مسعود شجاعی و بسیج دانشجویی و یک اتفاق خوب

تیر ۱۹, ۱۳۹۷ ساعت: ۰۰:۵۷ ق.ظ 983 بازدید بدون نظر
اما از حق نگذریم این بار بسیج دانشجویی یکی از دانشگاه های خوزستان ، راه منطقی و درستی را انتخاب کرد و مسعود شجاعی را به مرکز حادثه دعوت کرد و او هم مردانه رفت و موضوعی که می توانست دست آویز «تقدس زدایان» شود، به خوبی و خوشی ختم به خیر شد. در این ماجرا ، هم باید از کار خوب آن جوانان دانشجو تقدیر کرد که به جای تکفیر و تفسیق ، از روشی کاملاً نو و درست استفاده کردند و هم باید از بازیکن تیم ملی تشکر کرد که بر اشتباه خویش پای نفشرد.

مسعود شجاعی و بسیج دانشجویی و یک اتفاق خوب

?یادداشتی از: سید حمید طباطبایی

?روزهای گذشته که در خرمشهر آب شور شده بود و همین هم بهانه اعتراض جمعی از مردم شد، مطابق معمول گروهی از ورزشکاران و هنرمندان نسبت به این موضوع حساسیت نشان دادند و در شبکه های اجتماعی به این موضوع پرداختند.

? کاپیتان تیم ملی هم دست روی نقطه ای گذاشت که از نظر من هم ربطی به «آب خرمشهر » نداشت.

?حقیقت امر آن است که منتظر بودم تا مثل همه ی اتفاقات مشابه ، جملات این بازیکن ، دست آویز «طرفین همیشگی دعوا» شود و مثل همیشه دودش به چشم «مقدسات» برود.

❇️اما از حق نگذریم این بار بسیج دانشجویی یکی از دانشگاه های خوزستان ، راه منطقی و درستی را انتخاب کرد و مسعود شجاعی را به مرکز حادثه دعوت کرد و او هم مردانه رفت و موضوعی که می توانست دست آویز «تقدس زدایان» شود، به خوبی و خوشی ختم به خیر شد.

?در این ماجرا ، هم باید از کار خوب آن جوانان دانشجو تقدیر کرد که به جای تکفیر و تفسیق ، از روشی کاملاً نو و درست استفاده کردند و هم باید از بازیکن تیم ملی تشکر کرد که بر اشتباه خویش پای نفشرد.

❗️اما یک نکته دیگر هم در این میانه هست و آن درسی است که می توان از همین اتفاق ساده گرفت.

⁉️راستی چه مقدار از مواردی که دوستان، درباره ی آنها، بیانیه های غلاظ و شداد داده اند، به نتیجه ی دلخواه آنها منجر شده است؟

❓آیا اگر در همه ی موارد ، مثل همین مورد ، از در رفاقت و همدلی و با زبان خوش وارد می شدند، نتیجه بهتری نمی گرفتند؟

⚠️یادمان باشد خدا وقتی موسی و هارون علیهما السلام را نزد فرعون فرستاد به او فرمود:« فَقُولَا لَهُ قَوْلًا لَیِّنًا لَعَلَّهُ یَتَذَکَّرُ أَوْ یَخْشَىٰ»[و با او باکمال آرامی و نرمی سخن گویید، باشد که متذکر شود یا (از خدا) بترسد (و ترک ظلم کند).]

✅نه ما موسى هستیم و نه مخالفین ما فرعون و نه موضوع های مورد بحث، شرک و ادعای الوهیت است. پس سخن را با نرمی و آرامش همراه کنیم.

شما هم نظر خود را ارسال کنید