جواد امام مطرح کرد:

فشار برای سانسور اشعار نوحه ها در هیئت های یزد‼️

شهریور ۱۶, ۱۳۹۸ ساعت: ۲۱:۵۱ ب.ظ 772 بازدید بدون نظر
شنیده شده برخی دستگاه های امنیتی در قالب و پوشش برخی نهادهای فرهنگی با اعمال فشار بر هیئت های عزاداری حسینی در یزد ، خواستار سانسور اشعار آنان می شوند.

‼️ فشار برای سانسور اشعار نوحه ها در هیئت های یزد

✍️ جواد امام، مدیرعامل بنیاد باران در کانال تلگرامی خود مدعی شد:

◀️ شنیده شده برخی دستگاه های امنیتی در قالب و پوشش برخی نهادهای فرهنگی با اعمال فشار بر هیئت های عزاداری حسینی در یزد ، خواستار سانسور اشعار آنان می شوند.

◀️ گفته شده در آستانه فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، این اعمال فشارها با دریافت اشعار نوحه هیئت های بزرگ و تاثیرگذار و تغییر شعر و تهدید به ایجاد محدودیت و ممنوعیت برای شاعران، مداحان و مسئولان هیئت ها و احضار و برخی اقدامات محدود کننده دیگر صورت گرفته است.

◀️ خبرهای رسیده حاکی از این است که برخی هیئت ها به خاطر فشارهای وارد شده برای تغییر سلیقه ای اشعارشان از اجرای برنامه های عادی خود صرفنظر و امتناع کرده اند که از سوی دیگر با خواست مردم روبرو شده و در دوراهی خواست مردم یا خواست عوامل فشار بلاتکلیف هستند !

◀️ هیئت های عزاداری حسینی از دیرباز از جمله نهادهای مردمی و آزادمردانی بوده اند که با عشق به امام حسین و اهل بیت علیهم السلام همواره پاسدار ارزش های دینی و فریادگر پیام حسینی بوده اند و در ادوار گذشته هرگاه با محدودیت هایی روبرو شده اند، راه خود را گشوده اند.

◀️ تجربه تاریخی گذشته نشان داده اعمال فشار برای محدود کردن آزادی بیان به خصوص برای هیئت های عزاداری حسینی عاقبت خوبی برای عوامل فشار نداشته است.

◀️ امیدواریم در صورت صحت شنیده ها، عاملان فشار با رعایت قانون به حقوق شهروندان احترام گذاشته و دست از اعمال سلیقه های تنگ نظرانه که موجب حرکت های خارج از قاعده می شود، بردارند و همت و انرژی خود را برای خدمتگزاری بهتر به عزاداران حسینی و تسهیل برنامه های آنان مصروف دارند، همان عزادارانی که برخی بزرگان، خاک پای آنان را توتیای چشم خود می کردند و آنان را احیاگر پیام مظلوم ترین امام شهید می دانستند.

_

شما هم نظر خود را ارسال کنید