نماینده زرتشتیان در مجلس: حکم توقف فعالیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد یک بدعت است

صلاحیت سپنتا نیکنام عضو زرتشتی شورای شهر یزد مجددا تایید شد

شهریور ۳۰, ۱۳۹۶ ساعت: ۲۱:۰۲ ب.ظ 1,548 بازدید بدون نظر
روز گذشته خبری منتشر شد مبنی بر رد صلاحیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد. به گزارش خبرگزاری‌ها علی اصغر باقری از اصولگرایان شکست خورده در شوراهای یزد از سپنتا نیکنام عضو زرتشتی این شورا شکایت کرده و خواستار رد صلاحیت او شده بود.

نماینده زرتشتیان در مجلس:
حکم توقف فعالیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد یک بدعت است

?نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی حکم صادره از سوی دیوان عدالت اداری مبنی بر توقف موقت فعالیت سپنتا نیکنام عضو شورای شهر یزد را یک بدعت دانست و گفت که برای لغو این حکم در حال پیگیری است.

?حضور سپنتا نیکنام در انتخابات شورای شهر یزد بر اساس قانون صورت گرفته و انتخاب ایشان نیز با رای مردم شریف یزد انجام شده و کاملا قانونی است/

==================================

صلاحیت سپنتا نیکنام عضو زرتشتی شورای شهر یزد مجددا تایید شد

?روز گذشته خبری منتشر شد مبنی بر رد صلاحیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد. به گزارش خبرگزاری‌ها علی اصغر باقری از اصولگرایان شکست خورده در شوراهای یزد از سپنتا نیکنام عضو زرتشتی این شورا شکایت کرده و خواستار رد صلاحیت او شده بود.

?این شکایت به نتیجه نمی‌رسد و امروز افخمی، دبیر هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان یزد اعلام کرد که صلاحیت نیکنام مجددا بررسی و تایید شده است. او در گفت و گو با اعتماد خبر داد: با توجه به حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر توقف فعالیت سپنتا نیکنام عضو زرتشتی شورای شهر یزد کمیته سه نفره حقوقی هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان یزد تشکیل جلسه داد و ضمن تایید صلاحیت مجدد آقای نیکنام اعلام کرد که روند کاندیداتوری، تایید صلاحیت و انتخاب ایشان قانونی بوده و با توجه به تایید هیات اجرایی و نظارت مشکل قانونی نداشته است.

?در ایام برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستا، همزمان با تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراها احمد جنتی در ابلاغیه‌ای غیر متعارف خواستار جلوگیری از تایید صلاحیت نامزدهای اقلیت‌های مذهبی در انتخابات شوراها شد.

شما هم نظر خود را ارسال کنید