طوفان همزمان “کریمی و یزدانی” در جاکارتا/ ۲ طلای ناب برای ایران

مرداد ۲۹, ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۲۴ ق.ظ 961 بازدید ۲ نظر
آزادکار وزن 86 کیلوگرم ایران و دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک اینبار در بازی‌های آسیایی در مجموع در زمان 9 دقیقه و 20 ثانیه با شکست 4 حریف موفق به کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی شد.

طوفان همزمان “کریمی و یزدانی” در جاکارتا/ ۲ طلای ناب برای ایران

نابغه‌ای به نام حسن یزدانی۵۶۰ ثانیه؛ یک طلا!

آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم ایران و دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک اینبار در بازی‌های آسیایی در مجموع در زمان ۹ دقیقه و ۲۰ ثانیه با شکست ۴ حریف موفق به کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی شد.

 حسن یزدانی آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم ایران و دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک با برتری مقابل ۴ کشتی‌گیر در بازی‌های آسیایی،مقتدرانه نخستین مدال طلای کاروان ورزشی ایران در این رقابت‌ها را بر گردن آویخت.

یزدانی در این ۴ مبارزه در مجموع طی ۹ دقیقه و ۲۰ ثانیه(۵۶۰ ثانیه) و با گرفتن ۴۳ امتیاز از حریفان و دادن تنها ۲ امتیاز به مدال طلای بازی های آسیایی رسید.

حسن یزدانی

یزدانی ابتدا مقابل حریفی از اندونزی در مدت زمان ۴۴ ثانیه با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد. وی در ادامه پاوان کومار از هند را در مدت زمان ۲ دقیقه و ۶ ثانیه ۱۱ بر صفر برد و راهی نیمه نهایی شد. وی در مرحله نیمه نهایی نیز برابر آیتومن اردوگل از مغولستان در مدت زمان ۵ دقیقه با نتیجه ۱۲ بر ۲ پیروز شد و به فینال رسید و در دیدار نهایی نیز در مدت زمان یک دقیقه و ۲۹ ثانیه با نتیجه ده بر صفر از سد دومنیک میشل ابونادر از لبنان گذشت و به مدال طلای این بازی ها بوسه زد.

دومین طلای ایران با شاهکار علیرضا کریمی

علیرضا کریمی

آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم ایران به مدال طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی رسید تا تیم ایران در پایان ۵ وزن این رقابت‌ها با ۲ طلا و یک برنز به کار خود پایان دهد.

  در پایان رقابت‌های روز نخست کشتی آزاد قهرمانی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ در جاکارتا پایتخت اندونزی، علیرضا کریمی آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم ایران و دارنده مدال برنز جهان که برای نخستین بار در این وزن کشتی می‌گرفت، در دیدار فینال برابر ماگومد موسی‌یف از قرقیزستان و دارنده مدال های طلای آسیا و نقره بازی‌های آسیایی به روی تشک رفت و در پایان با نمایشی خارق العاده و در حالیکه وزن او ۳ تا ۴ کیلو از حریف کمتر بود با نمایشی زیبا در نهایت با نتیجه ۶ بر صفر به برتری رسید و دومین مدال طلای کشتی آزاد و کاروان ورزشی ایران را بر گردن آویخت.

کریمی پیش از این در دور نخست استراحت کرد سپس به مصاف تاکشی یاماگوچی دارنده مدال برنز آسیا از ژاپن رفت و در پایان در یک مبارزه برتر در مدت زمان ۴ دقیقه با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.وی در  در نیمه نهایی نیز دست به کار بزرگی زد و در مصاف با ماگومد ابراگیموف چهره شاخص روسی‌الاصل کشتی جهان از ازبکستان و دارنده مدال برنز المپیک در حالیکه ۲ بر صفر عقب بود در پایان با ضربه فنی به برتری رسید و راهی فینال شد.

پیش از این حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال طلا رسید و رضا اطری در وزن ۵۷ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.مصطفی حسین‌خانی نیز در وزن ۷۴ کیلوگرم به عنوانی بهتر از پنجمی نرسید.

مهران نصیری نیز در وزن ۶۵ کیلوگرم با باخت در همان دور نخست مقابل حریفی از چین از دور رقابت‌ها کنار رفت.

به گزارش یزدیان، پرویز هادی در سنگین وزن آخرین آزادکار ایران در این رقابت‌هاست که فردا(دوشنبه)به مصاف رقبای خود خواهد رفت.