نگاه اهل فرهنگ: “برف تهران و سیل شیراز”

فروردین ۱۱, ۱۳۹۸ ساعت: ۲۳:۴۷ ب.ظ 359 بازدید بدون نظر
امسال در شیراز سیل آمد. درست در فصلی که آنجا پر از مسافر بود، هیچ جنسی گران نشد. درست برعکس، هتل‌ها، باغ‌ها، سالن‌ها و مساجد، درها را به روی سیل‌زدگان گشودند و رایگان از همه پذیرایی کردند.

نگاه اهل فرهنگ: “برف تهران و سیل شیراز”

👈 رضا کیانیان، بازیگر سینما و تلویزیون، در یادداشتی اینستاگرامی نوشت:

✍️ چند سال پیش که در تهران برف شدیدی بارید، کرایه تاکسی سر به فلک زد و از فرودگاه تا تهران به یک میلیون تومان رسید.

✍️ همان برف در شمال کشور بر زمین نشست و برخی از راه ها را بست. سوپرمارکت‌ها، یک بسته نان لواش را تا ۲۵هزار تومان و یک بطری آب معدنی یک و نیم لیتری را تا ۱۲هزار تومان فروختند!

✍️ امسال در شیراز سیل آمد. درست در فصلی که آنجا پر از مسافر بود، هیچ جنسی گران نشد. درست برعکس، هتل‌ها، باغ‌ها، سالن‌ها و مساجد، درها را به روی سیل‌زدگان گشودند و رایگان از همه پذیرایی کردند.

✍️ صاحبخانه‌ها درها را به روی مسافران گشودند و رایگان در اختیار سیل‌زدگان گذاشتند. تعمیرکاران برای تعمیر رایگان ماشین‌های سیل‌زده اعلام آمادگی کردند.

✍️ در بیمارستان‌ها با کاروانهای شادی، برای بیماران شادی آفریدند. چند نفر از اهالی شیراز برای نجات جان مسافران، جان خودشان را از دست دادند.

✍️ در شیراز هیچ حسابی برای کمک به سل‌زدگان گشوده نشد. بلکه انبوه شماره تلفن بود که در اختیار همه سیل‌زدگان قرار می‌گرفت، برای برآوردن احتیاجاتشان.

✍️ همه اینها یعنی رشد فرهنگی، انسان‌دوستی و بزرگ‌منشی. همانطور که در دوران جنگ، شیرازی‌ها از جنگ‌زدگان پذیرایی کردند؛ تا جایی که بسیاری از جنگ‌زدگان برای همیشه در شیراز ماندند.

✍️ من به شیراز افتخار می‌کنم. بیخود نیست که تا قدم به شیراز می‌گذارم حالم خوب می‌شود. نه من که همه خانواده و دوستانم هم نسبت به شیراز چنین حسی دارند.

🔅درود بر شیرازی‌های عزیز و مهربان، بزرگوار و بافرهنگ.

شما هم نظر خود را ارسال کنید