مرگ، «مهرداد» را دریبل کرد / استعدادی که مدیریت نشد

اردیبهشت ۱, ۱۳۹۵ ساعت: ۱۸:۵۳ ب.ظ 1,452 بازدید یک نظر
روزنامه و سایت ها پرشده است از دریغا دریغ. از اینکه نامهربانی ها او را سکته داد. از اینکه کسی نتوانست آن استعداد فوق العاده را مدیریت کند.

مهرداد اولادی بازیکن سابق تیم های پرسپولیس و استقلال درگذشت…

خبر شبیه این دروغ های بی‌مزه و پرتکرار شبکه‌های مجازی بود. از آنها که آخرش می‌نویسند لطفاً به اشتراک بگذارید. مگر می شود دوباره یک بازیکن جوان فوتبال ایست قلبی بکند؟ چه اتفاقی افتاده؟

اما خبرهای تکمیلی با عکس های بیشتر رسید و خبر تلخ حقیقت داشت. حالا تا اسمش را در گوگل سرچ کنید به شما پیشنهاد می دهد خبر «مهرداد اولادی درگذشت» را بخوانید!

یک جوان بالا بلند خوش تکنیک که سابقه بازی در تمام رده های ملی را در کارنامه‌اش داشت. هم برای پرسپولیس بازی کرد هم لباس آبی ها را پوشید.

حالا روزنامه و سایت ها پرشده است از دریغا دریغ. از اینکه نامهربانی ها او را سکته داد. از اینکه کسی نتوانست آن استعداد فوق العاده را مدیریت کند.

اولادی جوان وقتی به پرسپولیس پیوست آنقدر خوش تکنیک بود که همه وعده ظهور یک علی کریمی جوان را می دادند. خلاقیت های فردی اش گرچه گاهی به تک روی تنه می زد و داد تماشاگران را در می آورد اما چشم نواز بود.

با گلزنی در دربی که منجر به پیروزی 2-1 مقابل استقلال شد به یک ستاره محبوب برای قرمزها تبدیل شد.

به الشباب رفت، در نفت بازی کرد، چند بار به ملوان پیوست و سرانجام یک حضور ناموفق در استقلال داشت. جایی که می گویند فقط به نیت دیده شدن توسط کارلوس کی روش و دعوت به تیم ملی انتخاب کرد.

او شب صعود تیم ملی به جام جهانی برزیل نیز همراه تیم در کره جنوبی بود اما مسافر برزیل نشد.

می‌گویند پشیمان شده بود از رفتن به استقلال و برخی از تماشاگران پرسپولیس از رفتن او آنقدر دلخور بودند که هرجا او را می دیدند سرزنشش می کردند. حتی شایعه خودکشی اش هم مطرح شد. چیزی که خودش تکذیبش کرد:

«یک روز که داشتم با طلبکاران تلفنی حرف می زدم، اینقدر اعصابم خرد شد که می خواستم دستم گوشی ام را پرتاپ کنم ولی دقیقا پشت سرم یک شیشه بود که دستم محکم به شیشه خورد و متاسفانه دستم را کشیدم که پاره شد. بعد گفتند من خودکشی کرده ام.».

مهرداد حالا چشم هایش را بسته است؛برای همیشه. نه نگران طلب های وصول نشده است، نه دلخور از دوستانی که در روزهای مصدومیت و محرومیت حالش را نمی‌پرسیدند و حالا همه غم زده اند و اشک آلود و در شبکه های اجتماعی برایش سوگنامه می نویسند.

مرگ آدم ها را تطهیر می کند، مرگ به زندگی معنی می دهد و یادمان می آورد که هیچکس و هیچ چیز همیشگی نیست.

در میان انبوه عکس هایی از که در این یکی دو روز از اولادی منتشر شده است یکی او را در لباس پرسپولیس قائمشهر دوشادوش هادی نوروزی نشان می دهد. دیگر ستاره جوانمرگ پرسپولیس. کسی نوشته بود اگر آن روزها به آنها می گفتی شما دو نفر در 30 سالگی می میرید، باور می کردند؟

فغان از زندگی. فغان از مرگ که هیچ وقت آدمی به آن عادت نمی کند. به تعبیر فردوسی بزرگ: اگر مرگ داد است بیداد چیست؟ / ز داد این همه ناله و فریاد چیست؟

روحش در آرامش.

مهرداد اولادی2
مهرداد اولادی3
نظرات

شما هم نظر خود را ارسال کنید