علیرضا ابویی عضو شورای شهر مهریز:

ظرفیت‌های گردشگری در مهریز گمنام مانده است

دی ۷, ۱۳۹۶ ساعت: ۲۱:۵۸ ب.ظ 1,261 بازدید بدون نظر
علیرضا ابویی عضو شورای شهر مهریز با برشمردن برخی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری شهرستان مهریز گفت: این ظرفیت ها در مهریز گمنام و ناشناخته مانده است.
باغ پهلوان پور مهریز

عضو شورای شهر مهریز:

ظرفیت‌های گردشگری در مهریز گمنام مانده است/کوتاهی متولیان گردشگری

علیرضا ابویی عضو شورای شهر مهریز با برشمردن برخی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری شهرستان مهریز گفت: این ظرفیت ها در مهریز گمنام و ناشناخته مانده است.

علیرضا ابویی در گفتگو با خبرنگار وبسایت یزدیان با اشاره به اینکه مهریز از شهرهای تاریخی استان یزد است که علاوه بر قدمت تاریخی بسیار ارزشمند، از طبیعت بکر و بسیار زیبایی نیز برخوردار است، اظهار داشت: این منطقه به رغم دارا بودن قابلیت‌های تفریحی و گردشگری و آثار تاریخی و مکان‌های جهانی ثبت شده در استان و کشور، گمنام و ناشناخته مانده است.

وی افزود: اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در شهرستان به جایی اینکه ۱۰۰ درصد تکالیفش را در مهریز عمل کند، فقط به اجرای بخش کوچکی از وظایف خود در این شهرستان آن هم فقط در بعد نظارتی اقدام کرده که این امر قانع کننده نیست.

شهردار سابق مهریز گفت: میراث فرهنگی شهرستان ظرفیت گردشگری که مهمترین رکن جذب گردشگر در زمینه تبلیغات و استقرار است را به حداقل رسانده و به جای اینکه ظرفیت و پتانسیل گردشگری شهر را بالقوه کند و باعث شناخته شدن هر چه بهتر مهریز و رونق گردشگری شود، تنها ۴۰ درصد تکالیف خود را در شهرستان انجام می دهد.

ابویی تصریح کرد: آیا معرفی شهر مهریز در زمینه تاریخی و فرهنگی و گردشگری هم کار شورا و شهرداری است.

وی عنوان کرد: متاسفانه میراث فرهنگی در این زمینه کوتاهی کرده و این موضوع و اجرای ۱۰۰ درصد تکالیف اداره میراث فرهنگی در شهرستان مهریز، مطالبه شهروندان مهریزی و شورای شهر است.

ابویی تاکید کرد: مگر شهر مهریز در زمینه گردشگری از شهرستان‌های همجوار استان چه کم دارد که میراث فرهنگی وظایف خود را در قبال آثار تاریخی آنها تمام و کمال انجام داده و این تبعیض و کوتاهی در حق مهریز قابل قبول نسیت.

وی گفت: شهر یزد جهانی نشد مگر اینکه قدم اول را میراث فرهنگی برداشت و بعد شهرداری اقدامات بعدی را انجام داد و میراث خط مقدم جهانی شدن و معرفی شدن شهر یزد بود اما ظاهرا این امر در مهریز برعکس است و فعالیت میراث در مهریز فقط شده بازدارندگی و جلوگیری از ایجاد تغییرات و حفظ حریم ها و برای معرفی آثار تاریخی این شهرستان تاکنون هیچ اقدام در خور و شایسته‌ای انجام نشده است.

ابویی افزود: اداره میراث فرهنگی مهریز بگوید وظیفه و تکلیف شهردار و شورای شهر مهریز چیست و وظیفه خودشان چیست، شهرداری و شورای شهر مهریز در جهت آماده کردن زیرساخت‌ها برای گردشگری آماده انجام همه گونه همکاری است همانگونه که در بحث برگزاری مسابقات جهانی تیراندازی با کمان روی اسب در روستای سریزد با توجه به اینکه خارج از مجموعه و تکالیف شهرداری بود، این ارگان تمام و کمال وظیفه اش را در قبال مهمانان شهرستان انجام داد و این در حالی بود که میراث فرهنگی از کنار این حادثه مهم جهانی برای معرفی شهرستان به راحتی گذشت در صورتی که می توانست به نحو مطلوب از این موقعیت برای معرفی آثار فرهنگی و تاریخی مهریز استفاده کند.

وی افزود: شهرستان مهریز یک تابلو معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری شهرستان با توجه به اینکه در شاهراه اصلی شمال به جنوب کشور واقع شده است، ندارد، مگر یک تابلو چقدرهزینه دارد چرا برای معرفی مهریز کوتاهی می کنند طراحی و نصب تابلو معرفی شهر مهریز وظایف شهرداری است یا میراث و گرفتن مجوز از راهداری وظیفه کیست.

عضو شورای شهر مهریز تاکید کرد: چرا در مراسم مهم تاریخی و گردشگری در استان جایگاه مهریز مشخص نیست در صورتی که در این شهرستان، هم آثار تاریخی داریم و هم فرهنگی.

باغ جهانی پهلوان پور

باغ جهانی پهلوان پور

باغ جهانی پهلوان پور

باغ جهانی پهلوان پور

باغ پهلوان پور برگزاری نمایشگاه عکس

باغ پهلوان پور 

شما هم نظر خود را ارسال کنید