میزبانی جام جهانی با عجیب‌ترین ورزشگاه دنیا+تصاویر

مهر ۱۴, ۱۳۹۶ ساعت: ۱۸:۰۹ ب.ظ 1,309 بازدید بدون نظر
این ورزشگاه ایکاترینبرگ آرنا نام دارد و مهندسانی که در طراحی آن دخالت داشتند، به راحتی قوانین فیفا دور زده‌اند. در حقیقت کمترین میزان تماشاگر برای یک ورزشگاه، 35 هزار نفر است که اگر این ورزشگاه در حالت عادی ساخته می‌شد، این تعداد در آنجا نمی‌شد. این خلاقیت جالب مهندسان باعث شده تا 45 هزار نفر در ورزشگاه جای بگیرند

میزبانی جام جهانی با عجیب‌ترین ورزشگاه دنیا/تصاویر

 معمولا در جام جهانی، ورزشگاه‌ها با ظرفیت ‌ها و طراحی ‌های مختلفی به کار گرفته می‌شوند ولی برای رقابت‌های تابستان پیش رو، استادیوم بسیار خاصی ساخته شده که یک جایگاه آن در خارج ورزشگاه قرار دارد.

این ورزشگاه ایکاترینبرگ آرنا نام دارد و مهندسانی که در طراحی آن دخالت داشتند، به راحتی قوانین فیفا دور زده‌اند. در حقیقت کمترین میزان تماشاگر برای یک ورزشگاه، ۳۵ هزار نفر است که اگر این ورزشگاه در حالت عادی ساخته می‌شد، این تعداد در آنجا نمی‌شد. این خلاقیت جالب مهندسان باعث شده تا ۴۵ هزار نفر در ورزشگاه جای بگیرند و به راحتی بازی را تماشا کنند. پیش از این ظرفیت این ورزشگاه  ۲۷ هزار نفر بود.

این ورزشگاه در سال ۱۹۵۷ ساخته شده و یکی از ۱۲ ورزشگاهی است که در ۱۱ شهر روسیه میزبان جام جهانی هستند. سخنگوی فیفا در رابطه با این ورزشگاه گفت:” در مورد اکاترینبرگ، صندلی‌های دائمی نصب شدند تا تضمین شود که دیگر نیازی به تغییر در ورزشگاه نیست. بازرسی و تحقیقات نشان داده که صندلی‌های دائمی ایکاترینبورگ کاملا با استانداردهای امنیتی و ایمنی تطابق دارند.”

 

شما هم نظر خود را ارسال کنید