علی مطهری: سهم صداوسیما از درآمد پخش مسابقات ورزشی بیشتر از فدراسیون فوتبال است

مرداد ۱۰, ۱۳۹۶ ساعت: ۱۵:۴۷ ب.ظ 978 بازدید بدون نظر
نایب رییس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که به دلیل اختلاف نظرها در مورد نحوه پرداخت حق پخش مسابقات ورزشی تصمیم‌گیری نهایی به جلسات آتی موکول شد.

علی مطهری:
سهم صداوسیما از درآمد پخش مسابقات ورزشی بیشتر از فدراسیون فوتبال است/ اختلاف نظر در مورد نحوه پرداخت حق پخش

نایب رییس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که به دلیل اختلاف نظرها در مورد نحوه پرداخت حق پخش مسابقات ورزشی تصمیم‌گیری نهایی به جلسات آتی موکول شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نشست اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال و مسئولان وزارت ورزش و جوانان و روسای باشگاه های استقلال و پرسپولیس ظهر امروز (دوشنبه ۱۰مردادماه) با محوریت بررسی مسئله پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال برگزار شد.

علی مطهری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه در جلسه امروز اراده رفع مسئله حق پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال در بین مسئولان ورزشی و رسانه ملی دیده شد، گفت: بر این اساس با توجه به اینکه مشکلات مالی وجود دارد باید به فرمول مناسبی برای حق پخش تلویزیونی مسابقات دست یابیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه در برنامه ششم توسعه تاکید شده که وزارت ورزش و جوانان و صداوسیما باید راهکار اجرای رفع مسئله پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال تبیین کنند، اظهار کرد: همه طرفین اصل حق پخش تلویزیونی را قبول دارند اما در خصوص میزان پرداختی‌ها و غیره نکاتی وجود دارد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پخش تلویزیونی مسابقات امکان تبلیغات مناسب و کسب درآمدهای بیشتری را برای رسانه ملی بوجود آورده است، ادامه داد: در مقابل امکان جذب تبلیغات داخل استادیوم‌ها و کسب درآمد برای فدراسیون فوتبال نیز به وجود آمده است. به عبارتی باید گفت که کسب این درآمدها از طریق امکانات طرفین است اما میزان درآمد صداوسیما بیشتر از طرف مقابل است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در جلسه امروز به نتیجه قطعی دست نیافتیم اما گام رو به جلویی برای دستیابی به راهکار دراز مدت برداشته شده است.

نظرات

شما هم نظر خود را ارسال کنید