نمایندگان شورای شهر یزد در سازمان های شهرداری انتخاب شدند

شهریور ۱۰, ۱۳۹۶ ساعت: ۲۱:۲۹ ب.ظ 779 بازدید یک نظر
در جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد، نمایندگان شورا در سازمان های شهرداری انتخاب شدند

نمایندگان شورای شهر یزد در سازمان های شهرداری انتخاب شدند
در جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد، نمایندگان شورا در سازمان های شهرداری انتخاب شدند

? به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد، در جلسه صبح امروز رئیس شورای اسلامی شهر یزد ضمن گرامیداشت هفته دولت گفت: شهیدان رجایی و باهنر الگوهای رفتاری مسئولین در کشور هستند و باید همواره یاد این عزیزان و دیگر دولت مردان جمهوری اسلامی ایران را گرامی بداریم.
? سه موضوع بررسی قطار بین شهری (تراموا) ، ساماندهی بازارچه های میوه و تره بار و انتخاب نمایندگان شورا در سازمان های شهرداری در دستور کار امروز قرار گرفت که در ابتدا حمیدرضا قمی توضیحاتی در مورد طرح قطار بین شهری (تراموا ) و دعوت سرمایه گذار و گزارش جلسات آن را ارائه نمود.
? قمی ادامه داد: قرارداد تراموا با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته با سرمایه‌گذاران چینی و فرانسوی در حال انجام است و در حال حاضر نیاز به بررسی و وقت بیشتری دارد که می توان با مشارکت شهرداری و کمیسیون های متشکل از ذینفع ها و نمایندگانی از شورا تشکیل شود و موضوع در دستور کار قرار گیرد.
? عباسی در ادامه با اشاره به طرح یادشده گفت: طرح ترافیکی این موضوع باید مطالعه و کارشناسی شود و در شهرهای اروپایی که عموما از تراموا استفاده می کنند یک راه حل مناسب برای محدوده های تاریخی در نظر گرفته اند و باید در این بخش هم کار کارشناسی بیشتر انجام داد.
? وی تصریح کرد: وجود بی آر تی در حوزه تاریخی چندان مقرون به صرفه نیست لذا باید پیشنهاد تراموا که بسیار عملی و خوب است مورد بررسی قرار بگیرد که انشاالله در معابر اصلی بافت تاریخی مورد استفاده قرار گیرد.
? در ادامه دیگر اعضا نظرات و پیشنهادات خود را ارائه نمودند و مقرر شد در این زمینه با دعوت از مسئولین مختلف ذیربط و تشکیل کمیسیون مربوط با مسئولیت جناب قمی این موضوع بررسی و پیگیری شود.
? گفتنی است: استهلاک و هزینه کمتر، بهره برداری و امنیت بیشتر و ماندگاری بهتر از سری مزایای سیستم حمل و نقل ریلی می باشد که وجود آن را اولویت می بخشد.
? در بخش دیگری از جلسه امروز موضوع ساماندهی بازارچه های میوه و تره بار با حضور رئیس سازمان به بحث گذاشته شد و مسیر دسترسی میدان جدید و همچنین وجود میدان میوه وتره بار شاهدیه و مشکلات با میدان یزد مورد بررسی قرار گرفت.
? در پایان جلسه علنی امروز، انتخاب نمایندگان شورا در سازمان های شهرداری برگزار و اعضا به شرح ذیل انتخاب شدند:
شورای شهرستان یزد غلامعلی سفید و حمیدرضا قمی
سازمان آتش نشانی سیدحسین آزادی
سازمان آمار و فناوری حمیدرضا قمی
سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهری سپنتا نیکنام
سازمان آرامستان ها مهدی کاشفی زاده
سازمان حمل و نقل و مسافر مرتضی شایق
سازمان مدیریت پسماند الهه جورابی
سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآوردهای کشاورزی محسن ابوترابی
سازمان عمران محسن عباسی
سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی ونوس عامری

نظرات

شما هم نظر خود را ارسال کنید