«پلی‌بک»خوانی حمید هیراد تأیید شد/ اجرای یک سانس رایگان برای مردم شیراز

واکنش ها به مجازات حمید هیراد

آبان ۱۱, ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۵۶ ق.ظ 904 بازدید بدون نظر
حمید هیراد که با کنسرتش در شیراز و اجرای پلی بک به‌جای اجرای زنده دچار حاشیه شده بود و مدت‌ها در شبکه‌های اجتماعی درباره‌اش نوشته می‌شد، دوباره به صدر جدول بازگشت!

 

«پلی‌بک»خوانی حمید هیراد تأیید شد/ اجرای یک سانس رایگان برای مردم شیراز

 ۲۵ تیرماه، کنسرت حمید هیراد در شهر شیراز حواشی مختلفی ایجاد کرد. پس از شایعه «پلی بک» خواندن هیراد، واحد نظارت و ارزشیابی دفتر موسیقی وزارت ارشاد اعلام کرد که تصمیم دارد، فیلم‌ها و مدارک مربوط به اجراهای مختلف کنسرت شیراز هیراد را بررسی و نتیجه را اعلام کند.

دو روز پیش بود که ندا رادمهر، خبرنگار موسیقی در صفحه اینستاگرامش از اعلام نظر ارشاد درباره کنسرت هیراد خبر داد و فایل صوتی گفت‌وگو با مدیر روابط عمومی معاونت هنری ارشاد را منتشر کرد.

در این گفت‌وگو مشخص می‌شود که دفتر موسیقی، «پلی بک» بودن بخشی از کنسرت هیراد را تأیید کرده است و مجید فروغی، مدیر روابط عمومی معاونت هنری ضمن تأیید این خبر از نبود قانون برای برخورد با موارد اینچنینی خبر داد و اعلام کرد: پیش از این مواردی از پلی بک در کنسرت‌ها نبوده و با وجود این اتفاق باید قوانین مرتبط با آن نیز وضع شود.

**به دلیل محرم و صفر حکم هیراد را اعلام نکردیم

مهدی رنجبر، معاون هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس ضمن تأیید خبر «پلی بک»خوانی هیراد از تذکر به خواننده، مؤسسه و تهیه‌کننده خبر می‌دهد و خبر ممنوعیت هیراد از برگزاری کنسرت در شیراز تا پایان سال ۹۷ را در حالی اعلام می‌کند که در این گفت‌وگو از اختصاص یک سانس رایگان برای مردم در شیراز در ازای آن بخش از کنسرت که «پلی بک» بوده نیز خبر می‌دهد.

رنجبر، دلیل تأخیر در اعلام نظر ارشاد درباره کنسرت شیراز هیراد را ماه محرم و صفر و ایام سوگواری را دلیل رسانه‌ای نکردن این خبر اعلام می‌کند!

 

 

واکنش ها به مجازات حمید هیراد

حمید هیراد که با کنسرتش در شیراز و اجرای پلی بک به‌جای اجرای زنده دچار حاشیه شده بود و مدت‌ها در شبکه‌های اجتماعی درباره‌اش نوشته می‌شد، دوباره به صدر جدول بازگشت!

 وزارت ارشاد او را محکوم کرد یک کنسرت رایگان در شیراز بگذارد تا اجرای بد قبلی‌اش از دل مردم در بیاید.

حمید هیراد تا حدودی در اینستاگرام محبوب است اما در توئیتر از آن خوانندگانی است که کمتر دوستش دارند و هم اشعاری که می‌خواند و هم صدا و نوع اجرایش با انتقاد مواجه می‌شود. حالا که قرار است دوباره کنسرت بگذارد توئیتری‌ها معتقدند این مجازات خوبی برای هیراد نیست و هم شوخی و هم جدی برایش می‌نویسند. به نظر آنها مجازاتی مثل پرداخت جریمه نقدی برای او بهتر بود.

کاربری نوشته است: «ما می‌گیم طرف می‌ره رو صحنه اجرا می‌کنه باز داره به همه توهین می‌کنه! الکی معروفش نکنید! شما به کنسرت رایگان محکومش می‌کنید؟» یا این کاربر که توئیت کرد:«واحد نظارت و ارزشیابی دفتر موسیقی وزارت ارشاد پس از بررسی «پلی بک» خواندن حمید هیراد را در آن کنسرت جنجالی تأیید کرد. آیا در ایران قانونی برای تنبیه پلی بک خواندن خوانندگانی که قرار است کنسرت را زنده اجرا کنند وجود دارد؟» چند واکنش شوخی را هم بخوانید: «به نظرم این مجازات بیشتر برای مردم شیرازه تا شخص حمید هیراد.»، «الان چه جوری روش می‌شه باز بیاد واسه ملت بخونه؟»، «اون موقع که پول می‌گرفت، خودش نمی‌خوند، الان که رایگانه فکر کنم یه سی‌دی پلی می‌کنه، عکس خودشم می‌ذاره روی پرده و دیگه حتی داخل سالن هم نمیره».

 

شما هم نظر خود را ارسال کنید