میدان آزادی به روایت تصویر

فروردین ۹, ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۱۸ ق.ظ 343 بازدید بدون نظر
برج آزادی به دلیل معماری منحصر به فرد خود و اینکه در طول تاریخ کوتاهش شاهد وقایع مختلف سیاسی و اجتماعی مهمی بوده است، اهمیت بسیاری دارد، تا جایی که در نظرسنجی های مختلف، بیشتر مردم تهران این برج را به عنوان نماد شهر انتخاب کرده اند.

ایران، سرزمین زیبای من

میدان آزادی به روایت تصویر

  یکی از دیدنی های تهران، میدان آزادی است که به عنوان یکی از نمادهای تهران و حتی ایران شناخته می شود و در خاطره جمعی تهرانی ها و مردم کشورمان جایگاه ویژه ای دارد.

برج آزادی به دلیل معماری منحصر به فرد خود و اینکه در طول تاریخ کوتاهش شاهد وقایع مختلف سیاسی و اجتماعی مهمی بوده است، اهمیت بسیاری دارد، تا جایی که در نظرسنجی های مختلف، بیشتر مردم تهران این برج را به عنوان نماد شهر انتخاب کرده اند. آنچه این برج را به یکی از مهمترین جاذبه های شهری پایتخت تبدیل می کند، معماری شگفت انگیز و تلفیقی آن است که با الهام از معماری دوران هخامنشی، ساسانی و اسلامی ساخته شده است. این سازه باشکوه البته تنها در میان ایرانی ها محبوبیت ندارد و به دلیل حال و هوای خوشی که در میدان آزادی جریان دارد گردشگران خارجی بسیاری را نیز شیفته خود کرده است. همچنین برج آزادی از تاریخ ۲۶ اسفندماه سال ۱۳۵۰ هجری شمسی در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفته است.

شما هم نظر خود را ارسال کنید