مورینیو: نه من فرگوسن هستم و نه چلسی، یونایتد

خرداد ۴, ۱۳۹۴ ساعت: ۰۱:۰۱ ق.ظ 902 بازدید ۴ نظر

منچستر یونایتد در حال حاضر پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر انگلیس به شمار می‌آید و این به خاطر نتایج درخشانی بود که سرآلکس فرگوسن در 26 سالی که هدایت این تیم را برعهده داشت به دست آورد. شیاطین سرخ با هدایت سرمربی افسانه‌ای خود به قدرتی بی بدیلی در رقابت‌های لیگ جزیره تبدیل شده بودند و بسیار سخت بود که با آنها رقابت کرد.

بسیاری براین باورند که اگر ژوزه مورینیو در چلسی باقی بماند می‌توان این تیم را به تیمی همچون منچستریونایتد تبدیل کند چرا که آقای خاص فاکتورهای مربی بزرگی چون سرآلکس فرگوسن را دارد اما خود مورینیو نظر دیگری دارد و براین باور است که نه او فرگوسن است و نه چلسی منچستر یونایتد.

مورینیو که در این فصل نتایج درخشانی با چلسی به دست آورده است، گفت: چلسی با قدرت به کار خود ادامه می‌دهد. خوشبختانه ما تیم بسیار خوبی هستیم و بازیکنان مراحل رشد را پشت سر می‌گذارند و روز به روز پخته‌تر می‌شوند. باید اعتراف کنم که از شرایطی که چلسی دارد بسیار راضی هستم. ما تیمی قوی هستیم و می خواهیم جام‌های بیشتری به دست آوریم.

او ادامه داد: درست است که چلسی الان شرایط بسیار خوبی دارد و بر فوتبال جزیره سلطه دارد اما فکر نمی‌کنم که این سلطه زمان زیادی ادامه داشته باشد. چلسی این توانایی را دارد که در یک سال دو جام به دست آورد اما اینکه در هر سالی بتواند این تعداد جام را تکرار بکند مثل همان کاری که منچستر یونایتد دوران فرگوسن انجام داد، دور از انتظار است. فکر نمی‌کنم تیم دیگری مانند یونایتد فرگوسن در لیگ برتر انگلیس ظهور بکند. نه چلسی منچستر یونایتد است و نه مورینیو فرگوسن.

چلسی در فصل جاری عملکرد درخشانی در لیگ برتر انگلیس داشت و توانست جام قهرمانی را بالای سر ببرد. این تیم در جام اتحادیه انگلیس نیز با شکست دادن تاتنهام به عنوان قهرمانی دست یافت تا مورینیو و شاگردانش فصل خوبی را پشت سربگذارند.

نظرات

شما هم نظر خود را ارسال کنید