اظهارات جنحالی علی کریمی درباره فدراسیون، کی‌روش و ۹۰

علی کریمی: من را از کمیته انضباطی نترسانید/ سر همه حرف‌هایم هستم و تا ته این داستان می‌روم

بهمن ۱۹, ۱۳۹۶ ساعت: ۲۲:۳۱ ب.ظ 938 بازدید ۲ نظر
علی کریمی گفت: من سر همه حرف‌هایم هستم. تاج و دار و دسته‌اش عادل فردوسی‌پور و هر کسی که می‌خواهد از من شکایت کند. من می‌خواهم تصمیمی بگیرم که تا دوشنبه تکلیفش روشن می‌شود. البته تا جایی که به سپیدرود آسیبی نرسد.

اظهارات جنحالی علی کریمی درباره فدراسیون، کی‌روش و ۹۰

علی کریمی: من را از کمیته انضباطی نترسانید/ سر همه حرف‌هایم هستم و تا ته این داستان می‌روم

مربی تیم فوتبال سپیدرود می‌گوید شاید رضا عنایتی شبانه مدرک آسیایی‌اش را گرفته است.

 علی کریمی پس از شکست تیمش مقابل استقلال در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شاید رضا عنایتی شبانه مدرک مربی‌گری A آسیایش را گرفته است که در نشست خبری حضور پیدا کرده است. خود فتاحی با عنایتی تماس گرفته و اجازه حضورش را در نشست‌ خبری داده است. باید بدانیم چرا تا سه روز پیش چنین قانونی نبوده است.

او درباره بازی اظهار کرد: بازی خوبی نداشتیم. امروز اصلا روز بچه‌های ما نبود. مثل بازی‌های گذشته‌مان بر اثر اشتباهات فردی گل دریافت کردیم. ما باید بیشتر کار کنیم. شکست امروز تیم سپیدرود به عنوان مسئول فنی بر عهده من است. در این دو هفته‌ای که تا بازی بعدی زمان داریم باید روی ضعف‌هایمان کار کنیم. متاسفانه امروز شرمنده هواداران‌مان که از گیلان به تهران آمده بودند شدیم. امیدوارم در بازی‌های بعدی جبران کنیم. طرفداران استقلال هم همیشه نسبت به من لطف داشتند. از آن‌ها خیلی ممنونم. من را شرمنده کردند.

کریمی درباره اینکه اخیرا کمپینی برای هواداری از او تشکیل شده است تصریح کرد: باید از عادل فردوسی‌پور بپرسید که آیا این کاری که من کردم بی‌احترامی به مردم بود؟ من باز هم این کار را انجام می‌دهم اگر میکروفن برنامه ۹۰ در نشست‌های خبری باشد. شما که در برنامه ۹۰ هستید باید جویا شوید که چرا بازیکنان تیم ملی را در فرودگاه امام خمینی لخت کردند؟ بروید پیگیر آن شوید که چرا با دستیار کارلوس کی‌روش این گونه رفتار می‌کنند؟ سر ماجرای مهدی طارمی و آقای طاهری سه برنامه پشت سر هم این موضوع را پوشش دادند.

او در ادامه گفت: من سر همه حرف‌هایم هستم. تاج و دار و دسته‌اش عادل فردوسی‌پور و هر کسی که می‌خواهد از من شکایت کند. من می‌خواهم تصمیمی بگیرم که تا دوشنبه تکلیفش روشن می‌شود. البته تا جایی که به سپیدرود آسیبی نرسد. من عزمم را جزم کردم که تا انتهای این ماجرا بروم. شرایط رخ دادن هر اتفاقی هست. شما اگر دنبال ریز این ماجراها هستید سعی کنید که جلسه کمیته انضباطی ما علنی باشد. ۱۰۰ احضاریه دیگر هم برای من بیاید، تا انتهای این داستان می‌روم. این‌ها برای من مشکلی نیست. اگر من اشتباهی کرده باشم باید تاوانش را بدهم اما این‌ها خودشان می‌دانند که چه کسی اشتباه کرده است. من را از کمیته انضباطی نترسانید.

سرمربی سپیدرود در پاسخ به این سوال که امیر قلعه‌نویی و علی دایی با او موافقند اما او را دعوت به خویشتن‌داری کرده بودند اظهار کرد: همه‌شان برای من قابل احترام هستند اما من کار خودم را می‌کنم. من نمی‌توانم خویشتنداری کنم. هر شخصی سیستم خاص خودش را دارد. کسانی هستند که خیلی از اتفاقات را می‌دانند اما نمی‌توانند حرف بزنند. من نمی‌توانم از آن‌ها ایراد بگیرم چرا که سیستم به خصوص خودشان را دارند.

او در پاسخ به این سوال که آیا حاضر هستی به برنامه ۹۰ بروی و حرف‌هایت را بزنی گفت: ۹۰ که هیچ است، ۱۰۰ و ۱۲۰ هم می‌روم. چرا آن‌ها حاضر نشدند روی آنتن با من صحبت کنند؟ این برنامه من را روبه‌روی مردم قرار داد و نتیجه‌اش را هم دید.

او افزود: من آینده‌ای در این فوتبال ندارم و کارهایم را کرده و رفته‌ام. الان هم که آمده‌ام به خاطر همین قضایایی است که شروع شده اما شما خبرنگاران باید وظیفه‌تان را انجام دهید. یک سری از همکاران شما جرات نکردند صحبت‌های من را در روزنامه‌شان بنویسند. حتی با اینکه مستند بود این حرف‌ها را در کانالم زدم. حال دلیلش چیست؟ فکر می‌کنم دلیلش رفتن به جام جهانی و سر زدن به کاخ کرملین باشد. خودشان می‌دانند اما غیر از این است که باید درباره این وقایع صحبت کنند. شما به این ورزش ظلم می‌کنید. اگر شما رسانه‌ها پشت هم باشید، مگر چند نفر را می‌توانند بیکار کنند؟

علی کریمی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به شکایت مهدی تاج از اهالی رسانه اظهار کرد: او حق ندارد این کار را انجام دهد و باید در مقابل انتقادها جوابگو باشد. اگر جوابی ندارد که خیلی وقت‌ها هم ندارد، نمی‌تواند شکایت کند. طرف شما یک سوالی داشته و انتقاد کرده است. خودتان آمار بگیرید ببینید تا به حال چند شکایت از سوی فدراسیون فوتبال شده است. برخی را هم تهدید می‌کنند و مجبورشان می‌کنند تا عذرخواهی کنند و پرونده را تمام می‌کنند. در این مدت خداداد عزیزی و مهدی هاشمی نسب با من تماس گرفتند و حمایت کردند. آن‌ها هم دوست داشتند به نوعی به من کمک کنند و گفتیم راهی را که شروع کرده‌ایم را باید تا آخرش برویم. حال در دادگاه کیفری یا رسانه باشد حضور پیدا می‌کنم و تا آخرش می‌روم. چرا رییس فدراسیون باید شکایت شخصی خودش را روی سایت فدراسیون بزند؟ آیا شما رسانه‌ها این مسائل را از فدراسیون پرسیده‌اید؟ اگر هم پرسیده باشند چون ریگی به کفش‌شان است جواب نمی‌دهند. ما می‌گوییم اگر کسی مشکل ندارد بیاید بنشینیم و مناظره کنیم. ما در مورد مشکلات فوتبال صحبت می‌کنیم و برای مناظره مشکلی وجود ندارد. از بازیکنان تیم ملی پیراهن گرفته‌اند تا برای اردوی بعدی نگه دارند. به نظرتان اگر لباس ایرانی را شسته و برای یک سال دیگر نگه دارند پوسیده نمی‌شود؟ تمام این‌ها سوالاتی است که باید رسانه‌ها از فدراسیون بپرسند. من کارم را به عقیده خودم درست انجام می‌دهم. هیچ کس مثل خودم نمی‌تواند به منافعم ضربه بزند.

دستیار سابق کی‌روش در مورد ابهام خروجش از کادر فنی تیم ملی گفت: این را از رییس فدراسیون بپرسید. من رفتم و دیدم شرایط آن طور که فکر می‌کردم مناسب نیست و کارلوس کی روش آن چیزی نیست که من می‌خواستم. همیشه در مصاحبه‌هایم گفته ام که دوست داشتم رابطه من و کی‌روش همان رابطه بازیکن و مربی باقی می‌ماند. من احترام خودم را حفظ کردم. شما از رییس فدراسیون بپرسید چرا مربیان ایرانی تیم ملی اخراج شدند و پسرخوانده کی‌روش بدون مدرک مربیگری دستیارش شده است؟

کریمی در مورد حضور کی‌روش در همایش تبلیغاتی مربوط به یک بانک نیز تصریح کرد: این کار جنبه تبلیغاتی دارد و در همه جای دنیا این کار اتفاق می‌افتد. او هم از شرایطی که دارد استفاده کرده و من کارش را عیب و ایراد نمی‌دانم. تا جایی که من می‌دانم یک مربی تیم ملی ۶ هفته در سال می‌تواند مرخصی داشته باشد و استفاده از آن به دلخواه خودش است. اما الان این موضوع برعکس شده است. کسی باید در این مورد صحبت کند که زیر قرارداد را امضا کرده است. آقای تاج و دار و دسته‌اش قراردادی را امضا می‌کنند اما برای سوال کردن به بهاروند رجوع می‌کنند. مگر بهاروند مطلع این جریان بوده است؟ کسی که قرارداد را امضا می‌کند باید پاسخگو باشد.

او همچنین در واکنش به اینکه موضع‌گیری علیه کی‌روش متهم می‌شود که تیم ملی را به حاشیه برده گفت: بله من گفتم که دستیار جدید کی‌روش پسرخوانده‌اش است و مدرک هم ندارد. یک دوره ۱۰ روزه مربیگری را هم در یک کشور دیده و یک کاغذی دستش است اما شاید اگر من هم این قدرت را داشتم پسرخاله‌ام، برادرم یا پسر عمه‌ام را می‌آوردم. البته پسرخوانده ندارم اما بقیه اعضای فامیل را می‌آوردم (باخنده).

علی کریمی همچنین در مورد اینکه تاج به او گفته بود می‌خواست کی‌روش را اخراج کند، اذعان کرد: بله آقای تاج در جلسه‌ای که با هم داشتیم این حرف را زد اما راست و دروغش گردن خودش است. او گفت رفتم به جلسه که کی‌روش را اخراج کنم اما چه شد که برکنارش نکردند را خودش باید بگوید. کی‌روش با توپ پر به جلسات می‌رود و بعد از گرفتن ۲ امتیاز، پایین می‌آید. زمان دقیق جلسه را یادم نیست اما فکر می‌کنم برای قبل از قرعه‌کشی جام جهانی بود.

او در پایان در مورد نتیجه جلسه‌اش با تاج گفت: این جلسه ۴ ساعته هیچ نتیجه‌ای نداشت و فقط وقتم را تلف کردم.