نمایش ایران، حریفان را ترسانده است

دی ۲۳, ۱۳۹۳ ساعت: ۱۶:۱۶ ب.ظ 863 بازدید ۲ نظر

این جمله آغاز گزارش گاردین از گروه C جام ملت‌های آسیا است. در این گزارش آمده است: احسان حاج‌صفی و مسعود شجاعی هر کدام یک گل با شوت‌های روی پا به ثمر رساندند تا ایران مقابل بحرین بتواند با نتیجه دو بر صفر در ملبورن به پیروزی برسد.

حاج صفی که بازیکن انعطاف پذیری است و می‌تواند در پُست‌های زیادی بازی کند، شوت زیبای روی پایی را از خارج محوطه جریمه به سمت دروازه حریف در وقت های تلف شده نیمه نخست زد، که به تور دروازه چسبید. شجاعی هم در دقیقه 71 شوت رو پایی را زد اما این شوت به خوبی شوتی که حاج صفی زد نبود. در هر حال این دو شوت پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل را در ورزشگاه ملبورن قطعی کردند.

بحرین در رنکینگ فیفا در رده 122 است. بازیکنان این تیم توسط بازی‌سازان ایرانی کنترل شده بودند. آنها خیلی تلاش کردند و شانس گلزنی هم توسط سید شوبار در نیمه نخست برایشان فراهم شد اما پس از باخت، حسرت ضربه سر وی را که از بالای دروازه به بیرون زد را خوردند.

گل حاج صفی ممکن است تا فینال این رقابت‌ها در بین برترین گل‌ها قرار بگیرد. کرنری که روی دروازه فرستاده شد دفع شد تا حاج صفی توپ ریباندی را کنترل کرده و با پای راست به گوشه راست بالای دروازه حریف بزند تا فریاد 17 هزار ایرانی حاضر در ورزشگاه را شاهد باشیم.

شجاعی اما خوش شانس‌تر بود. توپ ارسالی از روی کرنر را با پای راست و با شوتی آرام و زمینی به سمت دروازه زد اما همین شوت کافی بود تا سید محمد عباس، دروازه‌بان بحرین مغلوب شود.

هر دو تیم شانس‌های خودشان را روی دروازه حریف داشتند و به نظر می‌رسید بازی در نتیجه بدون گل، قفل شده است تا اینکه حاج صفی با آن شوت فوق‌العاده‌اش قفل بازی را گشود. شوبار در دقیقه 16 و بدون آنکه مدافعان ایران از او محافظت کنند، وارد محوطه جریمه ایران شد اما او ضربه سرش را که روی سانتر عالی سامی الحسینی بود به بیرون بزند. شانس دیگری هم در دقیقه هشت توسط جیس اوکوونوان، مهاجم بحرین که متولد نیجریه است به وجود آمد. توپی توسط بازیکنان ایران دفع شده بود که مهاجم بحرین با وجود فرصت گلزنی خوبی که برایش فراهم شده بود، شوت بدی را به سمت دروازه زد و توپ با اختلاف از کنار تیر سمت چپ دروازه به بیرون رفت.

ایران که بهترین تیم رنکینگ فیفا در این تورنمنت است، می‌توانست درست چهار دقیقه بعد از آنکه توسط شوبار توپ را به گل بدل نکرد، بحرینی‌ها را به شدت تنبیه کند. شجاعی توپی را برای اشکان دژاگه که در محوطه جریمه بحرین بود ارسال کرد. او با دروازه بان تک به تک شد و آنقدر برای زدن ضربه‌اش معطل کرد که در نهایت شوت وی به بدن دروازه بان بحرین برخورد کرد و بازگشت.

دفاع سازمان‌یافته بحرین توانسته بود خطر مهاجمان تیم ملی فوتبال ایران را خنثی کند اما با توجه به حمله‌های ایران، یک ضربه آزاد که خطایی به روی دژاگه بود را در دقیقه 39 به ایرانی‌ها داد. کاپیتان جواد نکونام هم توپ را با فاصله زیادی به خارج از چهارچوب دروازه زد.

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بارها از دوران آماده‌سازی بد تیمش شکایت کرده و آن را بدترین آماده‌سازی بین تمامی تیم های حاضر در این تورنمنت خوانده بود اما شیوه ای که ایرانی‌ها به وسیله آن بازی مقابل بحرین را به کنترل خود درآورده بود، بدون شک تیم‌های ملی قطر و امارات، حریفان بعدی ایران در گروه سوم جام ملت‌های آسیا را ترسانده است.

نظرات

شما هم نظر خود را ارسال کنید