مسئول تخریب دستاوردهای اقتصادی دولت کیست؟

اردیبهشت ۶, ۱۳۹۶ ساعت: ۲۰:۴۳ ب.ظ 806 بازدید بدون نظر
انتشار گسترده اخبار تعطیلی و رکود کارخانه‌های بزرگ همچون داروگر، ارج و فیلور و ... بخشی از همین برنامه بود تا این پیام به مخاطبان منتقل شود که کارنامه دولت روحانی در بخش اقتصاد و اشتغال نامناسب است.

مسئول تخریب دستاوردهای اقتصادی دولت کیست؟

انتشار گسترده اخبار تعطیلی و رکود کارخانه‌های بزرگ همچون داروگر، ارج و فیلور و … بخشی از همین برنامه بود تا این پیام به مخاطبان منتقل شود که کارنامه دولت روحانی در بخش اقتصاد و اشتغال نامناسب است.

 مخاطب کنایه‌های اخیر الیاس نادران، بیش از آنکه وزارت کار باشد، دولت حسن روحانی است که در آستانه انتخابات از سوی جریان اصولگرا مورد هجمه قرار گرفته است. بر اساس توییت‌­ها و اظهارنظرهای نادران می توان ادعا کرد که کارویژه وی حمله اقتصادی به دولت روحانی تعیین شده است. انتشار گسترده اخبار تعطیلی و رکود کارخانه‌های بزرگ همچون داروگر، ارج و فیلور و … بخشی از همین برنامه بود تا این پیام به مخاطبان منتقل شود که کارنامه دولت روحانی در بخش اقتصاد و اشتغال نامناسب است.

photo_۲۰۱۷-۰۴-۲۶_۱۶-۳۷-۰۰

انتشار این اخبار در حالی بود که آمار منتشر شده توسط این شرکت­‌ها که در سایت بورس منتشر شده، حاکی از چیز دیگری است. مسئولان این شرکت‌­ها همچون داروگر اعلام کردند تعطیلی این کارخانه واقعیت ندارد و تولید این شرکت طبق روال گذشته ادامه دارد. از سوی دیگر روند قانونی و اداری تعطیلی یک واحد تولیدی زمان­‌بر است و برای اعمال ماده ۱۴۱ و نشان دادن زیان انباشته دو تا سه سال زمان می‌­برد. بر همین اساس بسیاری از تعطیلی شرکت‌ها که از سال ۹۰ دچار بحران شده‌­اند، همزمان با سال­‌های اولیه دولت روحانی اعلام شد.

این روزها بیشترین مانور تبلیغاتی رسانه‌های مخالف دولت بر روی تعطیلی هلدینگ داروگر ( تولی پرس ) است. بر همین اساس جدول صورت های سود و زیان و تولیدات این شرکت را که به صورت رسمی در بورس منتشر شده است مورد بررسی قرار گرفت.

بیشتر واحدهای این هلدینگ، مواد شوینده و بهداشتی تولید می­‌کنند که جزو مواد اصلی سبد مصرفی هر خانوار است. جدول زیر گویای میزان تولید مجموعه تولی پرس از سال ۸۹ تا ۹۵ است:

سال

۸۹

۹۰

۹۱

۹۵

میزان تولید مواد شوینده

۱۸۱ هزار تن

۱۴۰هزار تن

۶۸ هزار تن

۱۱۱ هزار تن

جدول مقایسه ای تولید تولی پرس در سالهای ۸۹ تا ۹۵

همانطور که در جدول مشخص است، روند تولید مواد بهداشتی از سال ۸۹ روند نزولی به خود گرفت اما از سال ۹۲ تولیدات تولی پرس روند صعودی به خود گرفته در سال ۹۵ توانسته است از مرز ۱۱۰ هزار تن عبور کند. ادامه این روند می‌تواند میزان تولید را به میزان تولید سال ۸۹ بازگرداند.

جداول زیر نیز آمار تولید و فروش شرکت تولی پرس در سال‌های مختلف است.

داروگر

تولید و فروش در سال ۹۵ و ۹۴

داروگر1

تولید و فروش در سال ۹۰ و ۹۱

داروگر2

تولید و فروش در سال ۸۹ و ۹۰

داروگر3

تولید و فروش در سال ۹۱ و ۹۲

شما هم نظر خود را ارسال کنید