یک مدال طلای غیر منتظره!

طلای ناب ۳۰۰۰ متر با مانع بر گردن حسین کیهانی

شهریور ۵, ۱۳۹۷ ساعت: ۲۰:۰۱ ب.ظ 940 بازدید بدون نظر
حسین کیهانی نماینده 3000 متر با مانع کشورمان موفق شد در فینال این رقابت ها زود تر از سایر ورزشکاران به خط پایان برسد و مدال طلا را از آن خود کند.

بازی های آسیایی جاکارتا؛یک مدال طلای غیر منتظره!

دو و میدانی؛ طلای ناب ۳۰۰۰ متر با مانع بر گردن حسین کیهانی

 

 حسین کیهانی نماینده ۳۰۰۰ متر با مانع کشورمان موفق شد در فینال این رقابت ها زود تر از سایر ورزشکاران به خط پایان برسد و مدال طلا را از آن خود کند.رده بندی نهایی 3000 متر با مانع

حسین کیهانی با رکورد ۸:۲۲:۷۹ تواسنت مدال طلا را از آنِ خود کند. با این رکوردی که کیهانی ثبت کرد، رکورد ۳۰۰۰ متر با مانع بازی های آسیایی هم شکسته شد.

حسین کیهانی-دو و میدانی-3000 متر با مانع-تیم ملی دو و میدانی ایران

به گزارش “یزدیان”، رقابت دوی ۳۰۰۰ متر با مانع بازیهای آسیایی از ساعت ۱۹:۳۰ امشب به وقت محلی آغاز شد و نماینده کشورمان با رقبای خود به رقابت پرداخت.

حسین کیهانی در مصاف با رقبای قطری، بحرینی، چینی و ژاپنی خود در دور اول به عنوان نفر هشتم مسیر را طی کرد. کیهانی در دور دوم به رتبه ششم صعود کرد و پس از سومین دور مسابقه به رتبه هفتم تنزل کرد.

در دورهای بعدی کیهانی ابتدا به رتبه پنجم و آن گاه به رده چهارم صعود کرد و به عنوان نفر چهارم، سه دور پایانی را آغاز کرد.

کیهانی در دورهای بعدی به ترتیب چهارم و سوم بود تا اینکه دور پایانی فرا رسید. در این دور کیهانی شتاب گرفت و رقبای خود را کاملا جا گذاشت تا طلای سال گذشته خود را در مسابقات قهرمانی آسیا یک بار دیگر در جاکارتا به دست آورد.

 

 

 

لازم به ذکر است که رکورد جهانی و آسیایی این ماده در اختیار سیف سعید شاهین قطری است که زمان ۷:۵۳:۶۳ دقیقه را در سال ۲۰۰۴ به جای گذاشته است. در بازیهای آسیایی هم این رکورد در اختیار طارق محمد طاهر بحرینی بود که ۸:۲۵:۸۹ دقیقه را در بازیهای گوانگجو به دست آورد. اما کیهانی با زمان ۸:۲۲:۷۹ دقیقه رکورد او را شکست.

این هفدهمین مدال طلای ایران و سومین طلای روز نهم بود که به شکلی غیرمنتظره به دست آمد. شاید کمتر کسی روی کیهانی برای کسب مدال طلا حساب باز می کرد.

 

 

 

 

شما هم نظر خود را ارسال کنید