موسوی خویینی‌ها: در شرایط جنگ، مخالفان دولت، آن‌قدر تندروی کردند که امام گفت توان اداره نانوایی را هم ندارند

مهر ۶, ۱۳۹۶ ساعت: ۲۳:۵۷ ب.ظ 1,198 بازدید بدون نظر
وی درباره صحبت امام در خصوص مخالفان دولت نیز توضیح می‌دهد: این تصمیم دولت یکی از مهم‌ترین سرفصل‌های اختلاف‌ها بین دولتِ مورد حمایت جریان چپ و مخالفانشان گردید، تا آنجا که گفتند کوپنیست مساوی است با کمونیست. مخالفان در برابر دولت، آن هم در شرایط جنگ، آن‌قدر تندروی کردند که حضرت امام (رض) در یک خطاب عتاب‌آلود به مخالفان گفتند: «اگر نانوایی یک شهر را به شما بدهند نمی‌توانید اداره‌اش کنید، چطور می‌گویید که چرا دولت چه نکرده، چه نکرده؟…»

موسوی خویینی‌ها: در شرایط جنگ، مخالفان دولت، آن‌قدر تندروی کردند که امام گفت توان اداره نانوایی را هم ندارند

?در دیدار آیت الله موسوی خویینی ها با اعضای انجمن وفاق و توسعه دانشجویان دانشگاه شیراز پرسش‌های مطرح می‌شود که وی پاسخ آنها را در کانال تلگرامی خود منتشر کرده است.

?در این دیدار دانشجویان از مواضع اقتصادی جریان موسوم به چپ در دهه نخست انقلاب و سیاست های میرحسین موسوی نخست وزیر دوران جنگ سوال می‌کنند و موسوی خویینی‌ها نیز از مواضع و وریکردهای اقتصادی این جریان در آن مقطع تاریخی دفاع ‌می‌کند. در بخشی از پاسخ وی در دفاع از کارنامه اقتصادی میرحسین موسوی آمده است: دولت آقای مهندس میرحسین موسوی (که امیدوارم بر آنچه میان خود و خدای خود وظیفه می‌داند، استوار بماند) تصمیم گرفت، برای کاهش فشار مشکلات بر مردم و نیز صرفه‌جویی در مصرف ارز، خود عهده‌دار امر واردات کالا و توزیع آن در داخل کشور شود و برای انجام این مهم، شبکۀ واردات و توزیع، نظام دفترچۀ بسیج و کوپن را سامان ‌دادند. صرفه‌جویی در مصرف ارز که به آن اشاره‌شد، با توجه به نیاز شدید دولت به ارز خارجی جهت تأمین نیازهای جنگ، اجتناب‌ناپذیر بود.

?وی همچنین درباره صحبت امام در خصوص مخالفان دولت نیز توضیح می‌دهد: این تصمیم دولت یکی از مهم‌ترین سرفصل‌های اختلاف‌ها بین دولتِ مورد حمایت جریان چپ و مخالفانشان گردید، تا آنجا که گفتند کوپنیست مساوی است با کمونیست. مخالفان در برابر دولت، آن هم در شرایط جنگ، آن‌قدر تندروی کردند که حضرت امام (رض) در یک خطاب عتاب‌آلود به مخالفان گفتند: «اگر نانوایی یک شهر را به شما بدهند نمی‌توانید اداره‌اش کنید، چطور می‌گویید که چرا دولت چه نکرده، چه نکرده؟…»

شما هم نظر خود را ارسال کنید