ماجرای اختلاس ۱۸۰۰ میلیاردی در شهرداری شرق تهران

مرداد ۲۲, ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۴۸ ق.ظ 790 بازدید بدون نظر
متاسفانه در ابتدای کار آقای نجفی، شهردار سابق تهران، این مساله به عنوان اختلاس 1800 میلیاردی در منطقه مطرح شد که اساسا واقعیت نداشت.

ماجرای اختلاس ۱۸۰۰ میلیاردی در شهرداری شرق تهران

?نوری شهردار منطقه ۸:
?قطعه زمینی در سطح منطقه ما بود که با هزینه صدور پروانه بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان ارزش داشت. این قطعه زمین متعلق به شرکت مترو بود و قرار بود به خاطر دیونش به بانک شهر، به فروش برود.

?با اجرای تشریفات مزایده، این قطعه زمین از طرف شرکت مترو به خریدار واگذار شد و البته خریدار برنده مزایده هم بانک شهر بود و طبق مقررات قانونی، زمین یاد شده با ارزش واقعی به بانک شهر منتقل شد.

?متاسفانه در ابتدای کار آقای نجفی، شهردار سابق تهران، این مساله به عنوان اختلاس ۱۸۰۰ میلیاردی در منطقه مطرح شد که اساسا واقعیت نداشت.

  نوری شهردار منطقه شرق تهران در نشست خبری خود با خبرنگاران جزییاتی درباره خبری بیان کرد که سال گذشته در خصوص اختلاس بزرگ در شهرداری در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌چرخید.

بهمن نوری شهردار منطقه ۸ در نشست امروز خود با خبرنگاران، به خبری اشاره کرد که سال گذشته در فضای رسانه ای پیچید که ۱۸۰۰ میلیارد تومان اختلاس در شهرداری منطقه ۸ اتفاق افتاده است.
او با واکنش نسبت به این خبر گفت: آنقدر این خبر عجیب و غریب بود که من اصلا به آن پاسخ ندادم.
شهردار منطقه ۸ پس از یک سال، واقعیت ماجرا را اینطور بیان کرد: قطعه زمینی در سطح منطقه ما بود که با هزینه صدور پروانه بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان ارزش داشت. این قطعه زمین متعلق به شرکت مترو بود و قرار بود به خاطر دیونش به بانک شهر، به فروش برود.

نوری در ادامه این نشست گفت: با اجرای تشریفات مزایده، این قطعه زمین از طرف شرکت مترو به خریدار واگذار شد و البته خریدار برنده مزایده هم بانک شهر بود و طبق مقررات قانونی، زمین یاد شده با ارزش واقعی به بانک شهر منتقل شد. متاسفانه در ابتدای کار آقای نجفی، شهردار سابق تهران، این مساله به عنوان اختلاس ۱۸۰۰ میلیاردی در منطقه مطرح شد که اساسا واقعیت نداشت.
شهردار منطقه ۸ در ادامه این نشست اعلام کرد بیمارستان ۳۰۰ تخت‌خوابی جامع در شرق تهران ساخته می‌شود که امکان سرویس‌دهی به جمعیت شرق استان تهران را فراهم می‌کند.
او در جزییات این خبر گفت: اعلام کرد ۸ هکتار زمین در نزدیکی مترو فدک برای ساخت بیمارستان در نظر گرفته شده تا بیمارستان جامع برای سرویس دهی به جمعیت شرق تهران و شهرستانهای همجوار، احداث شود.
نوری در ادامه سخنانش گفت: ساکنان منطقه گلایه می کنند که دسترسی به بیمارستان در این منطقه کم است، به منظور افزایش سرانه درمانی، این بیمارستان ۳۰۰ تخت خوابی احداث می شود و ماموریت دارد به جمعیت منطقه شرق تهران که دارای درصد بالایی از شهروندان سالمند است، سرویس دهی کند و علاوه بر آن، برای جمعیت ساکن در شهرهای رودهن و بومهن هم امکان سرویس دهی وجود دارد.
شهردار منطقه شرق تهران گفت: خوشحال هستیم مردم این منطقه دارای احساس خوبی از زندگی در این بخش از پایتخت هستند. حتی در نظرسنجی های مردمی، شهروندان این منطقه بیشترین احساس امنیت را نسبت به شهروندان سایر نقاط پایتخت داشته اند.
او در ادامه گفت: ما کمترین میزان نزاغ دسته جمعی و طلاق را نسبت به جمعیت ساکن در منطقه در بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران داریم. همچنین مجموعه ورزشی ثامن مخصوص بانوان هم به زودی احداث می شود. زمین مربوط به این مجموعه، تملک شده است و عملیات مناقصه برای انتخاب پیمانکاران برگزار می شود.

شما هم نظر خود را ارسال کنید