نسخه قاچاق فیلم سینمایی فروشنده منتشر شد+عکس

دی ۳, ۱۳۹۵ ساعت: ۱۸:۵۱ ب.ظ 1,251 بازدید ۳ نظر
در آستانه اعلام نامزدهای نهایی فیلم خارجی در اسکار۲۰۱۷ نسخه قاچاق و غیر مجاز فیلم سینمایی فروشنده منتشر شد.

نسخه قاچاق فیلم سینمایی فروشنده منتشر شد+عکس

در آستانه اعلام نامزدهای نهایی فیلم خارجی در اسکار۲۰۱۷ نسخه قاچاق و غیر مجاز فیلم سینمایی فروشنده منتشر شد.

  نسخه قاچاق و غیرمجاز فیلم سینمایی فروشنده از طریق سایت‌های غیرمجاز که نسخه دانلود غیرقانونی فیلمهای سینمایی را روی سایت خود قرار می‌دهند؛ منتشرشده است.

در نسخه‌ای که برخی از این سایت‌ها عرضه کرده‌اند فیلم از کیفیت خیلی خوبی برخوردار نیست و روی آن عبارت «بازبینی وزارت ارشاد ۹۵/۹/۳» درج شده است.

اکران فیلم سینمایی فروشنده به تازگی در سینماهای کشور پایان یافته است و با فروشی بیش از ۱۵ میلیارد تومان به پرفروش‌ترین فیلم سال ۹۵ تبدیل شده است.

در فیلم فروشنده بازیگرانی همچون ترانه علیدوستی، شهاب حسینی، بابک کریمی حضور داشته‌اند. این فیلم جز ۹ فیلم نامزد کسب تندیس اسکار بهترین فیلم خارجی زبان در سال ۲۰۱۷ شده است.

photo_2016-12-23_01-36-12

=================

چرا نسخه قاچاق فیلم فروشنده منتشر شد/انتشار نسخه‌ بازبینی ارشاد در کاشان

علی اسد‌زاده؛ عرضه کننده فیلم سینمایی فروشنده در شبکه نمایش خانگی، وزارت ارشاد را مسئول مستقیم انتشار نسخه قاچاق این فیلم می‌داند.

  از روز سه شنبه نسخه قاچاق فیلم سینمایی فروشنده به همراه لینک دانلود غیر قانونی در سایتهای اینترنتی منتشر شد. نسخه منتشر شده داراى کد بوده و بر روی آن عبارت «بازبینی وزارت ارشاد ۹۵/٣/٩» درج شده است.

علی اسد‌زاده مدبر عامل شرکت تصویر گستر پاسارگاد به عنوان صاحب امتیاز پخش خانگى فیلم فروشنده در ایران در گفتگو با خبرنگار ایلنا درباره این اتفاق می‌گوید: انچه که امروز منتشر شده قطعا از مجاری وزارت ارشاد خارج شده است.

وی ادامه داد: حدود یک ماه پیش متوجه شدیم نسخه اى که جهت بازبینی وزارت ارشاد برای صدور پروانه سینمایی ارائه شده بود در یکى از شهرستان‌ها منتشر شده است.

وی ادامه داد: بدنبال این اتفاق با توجه به ضربه اى که انتشار قاچاق این فیلم به توزیع نمایش خانگى ان در ایران و همچنین بروز مشکلات حقوقى براى نمایش بین المللى فروشنده بوجود خواهد اورد کارگردان فیلم که بیرون از کشور بودند تلفنى موضوع را با حجت الله ایوبی در میان گذاشته و اقاى ایوبی اعلام می‌کند که قطعا پیگیری می‌کنند و بدنبال آن ایشان ستاد صیانت را مسوول پیگیری این مسئله می‌کنند.

مدیر عامل تصویر گستر پاسار گاد با اشاره به اینکه هم اکنون نسخه قاچاق بصورت گسترده منتشر شده است افزود: هرچه به سازمان سینمایی و وزارت ارشاد نامه نوشتم و پیگیری کردم هیچ جوابی نشنیدم و نتیجه‌ای حاصل نشد.

وی ادامه داد: نتیجه پیگیر‌های محلی ما از شهرستان این بود که نسخه‌ای از فیلم را فردی نا‌شناس که غیر محلی بوده است به یک ویدئو کلوپ به قیمت ۱۰۰ هزار تومان فروخته است.

وی ادامه داد: در نسخه‌ای که هم اکنون بصورت قاچاق عرضه شده است حتی تصحیح رنگ، موسیقی و کارهای فنی هم صورت نگرفته است. علاوه بر فیلم فروشنده فیلمهای ابد و یک روز و یک دزدی عاشقانه هم بصورت نسخه وزارت ارشاد جهت پروانه نمایش سینمایی قاچاق شده است.

اسدزاده در پایان افزود: تا مشخص شدن این موضوع مهم که کل شبکه نمایش خانگی را به خطر انداخته است فیلم فروشنده را توزیع نخواهد کرد.

این موضوع به زودی باعث از بین رفتن حیات شبکه نمایش خانگی می‌شود و دیگر خرید فیلم ایرانی به هیچ عنوان ارزش سرمایه گذاری را ندارد. از طرفى باعث بى اعتمادى پخش کنندگان خارجى که قصد خرید فیلم هاى ایرانى را دارند خواهد شد. فیلم فروشنده هنوز در بسیارى از کشور‌ها به روى پرده نرفته است و قرار است اکران ان در امریکا از اسفند ماه آغاز شود.

نظرات

شما هم نظر خود را ارسال کنید