مطالبه‌گری؛ انتظار استاندار یزد از رسانه‌ها

بهمن ۱۵, ۱۳۹۷ ساعت: ۲۳:۵۵ ب.ظ 788 بازدید بدون نظر
استاندار یزد با اشاره به اینکه مطالبه‌گری از شاخصه‌های حکمرانی خوب است گفت: انتظار بنده از رسانه‌ها نیز همین است و اگر مطالبه‌گری از سوی رسانه‌ها صورت گیرد مسئولیت پذیری بیشتری را شاهد خواهیم بود. محمدعلی طالبی، استاندار یزد صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برنامه هایی برای استان خواهیم داشت که بخش عمده آن با اتکای دوستان رسانه ای محقق می شود و امید است شاهد نقش آفرینی آنها باشیم .

مطالبه‌گری؛ انتظار استاندار یزد از رسانه‌ها

 استاندار یزد با اشاره به اینکه مطالبه‌گری از شاخصه‌های حکمرانی خوب است گفت: انتظار بنده از رسانه‌ها نیز همین است و اگر مطالبه‌گری از سوی رسانه‌ها صورت گیرد مسئولیت پذیری بیشتری را شاهد خواهیم بود. محمدعلی طالبی، استاندار یزد صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برنامه هایی برای استان خواهیم داشت که بخش عمده آن با اتکای دوستان رسانه ای محقق می شود و امید است شاهد نقش آفرینی آنها باشیم .

طالبی افزود: یکی از اولویت اصلی ما بحث آب است و اقدامات باید در زمینه مدیریت مصرف آب باشد و در بحث شرب و بهداشت نیز فرهنگ سازی مناسب صورت گیرد.
استفاده از ابزارهای کاهنده، جلوگیری از هدررفت آب و.. از دیگر مواردی بود که استاندار یزد به آن اشاره کرد و گفت: در بحث کشاورزی نیز تغییر الگوی کشت در استان مدنظر است.
اجرای برنامه‌ها با اتکا به رسانه‌ها و مردم
وی ادامه داد: در بخش صنعت در شورای تامین، اختصاص از منابع زیرزمینی برای صنایع پرآب خواه ممنوع شد و صنایع ملزم به ارائه برنامه میزان کاهش مصرف و صرفه جویی شده اند.
طالبی افزود: همچنین هر صنعت جدیدی که در استان یزد ایجاد می شود باید از محل صرفه جویی از بخش کشاورزی و یا صنعت باشد و منبع آب جدید برای صنایع اختصاص نخواهد یافت.
استاندار یزد ادامه داد: آب انتقالی با پیگیری های انجام شده از سال گذشته میزان سهمیه که ۵۴ میلیون مترمکعب کاهش داشت، به ۶۳ میلیون مترمکعب برگرداندیم و تابستان امسال نسبت به سال گذشته مشکلات کمتری خواهیم داشت و این مقدار هم نیمی از آب مورد نیاز استان است و بقیه باید از طریق چاه های آب تامین شود.
شاخصه‌های حکمرانی خوب
وی با اشاره به اینکه باید امیدوار باشیم در زمینه نزولات جوی شرایط بهتری در کشور حاکم شود بیان کرد: با اقدامات پدافندی که در راستای امنیت خط انتقال آب انجام شد، خیلی از نگرانی ها برطرف شد و و بحث خط دوم و خلیج فارس و دریای عمان نیز در حال پیگیری است.
طالبی با اشاره به چارچوب های حکمرانی خوب گفت: چارچوب برای حرکت مشترک و تعامل هر چه بیشتر دولت، بخش خصوصی و مردم است و تفاوت حکمرانی خوب با حکومت این است که در حکمرانی خوب مردم هستند و تعامل مشترکی بین دولت، بخش خصوصی و مردم شکل می گیرد و ماحصل آن تامین منافع مردم است و مشارکت به منظور فراهم کردن زمینه های حضور مردم در همه  عرصه ها به کار گرفته می شود.
مطالبه‌گری؛ انتظار استاندار یزد از رسانه‌ها
استاندار یزد پاسخگویی، مطالبه گری که انتظار بنده از رسانه ها نیز همین است از دیگر شاخصه های حکمرانی خوب  اعلام کرد گفت: اگر مطالبه گری از سوی رسانه ها صورت گیرد مسئولیت پذیری بیشتری را شاهد خواهیم بود.
وی قانون مداری، ارتقاء کارآمدی نظام و شفافیت را از  دیگر شاخصه های حکمرانی خوب برشمرد و افزود: تاکید ویژه ای دارم رسانه ها در کنار ما باشند و مسائل شفاف و بدون پیچیدگی هایی که بعضا در آن فساد وجود دارد، دنبال شود اما شفافیت به معنای بازی با آبروی دیگران نیست و اینکه اخلاق قربانی نشود.
طالبی مبارزه با فساد را دیگر شاخصه حکمرانی خوب دانست و گفت: نزدیک ترین و بهترین یاور برای خودم رسانه ها را می دانم که امیدوارم رسانه ها در تمام زمینه ها به ما کمک کنند.
در بدترین شرایط عهده دار مسئولیت استانداری شدم
وی ادامه داد: در بدترین شرایط استان عهده دار مسئولیت استانداری یزد شدم چرا که با توجه به شرایط امروز کشور در بین ۱۴ استاندار یزد شرایط خوبی حاکم نیست اما اتکای ما به مردم، رسانه ها و سرمایه های اجتماعی است .
طالبی افزود: امروز در صدد هستیم همه سرمایه های اجتماعی را در خدمت به استان به کار گیریم بدون ملاحظه سیاسی، عقیدتی و فکری تا زمینه برای هرکس که دغدغه مردم را دارد، باز شود.
استاندار یزد با اشاره به بحث اشتغال گفت: متاسفانه نقد دارم نسبت به بعضی برنامه هایی که در این زمینه از قبل وجود داشته و در خصوص وام هایی که داده شده و زمین، چرا که اشتغال برای اتباع خارجی و نیروهای غیربومی با تحصیلات پایین ایجاد شده و این در حالی است که مشکل ما بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی است.
وی  ادامه داد: رویکرد ما این است که از صنایعی حمایت کنیم که شغل آن برای افراد بومی تحصیل‌ کرده باشد که در این راستا حرکت ما به سمت اقتصاد دانش‌ بنیان و های‌ تک است و اقتصاد گردشگری نیز می‌ تواند در این زمینه بسیار ما را متحول کند، به‌ ویژه در بحث اکوتوریسم که برنامه‌های خوبی اجرا خواهد شد.
نباید به بهانه شفافیت جرأت را از مدیران بگیریم
طالبی تاکید کرد: بنای سفارش و حمایت از هیچ مدیری که تخلف داشته باشد را نداریم  و نباید به بهانه شفافیت جرأت را از مدیران بگیریم و مدیری که برای منافع استان بدون چشمداشت شخصی کار می کند، قاطعانه حمایت خواهد شد و مدیرانی که ابهاماتی در عملکرد داشته باشند از سوی مدیریت ارشد استان حمایتی نمی شوند.
وی در خصوص بلاتکلیفی وضعیت شهرداری یزد تصریح کرد: وزارت کشور به وظایف قانونی خود عمل کرده و در مورد شهردار و فرماندار یزد وظایف خود را به درستی انجام داده و در جریان جزئیات این روند هستم چرا که در انتخاب استاندار اگر بحث فقط اعمال نظر وزارت کشور بود، دو ماه زودتر از آنچه استاندار تعیین شد، این اتفاق می افتاد اما پیچیدگی هایی وجود دارد که از دست وزارت کشور خارج است.
استاندار یزد گفت: در مورد شهردار هم این بلاتکلیفی برای مردم خوشایند نیست اما منتظریم تا شورای حل اختلاف نظر خود را در این زمینه زودتر مشخص کند.
مشکلات استان را کتمان نمی‌کنم
طالبی تاکید کرد: قرار نیست مشکلات استان را کتمان کنم و برنامه ای هم که در هیئت دولت ارائه دادم بر محور مشکلات و رفع استان و مردم بود و در شاخص های آماری در حوزه جرائم و آسیب های اجتماعی نسبت به کشور وضعیت خوبی داریم.
وی در مورد تغییرات فرمانداران نیز گفت: تغییراتی خواهیم داشت که تا پایان سال انجام خواهد شد.

شما هم نظر خود را ارسال کنید