استاندار جدید یزد را بیشتر بشناسیم + سوابق

محمدعلی طالبی استاندار جدید یزد شد

دی ۱۲, ۱۳۹۷ ساعت: ۱۵:۲۲ ب.ظ 1,171 بازدید بدون نظر
با تایید هیئت دولت، محمدعلی طالبی به عنوان استاندار جدید یزد منصوب شد

با تایید هیئت دولت، محمدعلی طالبی به عنوان استاندار جدید یزد منصوب شد

استاندار جدید یزد را بیشتر بشناسیم + سوابق

هیئت دولت، «محمدعلی طالبی» سرپرست فعلی استانداری یزد را به عنوان استاندار این استان معرفی کرد.

  محمدعلی طالبی امروز از سوی هیئت دولت به عنوان استاندار جدید یزد معرفی شد و این استان پس از حدود دو ماه دوباره استاندار دار شد.

طالبی از ماه‌های ابتدایی شروع به کار دولت یازدهم به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد مشغول به فعالیت شد و در دولت دوازدهم هم به کار خود در این سمت ادامه داد.

عکس یادگاری طالبی بعد از جلسه هئیت دولت، امروز

عکس یادگاری طالبی بعد از جلسه هئیت دولت، امروز

پس از اینکه محمود زمانی قمی استاندار پیشین یزد به دلیل تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان مجبور به استعفا شد، وزارت کشور طالبی را به عنوان سرپرست استانداری یزد معرفی کرد.

 

در طول ماه‌هایی که از تصویب قانون منع به کار گیری بازنشستگان می‌گذشت تا زمان استعفای زمانی قمی گمانه‌زنی‌های مختلفی در مورد استاندار جدید یزد صورت می‌گرفت که این گمانه‌زنی‌ها پس از استعفای استاندار پیشین یزد به اوج خود رسید.

افراد و احزاب مختلف در طول این مدت گزینه‌های متعددی برای تصدی استانداری یزد معرفی می‌کردند که برخی از این گزینه‌ها افراد شاخص و شناخته شده و برخی دیگر افرادی بودند که همه با شنیدن نام و سابقه آنها تعجب می‌کردند.

با این وجود بالاخره وزارت کشور محمدعلی طالبی که در طول این زمان به عنوان یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های استانداری یزد بود را به این سمت منصوب کرد.

طالبی کیست؟

«محمدعلی طالبی» فرزند شهید «یدالله طالبی» از شهدای هشت سال دفاع مقدس است؛ وی دارای مدرک دکترای علوم سیاسی است و  از سال ۹۲ به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد فعالیت می‌کند. وی آبان امسال و با استعفای زمانی قمی به عنوان سرپرست استانداری یزد منصوب شد.

وی متولد سال ۱۳۵۲ در یزد است و در سال ۱۳۷۰ در رشته مهندسی صنایع دانشگاه یزد پذیرفته شد، وی پس از یک سال با از ادامه تحصیل در این رشته انصراف داد و در سال ۱۳۷۲ با قبولی در دانشگاه تهران به تحصیل در مقطع کارشناسی علوم سیاسی دانشگاه تهران پرداخت.

استاندار جدید یزد را بیشتر بشناسیم + سوابق

طالبی تحصیلات خود در مقطع کارشناسی ارشد را از سال ۱۳۸۴ در دانشگاه اصفهان ادامه داد و در سال ۱۳۹۰ به مقطع دکتری علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی ورود و این دوره را به پایان رساند.

فعالیت در مرکز اسناد ریاست جمهوری از بهمن ۱۳۷۵ تا اسفند ۱۳۷۶ را می‌توان نخستین عرصه فعالیت وی دانست و پس از آن وی در سمت‌هایی از جمله کارشناس امور اجتماعی، مسئول انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری یزد، رئیس دبیرخانه شورای جوانان استان، بخشدار بخش مرکزی، معاون فرماندار و سرپرست فرمانداری شهرستان خاتم مشغول به کار شد.

طالبی همچنین در دو سمت مشاور معاون سیاسی و امنتیی استاندار یزد در امور شوراها و همچنین معاون و سرپرست دفتر امور اجتماعی و انتخابات استانداری یزد هم مشغول به فعالیت شده بود و پس از آن به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در سال ۱۳۹۲ انتخاب شد.

شما هم نظر خود را ارسال کنید