم سایپا:

حامد فلاح‌زاده، سجاد مشکل پور( از دقیقه ۸۸ مجید ایوبی)، حامد شیری، ابراهیم شکوری، علی زینالی، روزبه‌شاه علیدوست، ابراهیم صادقی، جواد نکونام، مهدی ترابی، رضا نوروزی( از دقیقه ۷۸ حسین علی‌نژاد) و غلامرضا رضایی( از دقیقه ۹۰+۱ ماهان رحمانی)

سرمربی: مجید جلالی

ترکیب تیم پرسپولیس:

سوشا مکانی، محسن بنگر، مایکل اومانیا، رامین رضاییان، بابک حاتمی، کمال کامیابی‌نیا( از دقیقه ۸۴ میلاد کمندانی)، احمد نوراللهی، فرشاد احمدزاده( از دقیقه ۷۶ بنگستون)، امید عالیشاه( از دقیقه ۴۶ علی علیپور)، هادی نوروزی و مهدی طارمی

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

==========================================

برانکو:برای از دست دادن نوری و گابریل پشیمان نیستم

 برانکو ایوانکویچ

  سرمربی پرسپولیس می‌گوید تیمش در بازی مقابل سایپا بار دیگر موقعیت‌های زیادی از دست داده است. او همچنین بابت این شکست از هواداران عذرخواهی کرد.

به گزارش وبسایت یزدیان، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پس از شکست مقابل سایپا اظهار کرد: قبل از هر چیزی به تیم مقابل بابت برد تبریک می‌گویم و همین طور از هواداران عزیزمان بابت اینکه آن‌ها را مایوس کردیم عذرخواهی می‌کنم. امیدی که به برد داشتم به نتیجه نرسید. از طرف دیگر متاسفم وقتی یک بازی را می‌بازیم چهره بازیکنان‌مان اینقدر غمگین می‌شود. واقعا بابت این موضوع ناراحتم.

وی افزود: امروز بازی‌ای بود که فرصت‌های زیادی را به دست آوردیم و تبدیل به گل نکردیم. به هر حال این مشکلی است که باید روی آن کار کنیم و از فرصت‌هایمان به خوبی استفاده کنیم. ما در واقع در مقابل یک بازی محکم و همین طور دوندگی بالای تیم حریف راهی نتوانستیم پیدا کنیم و توپ‌های بسیار زیادی را از دست دادیم که می‌توانستیم آن‌ها را رهبری کنیم. مواردی هم منجر به از دست دادن پنالتی شد و البته پنالتی هم حریف به دست آورد.

برانکو اضافه کرد: طبیعی است وقتی می‌خواهیم گل خورده را جبران کنیم با تمام قوا حمله می‌کنیم و این موضوع قدرت ضد حمله را به حریف می‌دهد. ما چاره‌ی دیگری نداریم جز اینکه همچنان کار کنیم و کار کنیم و کار کنیم.

سرمربی پرسپولیس درباره آنالیز تیم حریف هم گفت: ما در واقع آماده‌سازی‌مان برای این بازی بسیار خوب و مناسب بود. اما خب بازی در زمین داستان متفاوتی دارد و بازیکنان آن طور که باید در زمین مسابقه ظاهر نشدند. تکرار می‌کنم ما نتوانستیم توپ را به خوبی و با سرعت به گردش دربیاوریم تا بتوانیم حملات زیادی را روی دروازه حریف خلق کنیم و بازی محکم حریف را خنثی کنیم. به این ترتیب در همان ابتدای بازی خیلی از حرکات‌مان متوقف شد.

برانکو درباره اینکه پرسپولیس شادابی بازی‌های قبلی‌اش را نداشت گفت: قبول دارم که در سطح بازی‌های قبلی نبودیم. وقتی شرایط ایده‌آلی داشتیم بازی‌های تیم ملی به وجود آمد و از روند قبلی فاصله گرفتیم. در تیم ما پنالتی‌ها را مهدی طارمی می‌زند. او در هر تمرین پنالتی می‌زند. او اعتماد به نفس بالایی دارد و به همین خاطر پنالتی دوم را هم خودش زد.

او درباره فرصت سوزی تیم هم گفت: قبل از هر چیز باید بگویم خستگی از تیم ملی تاثیر بسیار کمی در بازی امروز داشت. در کنار آن ما ۲۰ روزی بازی لیگ تعطیل بود و خود این هم روی کیفیت تیم تاثیرگذار بود. من درک می‌کنم که خیلی‌ها دوست داشتند سوشا مکانی پنالتی را بزند اما ما مهدی طارمی را در نظر گرفتیم. قبول دارم که متاسفانه شانس‌های زیادی را از دست دادیم اما این بخشی از بازی است.

سرمربی پرسپولیس درباره داوری این دیدار نیز گفت: من درباره این موضوع نمی‌توانم نظر بدهم اما من شنیدم که آن پنالتی هند نبود و توپ به سر بازیکن ما برخورد کرد. اگر این طور باشد می‌تواند یک اشتباه بزرگ باشد. اشتباهی که مسیر بازی را کاملا تغییر داد.

برانکو درباره اینکه وعده داده بود در انتهای فصل در بالای جدول خواهد بود گفت: ما انتظارمان این نیست که باخت‌هایمان ادامه داشته باشد بلکه انتظار داریم کیفیت‌مان روز به روز بهتر شود و هرچه سریع‌تر خودمان را به رده بالای جدول برسانیم.

او در پاسخ به سوالی درباره اینکه پشیمان نیستید که بازیکن باتجربه جذب نکردید گفت: واقعا پشیمان نیستم و از کار کردن با این تیم لذت می‌برم. قطعا تلاش‌هایمان نتیجه خواهد داد.

شما هم نظر خود را ارسال کنید