گزارش روز آخر در دور دوم مرحله گروهی جام جهانی فوتبال 2018 روسیه

لهستان حذف شد/ژاپن امیدوار ماند / انگلیس با گلباران پاناما صعود کرد

تیر ۳, ۱۳۹۷ ساعت: ۲۲:۰۳ ب.ظ 937 بازدید بدون نظر
سه شیرها با نمایشی فوق‌العاده موفق شدند دومین پیروزی در جام جهانی را با برد پُر گل مقابل پاناما جشن بگیرند./ژاپن با مساوی در برابر سنگال امید زیادی به صعود دارد /یاران لوا در لهستان با باخت در برابر کلمبیا از صعود بازماند

جدال جذاب با بلژیک برای تعیین سرگروه؛

انگلیس ۶- پاناما ۱؛ سه شیرهای مدعی

سه شیرها با نمایشی فوق‌العاده موفق شدند دومین پیروزی در جام جهانی را با برد پُر گل مقابل پاناما جشن بگیرند./ژاپن با مساوی در برابر سنگال امید زیادی به صعود دارد /یاران لوا در  لهستان با باخت در برابر کلمبیا از صعود بازماند

گزارش روز آخر دور دوم مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در ادامه می آید:

 

به گزارش “یزدیان”، تیم ملی انگلیس که جام جهانی را با پیروزی ۲ بر یک مقابل تونس آغاز کرده بود، امروز هم عملکرد درخشانی برابر پاناما ارائه داد و با گل‌هایی که هری کین(۲۲، ۱+۴۵ و ۶۲) ، جان استونز (۸ و ۴۰) و لینگارد(۳۶) به ثمر رساندند با ۶ گل از حریف خود پیش افتاد که پانامایی‌ها تنها یکی از گل‌های خورده را در دقیقه ۷۸ توسط بالوی پاسخ داد، اما در نهایت سه شیرها به برتری رسیدند تا همانند بلژیک ۶ امتیازی شوند و از مرحله گروهی صعود کند.
دو شکست متوالی برای تیم‌های تونس و پاناما نیز موجب حذف آنها از جام جهانی شد و در سومین دیدار گروهی انگلیس و بلژیک جدال تعیین صدرنشین گروه G را برگزار می‌کنند.

Match video

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه؛ گروه G
شنبه: ۹۷/۰۴/۰۳ ؛ ساعت ۱۶:۳۰
استادیوم: نیژنی نووگورود/ تماشاگر: ۴۳۳۱۹ نفر
داور: جهاد گریشا(مصر)؛ کمک‌ها: ردوان آچیک(مراکش)، ولید احمد(سودان) و نوربرت هائوتا(تاهیتی)/ کمک داور ویدئویی: دنی مک‌کلی(هلند)

 

 

تیم ملی انگلیس

جوردن پیکفورد، کایل واکر، جان استونز، هری مگوایر، جورن هندرسون، لوفتوس چیک، جسی لینگارد(۶۴- فابیان دلف)، کیرن تریپر(۷۰- دنی رز) ، اشلی یانگ، رحیم استرلینگ و هری کین(۶۳- جیمی واردی).

سرمربی: گرت ساوت‌گیت

 

 

تیم ملی پاناما

خایمه پندو، رومن تورس، فیدل اسکوبار، میشل موریو، اریک داویس، گابریل گومس(۶۹- فیلیپه بالوی) ، آرماندو کوپر، آنیبال گودوی(۶۲- ریکاردو آویلا) ، ادگارد بارسناس(۶۹- آبدیل آرویو) ، خوسه لوئیس رودریگس و بلاس پرس.

سرمربی: هرنان داریو گومز

 

 

اخطار

آرماندو کوپر(۱۱) از پاناما

لوفتوس چیک(۲۴) از انگلیس

فیدل اسکوبار(۴۵) از پاناما

میشل موریو(۷۲) از پاناما

 

 

شرح گل‌ها

انگلیس ۱ – پاناما ۰ (دقیقه ۸: جان استونز): ارسال دقیق کیرن تریپر از روی کرنر سمت راست زمین را جان استونز، مدافع پیشتاخته انگلیس با پرش بلند و ضربه سر محکم تبدیل به گل اول مسابقه کرد.

 

 

انگلیس ۲ – پاناما ۰ (دقیقه ۲۲: هری کین): پنالتی اعلام شده به سود سه شیرها را هری کین با شوت پُر قدرت به کنج سمت چپ دروازه پاناما و دور از دستان خایمه پندو زد تا دومین گل انگلیس به ثمر برسد.

 

 

انگلیس ۳ – پاناما ۰ (دقیقه ۳۶: جسی لینگارد): لینگارد بعد از یک- دو با استرلینگ توپ را تا پشت محوطه جریمه پیش برد و با شوت بغل پای استثنایی که به زیر طاق دروازه پاناما هم برخورد کرد، یکی از زیباترین گل‌های جام جهانی را به ثمر رساند.

 

 

انگلیس ۴ – پاناما ۰ (دقیقه ۴۰: جان استونز): بازیکنان انگلیس ضربه آزاد میانه زمین پاناما را کوتاه کار کردند که پاس مگوایر، ارسال هندرسون و پاس هری کین با ضربه سر را استرلینگ با ضربه سر زد که پندو واکنش خوبی داشت، اما در ریباند جان استونز از راه رسید تا دومین گل خود و چهارمین گل سه شیرها را باز هم با ضربه سر بزند.

 

 

انگلیس ۵ – پاناما ۰ (دقیقه ۱+۴۵: هری کین): دومین پنالتی انگلیس در این مسابقه را هری کین باز هم مثل پنالتی به گوشه سمت چپ دروازه پاناما و خلاف جهت پندو زد تا تیمش را در نیمه اول به گل پنجم برساند.

 

انگلیس ۶ – پاناما ۰ (دقیقه ۶۲: هری کین): لوفتوس چیک از سمت راست زمین حرکت در عرضی به پشت محوطه جریمه پاناما داشت که شوت او بعد از برخورد به پای هری کین در موقعیتی مشکوک به آفساید گل ششم انگلیس را رقم زد.

 

انگلیس ۶ – پاناما ۱ (دقیقه ۷۸: فیلیپه بالوی): ارسال عالی ریکاردو آویلا از روی ضربه آزاد جناح راست زمین را فیلیپه بالوی با تکل بلند، پرتاب کرد  و به توپ ضربه زد تا دروازه انگلیس را باز کند و نخستین گل تاریخ پاناما در جام جهانی به نام او ثبت شود.

 

 

 

بهترین بازیکن

 

هری کین که در نخستین بازی انگلیس دو گل برتری تیمش برابر تونس را به ثمر رسانده بود، امروز هم مقابل پاناما عملکرد فوق‌العاده‌ای ارائه کرد و توانست هت‌تریک کند و در صدر جدول گلزنان جام جهانی قرار بگیرد و علاوه بر آن یک پنالتی هم بگیرد تا بیشترین نقش را در برتری ۶ بر یک تیمش داشته باشد.

 

لحظات حساس

 

دقیقه ۵: گودوی بهترین فرصت برای گلزنی را روی پاس پرس داشت ولی شوت بی‌هدف او با اختلاف زیادی از دروازه انگلیس به بیرون رفت.
دقیقه ۱۲: واکر با تکل عالی اجازه نداد توپ در مقابل دروازه انگلیس به پرس برسد و در موقعیت گلزنی قرار بگیرد.

دقیقه ۱۶: شوت فنی تماشایی بارسناس با پای چپ از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از کنار دروازه انگلیس به اوت رفت.

دقیقه ۲۰: لینگارد پشت مدافعان پاناما صاحب توپ شد و فرار سریعی به سمت دروازه داشت که فیدل اسکوبار روی او مرتکب خطا شد تا داور به سود انگلیس پنالتی بگیرد.

 

 

دقیقه ۲۹: نفوذ رودریگز از سمت چپ محوطه جریمه انگلیس و ضربه او بی‌حاصل راهی اوت شد.
دقیقه ۳۰: پندو با خروج به موقع از دروازه اجازه شوت‌زنی به استرلینگ نداد.
دقیقه ۳۲: ارسال تریپر از روی ضربه آزاد میانه زمین با ضربه سر مگوایر همراه شد که توپ روی تور دروازه پاناما فرود آمد.

دقیقه ۳۸: شوت بارسناس بی‌ثمر بود و با اختلاف کمی از کنار تیرک عمودی دروازه انگلیس عبور کرد.

Game feed photo

دقیقه ۴۲: شوت فنی لینگارد این بار تبدیل به گل نشد و بعد از برخورد به تورس به کرنر رفت.

دقیقه ۴۳: بعد از ارسال مگوایر از روی کرنر، آنیبال گودوی در محوطه جریمه هری کین را گرفت، روی زمین انداخت و مرتکب خطا شد تا دومین پنالتی در این دیدار برای انگلیس اعلام شود.

 

 

دقیقه ۴۹: پاس در عمق هری کین سرعت زیادی داشت تا تلاش استرلینگ برای گرفتن توپ بی‌ثمر باشد و پندو با خروج از دروازه و تکل بلند این موقعیت را دفع کند.

دقیقه ۶۶: موریو نفوذ سریعی از سمت راست محوطه جریمه انگلیس داشت که خروج پیکفورد و دفع توپ مگوایر اجازه گلزنی به او نداد.

دقیقه ۷۳: شوت والی تماشایی هندرسون با اختلاف کمی از کنار دروازه پاناما به اوت رفت.دقیقه ۹۰: ارسال اشلی یانگ از روی ضربه آزاد میانه زمین بعد از برخورد به بازیکنان دو تیم در اختیار پندو قرار گرفت.

دقیقه ۴+۹۰: آریو قصد داشت با ضربه قیچی برگردان گلزنی کند که توپ روی پای او جفت و جور نشد تا مدافعان انگلیس توپ را دور کنند.

 

اتفاق ویژه

برای پنجمین بار در تاریخ رقابت‌های جام جهانی یک تیم توانست در یک نیمه پنج گل بزند که آخرین بار این اتفاق چهار سال قبل در مرحله نیمه نهایی و دیدار آلمان و برزیل رخ داد؛ تیم ملی انگلیس در نیمه اول بازی امروز برابر پاناما توانست ۵ بار دروازه این تیم را باز کند.
همچنین تیم ملی پاناما نیز که نخستین جام جهانی تاریخ خود را تجربه می‌کرد، امروز توانست گل اول تاریخ خود در این رقابت‌ها را در دقیقه ۷۸ بازی مهم با انگلیس توسط فیلیپه بالوی بزند تا هواداران این تیم با وجود نتیجه ۶ بر یک، خوشحال باشند.

در حاشیه

* انگلیس با یک تغییر نسبت به بازی اخیرش مقابل تونس امروز برابر پاناما قرار گرفته که لوفتوس چیک را جایگزین دله آلی مصدوم کرده ولی پاناما هیچ تغییری در ۱۱ نفر اصلی خود نداشته است.

* آرماندو کوپر که صدمین بازی ملی خود را برای پاناما انجام می‌دهد، با اخطاری که در دقیقه ۱۱ دریافت کرد دو کارته شد تا آخرین مسابقه مرحله گروهی جام جهانی برابر تونس را از دست بدهد.

 

======================

بدترین نتیجه ممکن برای لهستان و کلمبیا؛

ژاپن ۲- سنگال ۲؛ جدال برابر شگفتی‌سازان

تقابل جذاب سامورایی‌ها مقابل تیم ملی سنگال در دیداری پُر گل با نتیجه ۲ بر ۲ خاتمه یافت.

Match video

به گزارش “یزدیان”، تیم‌های ملی ژاپن و سنگال که در نخستین بازی جام جهانی ۲۰۱۸ شگفتی خلق کرده بودند و موفق شدند به ترتیب تیم‌های ملی کلمبیا و لهستان را شکست دهند، از ساعت ۱۹:۳۰ امروز دومین مسابقه خود در این رقابت‌ها را در ورزشگاه یکاترینبورگ آرنا به قضاوت جیانلوکا روچی از ایتالیا برابر هم برگزار کردند.

 

سنگال بازی را بهتر آغاز کرد و توانست در دقیقه ۱۱ با شوت سابالی که توسط کاواشیما برگشت داده شده بود و به طور اتفاقی به مانه برخورد کرد، به گل اول در این دیدار دست پیدا کند.

 

 

سامورایی‌ها که در صدد جبران نتیجه بودند، کمی جلو کشیدند و بازی هجومی‌تری ارائه دادند که حملات آنها در دقیقه ۳۴ نتیجه داد و تاکاشی اینوی نفوذ عالی ناگاتومو به محوطه جریمه و پاس او را با ضربه بغل پای فنی به گوشه پایین دروازه سنگال زد تا بازی به تساوی کشیده شود و نیمه اول با نتیجه یک بر یک به اتمام برسد.

 

سابالی که پاس گل اول سنگال را داده بود، در دقیقه ۷۱ هم با یک دریبل زیدانی و حرکت تکنیکی که مدافع ژاپن را جای گذاشت، سانتر تند و تیز زمینی از سمت چپ محوطه جریمه انجام داد که موسا واگو با شوت محکم دروازه ژاپن را باز کرد تا سنگال برای دومین بار در این مسابقه پیش بیافتد.

 

آکیرا نیشینو که بازی را از دست رفته می‌دید، تعویض‌های هجومی انجام داد که تغییرات او نتیجه‌بخش بود و اینوی، زننده گل اول ژاپن از آشگفتی و به زمین افتادن دروازه‌بان و مدافعان سنگال نهایت استفاده را برد و با پاس کات‌بک موقعیت عالی برای کیسوکه هوندا فراهم کرد تا این ستاره سامورایی‌ها در دقیقه ۷۸ گل تساوی را بزند.

 

 

در ادامه مسابقه تلاش دو تیم برای زدن گل سوم و کسب دومین پیروزی در جام جهانی روسیه نتیجه‌ای در پی نداشت تا تیم‌های شگفتی‌ساز ژاپن و سنگال در پایان مسابقه دوم به امتیاز ۴ برسند و این شانس را داشته باشند تا با کسب حتی یک تساوی در مسابقه آخر از مرحله گروهی صعود کنند.

 

ایجی کاواشیما، مایا یوشیدا، جن شوجی، هیروکی ساکای، یوتو ناگاتومو، ماکوتو هاسبه، گاکو شیبازاکی، جنگی هاراگوچی(۷۵- شینجی اوکازاکی)، تاکاشی اینوی(۸۷- تاکاشی اوسامی)، شینجی کاگاوا(۷۲- کیسوکه هوندا) و یویا اوساکو بازیکنان اصلی و تعویضی ژاپن در دیدار با سنگال بودند که آکیرا نیشینو از آنها استفاده کرد.

 

خدیم ان دیائه، کالیدو کولیبالی، سلیف سانه، یوسف سابالی، موسا واگو، آلفرد اندیایه(۶۵- چیخو کویاته)، بادو اندیایه(۸۱ شیخ اندویه)، ادریسا گانا گوئیه، اسماعیل سار، سادیو مانه و ام بایه نیانگ(۸۶- مامه دیوف) نفراتی بودند که با نظر آلیو سیسه در این مسابقه برابر ژاپن بازی کردند.

 

 

تاکاشی اینوی(۶۸) و ماکوتو هاسبه(۴+۹۰) از ژاپن و ام بایه نیانگ(۵۹)، یوسف سابالی(۹۰) و شیخ اندویه(۱+۹۰) از سنگال بازیکنان اخطاری این مسابقه بودند.

 

در پایان دیدار تیم‌های ژاپن و سنگال، سادیو مانه که یک گل هم برای سنگال به ثمر رسانده بود به‌عنوان بهترین بازیکن زمین از نگاه فیفا معرفی شد.

======================

 

یاران لوا پرچم اروپا را پایین آوردند؛

کلمبیا ۳- لهستان صفر؛ سقوط عقاب‌های سفید

تیم ملی لهستان با شکست سنگین ۳ بر صفر مقابل کلمبیا نخستین نماینده اروپایی حذف شده از جام جهانی ۲۰۱۸ لقب گرفت.

Game feed photo

به گزارش “یزدیان”، بعد از آنکه دو تیم لهستان و کلمبیا نخستین بازی جام جهانی را به شکلی عجیب و با شکست‌های مشابه ۲ بر یک مقابل سنگال و ژاپن آغاز کردند، امشب در دیدار حساسی مقابل هم قرار گرفتند که شکست برای هر یک به منزله حذف آنها بود که همین اتفاق هم برای لهستانی‌ها رخ داد؛ یاران لواندوفسکی که تیم هشتم رنکینگ فیفا هم هستند، با گل‌هایی که از یری مینا(۴۰)، رادامل فالکائو(۷۰) و خوان کوادرادو(۷۵) دریافت کردند، نخستین تیم اروپایی شدند که از رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ کنار رفتند و وداعی غیر منتظره و زودهنگام داشتند.
در حال حاضر در جدول گروه H جام جهانی، تیم‌های سنگال و ژاپن ۴ امتیازی، کلمبیا ۳ و لهستان صفر امتیازی هستند و دیدار پایانی این گروه بین تیم‌های کلمبیا و سنگال از حساسیت بالایی برخوردار خواهد بود.

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه؛ گروه H
یکشنبه: ۹۷/۰۴/۰۳ ؛ ساعت ۲۲:۳۰
استادیوم: کازان آرنا/ تماشاگر: ۴۲۸۷۳ نفر
داور: سزار راموس(مکزیک)؛ کمک‌ها: ماروین تورنترا، میگل هرناندس و خولیو باسکونان(شیلی)/ کمک داور ویدئویی: مائورو ویگلیانو(آرژانتین).

 

 

تیم ملی لهستان

وویچک شزنی، لوکاش پیشچک، یان بندارک، میشل پازدان(۸۰- کمیل گلیک)، گزگوژ کریچوویاک، یاچک گورالسکی، بارتوش برژینسکی(۷۲- لوکاش تئودورچک)، ماچِی ریبوس، پیوتر زیلینسکی، داوید کوناسکی(۵۷- کمیل گروسیچکی) و روبرت لواندوفسکی
سرمربی: آدام ناوالکا

 

 

تیم ملی کلمبیا

داوید اوسپینا، داوینسون سانچس، یری مینا، سانتیاگو آریاس، یوهان موجیکا، آبل آگیلار(۳۲- ماتیس اریبه)، ویلمار باریوس، خوان کوادرادو، خامس رودریگز، خوان کوئینترو(۷۳- جفرسون لرما) و رادامل فالکائو(۷۵- کارلوس باکا).
سرمربی: خوزه پکرمن

 

 

اخطار:

یان بندارک(۶۱) از لهستان

یاچک گورالسکی(۸۵) از لهستان

 

 

شرح گل

لهستان ۰ – کلمبیا ۱ (دقیقه ۴۰: یری مینا): کوئینترو از پشت محوطه جریمه توپ را به سمت راست که خامس رودریگز در آنجا حضور داشت، برد تا این ستاره کلمبیا ارسال دقیقی داشته باشد و یری مینا با ضربه سر دروازه لهستان را باز کند.

 

 

لهستان ۰ – کلمبیا ۲ (دقیقه ۷۰: رادامل فالکائو): پاس در عمق عالی کوئینترو را رادامل فالکائو با شوت بیرون پای زمینی از کنار دستان شزنی عبور داد تا دومین گل کلمبیا برابر لهستان به ثمر برسد.

 

 

لهستان ۰ – کلمبیا ۳ (دقیقه ۷۵: خوان کوادرادو): پاس در عمق استثنایی و چشم‌نواز خامس رودریگز از جناح چپ زمین، کوادرادو را در موقعیت تک به تک با شزنی قرار داد تا او با نفوذ سریع و ضربه بغل پای دقیق گل سوم را برای کلمبیا به ثمر رساند.

 

لحظات حساس

دقیقه ۲۵: فالکائو بهترین فرصت برای شوت‌زنی و باز کردن دروازه لهستان را داشت ولی پاس به عقب بی‌مورد او به کواردادو نرسید تا بندارک توپ را به کرنر بزند.

دقیقه ۳۷: کواردادو با دریبل‌های پیاپی و جای گذاشتن مدافعان لهستان از زاویه بسته موقعیت خوبی برای خود فراهم کرد ولی شوت او را شزنی به کرنر زد.
دقیقه ۳۷: ارسال خطرناک خامس رودریگز از کرنر سمت راست زمین با واکنش شزنی دور شد.

دقیقه ۵۱: کوئینترو روی پاس کواردادو فرصت گلزنی داشت ولی ضربه او به بیرون رفت.
دقیقه ۵۱: شوت بی‌دقت فالکائو ثمربخش نشد تا فقط یک کرنر برای کلمبیا گرفته شود.
دقیقه ۵۶: شوت کوئینترو باز هم بی‌حاصل بود و از کنار دروازه لهستان به اوت رفت.
دقیقه ۵۸: لواندوفسکی پشت یری مینا صاحب توپ شد و بهترین فرصت را برای گلزنی داشت ولی شوت محکم پای چپ او را اوسپینا با واکنشی عالی دفع کرد و در ادامه مینا توپ را به میانه زمین فرستاد.

دقیقه ۸۱: اوریبه با تکل عالی اجازه گلزنی به کریچوویاک نداد و توپ او را دفع کرد.

دقیقه ۸۴: اوریبه به دنبال گل نمایشی با پشت پا بود که بندارک از روی خط توپ را بیرون کشید تا دروازه لهستان برای چهارمین بار باز نشود.

دقیقه ۸۸: اوسپینا باز هم منجی دروازه کلمبیا شد و با واکنش سریع شوت پشت محوطه لواندوفسکی از پشت محوطه جریمه را از زیر طاق بیرون کشید.

 

 

 

در حاشیه

 

* تیاگو تسیونک، کمیل گروسیچکی، آرکادیوش میلیک که در دیدار اخیر لهستان برابر سنگال از ابتدا بازی می‌کردند، در این مسابقه نیمکت‌نشین شدند و جای خود را به یان بندارک، یاچک گورالسکی و داوید کوناسکی داده‌اند.
* یری مینا، آبل آگیلار، ویلمار باریوس و خامس رودریگز چهار بازیکنی هستند که پکرمن نسبت به دیدار گذشته کلمبیا مقابل ژاپن به ترکیب تیمش آورده و جانشین اسکار موریو، کارلوس سانچس، جفرسون لرما و خوزه ایزکوریدا کرده است.

* آبل آگیلار به دلیل مصدومیت در دقیقه ۳۲ با برانکارد از زمین بیرون رفت تا ماتیس اریبه جانشین او شود.

 

بهترین بازیکن

خامس رودریگز که در نخستین بازی کلمبیا جزو ترکیب این تیم نبود، در مسابقه امشب بازگشت درخشانی داشت و توانست بیشترین نقش را در کسب پیروزی پُر گل تیمش داشته باشد؛ او با ارسالی دقیق پاس گل اول تیمش را داد و با پاس در عرض استثنایی، کوادراردو را در موقعیت تک به تک گذاشت تا سومین گل کلمبیا هم با پاس اول به ثمر برسد و با این عملکرد به‌عنوان بهترین بازیکن زمین لقب بگیرد.

اتفاق ویژه

در ۳۱  بازی اخیر جام جهانی روسیه عدم صعود تیم‌های عربستان، مصر، مراکش، پرو، کاستاریکا، پاناما و تونس از مرحله گروهی قطعی شده بود ولی امشب یک تیم اروپایی هم از این رقابت‌ها کنار رفت و لهستان که جایگاه هشتم جدو رنکینگ فیفا را هم در اختیار دارد، با دو باخت متوالی از این مسابقات حذف شد.

 

شما هم نظر خود را ارسال کنید