متن استعفای قاضی‌ زاده هاشمی منتشر شد/ واکنش نوبخت به جدایی وزیر بهداشت از دولت

دی ۱۳, ۱۳۹۷ ساعت: ۲۳:۰۴ ب.ظ 447 بازدید یک نظر
متن استعفای قاضی‌زاده هاشمی، وزیر سابق بهداشت منتشر شد.محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، نیز به این جدایی واکنش نشان داد

متن استعفای قاضی‌زاده هاشمی منتشر شد/ واکنش نوبخت به جدایی وزیر بهداشت از دولت

متن استعفای قاضی‌زاده هاشمی، وزیر سابق بهداشت منتشر شد.

  متن نامه استعفای سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر سابق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شرح زیر است:

 

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام؛

 

پس از خداوند دانا و توانا جنابعالی مطلع و شاهد هستید که اینجانب صرفا با انگیزه خدمت به مردم و تحقق آرمان های امام و انقلاب و رهبری و نیز شهدا و جانبازان و ایثارگران عزیز، وارد دولت های یازدهم و دوازدهم شدم.

 

اعضای محترم هیئت دولت نیز گواهند که طی چند سال گذشته تلاش کردم که به واسطه ناهماهنگی و خلف وعده های مکرر مدیریت سازمان برنامه و بودجه کشور به این مرحله نرسیم. اما آن روال ادامه یافت و حتی دستورهای مکرر حضرت عالی در طول سال های گذشته( مکاتبات حضرت عالی با سازمان مدیریت به پیوست تقدیم حضور می گردد) همچنان مطلع مانده و یا ناقص اجرا شده است و به یقین سلامت هموطنان را در آینده نه چندان دور باچالش های فراوان مواجه خواهد نمود. لذا ادامه کار را امکانپذیر نمی بینم و به ناچار بدین وسیله استعفای خود را از ادامه مسئولیت تقدیم می نمایم.

 

لازم می دانم یکبار دیگر از اعتماد حضرت عالی و مجلس شورای اسلامی در دوران فعالیت دولت های یازدهم و دوازدهم صمیمانه سپاسگزاری نمایم، سال هایی که به لطف الهی و با کمک معاونان و رؤسای دانشگاه ها و همراهی پرسنل مهربان و سخت کوش و صبور نظام سلامت در بخش های دولتی و خصوصی و جامعه فداکار و نجیب پزشکی و پرستاری و مامایی و پیراپزشکی و … توانستیم خدماتی را هر چند نه آنچه که در نظر بود، به هموطنان عزیز به ویژه طبقات محروم و مستضعف در اقصی نقاط کشور ارائه دهیم.

 

توفیق روز افزون دولت جنابعالی را در خدمت به ملت بزرگوار ایران، از خداوند متعال خواهانم.

 

ارادتمند سید حسن هاشمی

===================

 

واکنش نوبخت به جدایی وزیر بهداشت از دولت

محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، در حساب توییتری خود نوشت:

«طرح تحول سلامت نافع برای مردم و پر اهمیت برای دولت است. پشتیبانی از آن‌را همواره بر خود فرض دانسته و همچنان می‌دانم. از این‌رو از زحمات جناب آقای دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی با وجود همه انتظارات و تکّدرها، قدردانی کرده و برای ایشان آرزوی توفیق روز افزون در خدمت‌گزاری به مردم دارم.»