یادداشت غلامعلی سفید

مدتی این مثنوی تاخیر شد!

شهریور ۱۵, ۱۳۹۶ ساعت: ۲۲:۰۲ ب.ظ 866 بازدید یک نظر
بنده هم در مورد اینکه استاندار چگونه باشد نظر ندادم. تنها حرف من این بود که بنده هم اکنون در شورا خدمت می کنم و به رای مردم هم نیز احترام میگذارم و در شورا خواهم بود. حتی اگر شده باشد از کار های دیگر هم نیز کم خواهم کرد تا بتوانم وقت بیشتری را در شورا بگذارم.

مدتی این مثنوی تاخیر شد!

بسم الله الرحمن الرحیم

به دلیل مباحث مهمی که این روزها بخصوص در فضای مجازی در رابطه با انتخاب استاندار یزد مطرح شده است، علاقه مندم جهت روشن شدن ابعاد موضوع توضیح کاملی در این راستا بدهم. البته بطور طبیعی به نظرات دیگران نیز احترام می گذارم. نقل گونه های مختلف از یک واقعه ای که در چند روز گذشته اتفاق افتاده نشان می دهد که قضاوت در تاریخ چقدر سخت و واقع نگری چقدر دشوارتر است و احتمال اینکه از یک موضوع افراد متفاوت برداشت های متفاوتی داشته باشند.چقدر زیاد است.

واقعیت این است دوستانی که در ستاد دکتر روحانی فعالیت می کردند مرتبا بنده را تحت فشار می گذاشتند که در انتخاب استاندار باید نقش داشته باشم. بنده در اوایل تشکیل ستاد، در جلسه ای به نقل از دکتر شریعمتداری گفتم ‘کسانی که برای گرفتن سمت و مسئولیتی بعد از انتخابات به ستاد می آیند از ابتدا در ستاد همکاری نکنند چون قرار نیست به دلیل همکاری افراد با ستاد نقش و مسئولیتی داده شود. این موضوع زا ایشان در جمع مسئولین ستادهای کشوری مطرح کردند با این که در همانجا مخالفانی هم بودند ولی آقای شریعتمداری روی حرف خودشان تاکید داشتند و گفتند که کسانی که طرفدار یک تفکر هستند و دوست دارند که آن تفکر حاکم شود در ستاد فعالیت داشته باشند’. بعد از نقل این موضوع برخی حضار در جلسه اعتراض کرد و گفتند که سیاسیون به دنبال قدرت هستند و احزاب و کسانی که در ستاد ها کار می کنند دوست دارند که در آینده مسئولیت بپذیرند و بنده در جواب این بزرگواران گفتم که سیاست کلی ستاد ها سیاستی است که اقای شریعمتداری رییس کل ستاد کشور دکتر روحانی گفته اند .

بعد از پیروزی دکتر روحانی بعضی از دوستان توقع داشتند که دور هم جمع شوند و نقشی در انتخاب استاندار داشته باشند. بنده به دلایل مختلف چندان از این موضوع استقبال نکردم. اولا که این کار را از نظر اخلاقی تا وقتی که مسئولین کار میکنند و بحث جدی در مورد تغییرشان مطرح نیست، صحیح نمی دانم .

ثانیا بدلیل سیاست کلی ستاد که از اول در جلسه مطرح کرده بودم و ثالثا در انتخاب استانداری بعدی عوامل متعددی دخیل هستند مانند امام جمعه ها ،نمایندگان ، اصلاح طلبان ، اعتدال گرایان ،مسئولین فعلی استان ، ستادها و … و لذا معتقدم نظر همه این قشر ها باید باشد. علیرغم این نظر برخی از سیاسیون، اعضای ستاد، اصلاح طلبان و دوستان نزدیک، بنده را تحت فشار قرار داده بودند که باید جلسه ای برگزار شود که یک الی دو بار نیز جلسه ای برگزار کردند که من شرکت نکردم و از دور نظاره گر بودم و نخواستم که نقش اصلی را پیدا کنم و همانطور که دوستان اشاره کردند فقط یک دفعه در جلسه ای که در تهران برگزار شد به مسئول ستاد کشور افراد مطرح چه در کابینه ریاست جمهوری و چه استانداری را معرفی کردم و شرح این افراد را اطلاع رسانی کردم.
در جلسه ای که اخیرا با پیگیری برخی از اعضای ستاد و به دعوت اقای شهسواری برگزار شد، در جلسه مطرح شد که افرادی در جلسه نظرخواهی شرکت کنند که نقش عمده ای داشته اند و تعدادی از مسئولین ستاد های شهرستان ها و ستاد مرکزی باشند. اما به نظرم در جلسه مورد بحث این اتفاق به طور دقیق نیفتاده بود و ضمن اینکه بسیاری از افراد موثر حضور نداشتند، برخی از افرادی که دارای نقش کمرنگی بودند نیز حضور داشتند و این ترکیب بر اساس قرار قبلی نبود. به عبارتی بعضی افراد از ستاد های احزاب ، اعتدالگرایان، اصلاح طلبان ، اصول گرایان معتدل که در ستاد ها بودند در جلسه حضور نداشتند. وقتی بنده وارد بخاطر برنامه دیگری که داشتم با تاخیر وارد جلسه شدم، افراد حاضر در جلسه در حال صحبت و بحث بودند. بنده در جلسه به میزان نقش ستاد در انتخاب اشاره کردم و اینکه عوامل دیگری هم نیز موثر هستند. در جلسه نیز وقتی موضوع رای گیری مطرح شد تاکید کردم که بدون داشتن علم و اطلاع و آشنایی افراد با کسانی که توان استاندار شدن را دارند، رای گیری درست نیست و مقدم از این موضوع شناسایی افراد و بررسی رزومه ها است. تاکید کردم اگر قرار به رای گیری هم باشد باید بعد از اینکه همگی رزومه ها را بررسی نمودند، رای گیری شود. لذا قرار شد که در آن جلسه رای گیری نشود بلکه هر کس شخصی را که گمان می کندتوان استانداری دارد را تا چهار نفر معرفی کند و بعد از تهیه رزومه و سابقه با شناخت و اطلاع کافی رای گیری انجام شود.
بنده هم در مورد اینکه استاندار چگونه باشد نظر ندادم. تنها حرف من این بود که بنده هم اکنون در شورا خدمت می کنم و به رای مردم هم نیز احترام میگذارم و در شورا خواهم بود. حتی اگر شده باشد از کار های دیگر هم نیز کم خواهم کرد تا بتوانم وقت بیشتری را در شورا بگذارم. و بحث من این بود که با توجه به علم و تجارب رای بدهند که با این موضوع موافقت شد .بعد از این موضوع نظر ها نوشته شد و بنده هم نیز نظر خویش را دادم و بعد از آن جلسه را ترک نمودم. این نظر گیری برای شناسایی افراد بود و نه انتخاب کاندیداها و قرار نبود نتایج به عنوان آرا اعلام عموی شود و این است که می گویم در اینجا بد اخلاقی هایی صورت گرفته است و بر خلاف صراحت جلسه که رای برای انتخاب استاندار شدن نبود خبرسازی شده است.
بنده این روند را بد اخلاقی می دانم لذا تاکید می کنم در رابطه با این موضوع که صورت گرفت بنده دیگر با این افراد همکاری نخواهم داشت و اقدامات احتمالی بعدی ایشان ارتباطی با بنده ندارد.
نکته دیگری که میخوام به ان اشاره کنم اینکه ، استان ها و کشورهای پیشرفته آنهایی هستند که افراد موفق خود را تقویت ، تشویق و تایید می‌کنند
ولی متاسفانه موضوع بدی که در استان ما جا افتاده است این که هر کس صدای خود را برای کوبیدن فرد موفقی بلند کند فرد خوبی است .
و همان افراد در قالب انتقاد و اینکه ما اصلاح طلبیم و اصلاح می‌خواهیم بکنیم به همه شخصیت ها و ارزش ها می تازند، تهمت می زنند و دروغ می گویند .من این کار را بد اخلاقی می دانم.
در قضیه انتخاب شهردار هم نیز شخصا از هر انسان اصلاح طلب اصولگرا معتدلین و اجرایی در استان اصفهان در مورد مهندس جمالی نژاد پرسیدم همه نیز از ایشان تعریف کردند. سعی کنیم افراد را نکوبیم.
و از همه دعوت میکنم به اخلاق مداری و تقویت و پشتیبانی از مسئوبین استان.

۱۳/۶/۹۶
غلامعلی سفید

 

نظرات

شما هم نظر خود را ارسال کنید