قاتلان زرگر یزدی در دادگاه چه گفتند؟

دی ۱۲, ۱۳۹۵ ساعت: ۲۲:۱۸ ب.ظ 644 بازدید ۲ نظر
سرانجام بعد از گذشت 4ماه از قتل هولناک جوان زرگر یزدی، در حالی دادگاه قاتلان این جوان در دادگاه کیفری یک یزد برگزار شد که خبرنگاری از رسانه های استان در آن حضور نداشت.

 

قاتلان زرگر یزدی در دادگاه چه گفتند؟/هفته آینده؛ صدور حکم متهمان

به گزارش وبسایت بزدیان، این دادگاه به ریاست علی محمدشهیدی فر رییس دادگاه کیفری، سیدمحمد سرمه چشم، مستشار و محمدرضا حدادزاده نماینده دادستان برگزار شد.
دادگاه با حضور اولیاء دم مرحوم حق‌شناس، جوان طلافروش یزدی و اولیاء دم مرحوم مرادی، مقتول ملایری برگزار شد و پس از درخواست اولیاء دم بر اشد مجازات متهمین، وکلای اولیاء دم نیز بر اساس موازین قانونی درخواست مجازات را به محضر دادگاه ارائه کردند.
به گفته یکی از بستگان مقتول که در جلسه دیروز دادگاه حضور داشته، دادستان برای یکی از متهمان این پرونده که قتل زرگر یزدی را به گردن گرفته است حکم اعدام و برای برادرش حکم حبس ابد و قطع ۴ انگشت را خواستار شد.
اعتراف قاتلان
قاتلان با قرارگرفتن در جایگاه ضمن تقاضای بخشش از اولیای دم به دفاع از خود پرداختند. آن ها در حین دفاع از خود،  به چگونگی قتل زرگر یزدی اعتراف کردند.
متهمان افزودند: ما قبل از حادثه چندین بار صحنه قتل و طناب انداختن به گردن مقتول را با هم تمرین ‌کردیم تا در حین انجام قتل با مشکل برنخوریم.
آن‌ها در بخشی از اعترافات خود به گروگانگیری صراف یزدی نیز اشاره کردند و افزودند: وقتی ما در پوشش مامور انتظامی صراف را به قصد ربودن اسکناس‌هایش از محل کارش دستگیر کردیم، او را به خارج از شهر بردیم و با گرفتن کلید گاوصندوقش او را چاقو زدیم و در بیابان رهایش کردیم. اصلا تصورش را نمی‌کردیم که او از این حادثه جان سالم به در برد.
در همین حال نجاریان صراف نجات یافته از چنگال قاتلان همدانی به قاضی گفت: این دو قاتل به قدری نقش خود را حرفه ای و ماهرانه بازی کردند که به ذهنم خطور نمی‌کرد که این ها می‌توانند ماموران قلابی باشند .
وی حتی تاکید داشت که علی اکبر برادر کوچکتر که مدعی است قتل را او مرتکب نشده بسیار حرفه ای عمل می‌کرده است. وی اضافه کرد: این برادر نقش اصلی را در فریب من داشته است.

قاضی پرونده همچنین از قاتلان پرسید: چرا از همان اول محل طلاها را لو ندادی؟ که قاتل در پاسخ گفت: مقداری از طلاها را بابت دیه اتهام قبلیمان در زندان، کنار گذاشته بودیم. این صحبت ها در حالی در دادگاه دیروز مطرح شد که همچنان سرنوشت ۵ کیلو از طلاهای زرگر یزدی در هاله ای از ابهام است.
هرچند دقایقی از وقت دادرسی به علت غلیان احساسات اولیاء دم، پس از حضور قاتلان در صحنه دادگاه در حین رسیدگی با وقفه روبرو شد اما با دستور رییس دادگاه بر رعایت نظم جلسه، دادرسی ادامه یافت.
هفته آینده؛ صدور حکم متهمان
به گفته علی محمد شهیدی‌فر، در کیفرخواست رسیده از دادسرا برای متهم ردیف اول ۲۱ اتهام و برای متهم ردیف دوم ۲۰ اتهام قید شده است.
رییس شعبه دوم دادگاه کیفری یک یزد گفت: حکم قاتلان زرگر یزدی در فرصت قانونی یک هفته صادر و اعلام خواهد شد.
شهیدی‌فر ابراز کرد: متهمان این پرونده به لحاظ عدم معرفی وکیل، طبق قانون از سوی دستگاه قضایی از دو وکیل تسخیری برخوردار بودند که این وکلا نیز در مقام دفاع از موکلان خود اقدام کردند .

نظرات

شما هم نظر خود را ارسال کنید