فساد عیان، بی خیالی اعیان

مرداد ۲۲, ۱۳۹۷ ساعت: ۲۰:۱۰ ب.ظ 935 بازدید بدون نظر
هنوز عرضه داخلی بورس کالا با دلار دولتی 4200 تومانی است. این در حالی است که عرضه های خارجی همین تولیدکنندگان با دلار بازار ثانویه است. این بدان معناست که افرادی که موفق به خرید از بورس کالا می شوند می توانند کالایشان را به نصف قیمت خرید کنند و از در بورس کالا خارج نشده کالا را به دوبرابر قیمت بفروشند!

فساد عیان، بی خیالی اعیان/ هنوز عرضه های داخلی به دلار ۴۲۰۰ تومان است!/ چه کسانی از این رانت چند ده هزار میلیاردی منتفع می شوند؟/وزیر صنعت کجاست؟

?هنوز عرضه داخلی بورس کالا با دلار دولتی ۴۲۰۰ تومانی است. این در حالی است که عرضه های خارجی همین تولیدکنندگان با دلار بازار ثانویه است. این بدان معناست که افرادی که موفق به خرید از بورس کالا می شوند می توانند کالایشان را به نصف قیمت خرید کنند و از در بورس کالا خارج نشده کالا را به دوبرابر قیمت بفروشند!

اقتصاد آنلاین در گزارش های متعددی در ۱۰ روز گذشته به این رانت پرداخت اما هیچ حرکتی در بورس کالا و وزارت صمت برای اصلاح این وضعیت مشاهده نشد.

?یعنی فولادی که هر تن ۵ میلیون تومان است را یکسری از ما بهتران در بورس کالا می خرند به قیمت ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان! در حالی که عرضه خارجی همین فولاد با دلار بازار ثانویه است! همین در خصوص مس، پتروشیمی و سایر کالاها صادق است!

?به زبان ساده یعنی محصولات عرضه شده در بورس کالا با نصف قیمت بازار در حال فروش است! اینجاست که باید از بورس کالا پرسید چرا این روند هنوز ادامه دارد؟

?بورس کالا می گوید امکان تغییر روند تا ابلاغ بخشنامه از سوی وزارت صنعت وجود ندارد! به سراغ وزارت صنعت می رویم اما کسی پاسخگو نیست!

? معلوم نیست در وزارت صنعت چه می گذرد؟ مردم از این حجم از بی تدبیری به ستوه آمده اند. چرا فسادی به این روشنی اینطور ادامه پیدا می کند؟ اینجاست که باید پرسید آیا همه مردم می توانند از بورس کالا خرید کنند؟ نخیر نمی توانند! فقط کسانی می توانند کالا از بورس کالا بخرند که از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز خرید آن کالا را گرفته باشند! وزارت صنعت هم خریدار را معرفی می کند و هم سهمیه هر فرد را. بزودی فساد گسترده در سایت بهین یاب وزارت صنعت که باعث شده تا سهمیه ها بصورتی ناگهانی دستکاری شود هم رونمایی می شود!

?حالا پیدا کنید پرتقال فروش را! بنابراین مشخص شد چرا بخشنامه ابلاغ نمی شود!

?خسته نباشی دلاور، خدا قوت پهلوان!

شما هم نظر خود را ارسال کنید