🔰در دیدار عیدانه با مردم زادگاهش اردکان؛

سید محمد خاتمی: نوروز درس رویش مهر به دل‌ها می‌دهد/ دل‌ها را از دروغ و کینه و نامهربانی پاک کنیم

فروردین ۳, ۱۳۹۷ ساعت: ۱۵:۴۵ ب.ظ 999 بازدید بدون نظر
ایران، استعداد و ظرفیت فوق العاده ای دارد، اگر همبستگی باشد و انرژی ها صرف نفی و دفع یکدیگر نشود می تواند قدرت موثری را در مقابل قدرت های خارجی و مشکلات فراوان داخلی ایجاد کند.وضع معیشتی بخش های زیادی از مردم خوب نیست؛ می توانیم با همبستگی و در کنار هم بودن و رفع کدورت ها و تصمیم همگی برای خدمت به انقلاب و ایران و مردم بر مشکلات فائق شویم.

🔰در دیدار عیدانه با مردم زادگاهش اردکان؛

💬 سید محمد خاتمی: نوروز درس رویش مهر به دل‌ها می‌دهد/ دل‌ها را از دروغ و کینه و نامهربانی پاک کنیم/ می‌توانیم با همبستگی و رفع کدورت‌ها، بر مشکلات داخلی و خارجی کشور فائق آییم

👤سید محمد خاتمی رییس‌جمهور اسبق کشورمان بیان کرد:

🔹به همه ملت بزرگوار ایران و یکایک مردم شریف استان یزد و شهرستان اردکان؛ این عید را تبریک عرض می کنم، به خصوص ایثارگران و جانبازان و آزادگان و خانواده های شهدا که در خدمت کشور و انقلاب هستند و یاد می کنم از شهیدان بزرگوار که در راه سربلندی میهن و دفاع از اسلام و آزادی، جان عزیز خودشان را تقدیم کردند، امیدوارم که روح آنها شاد باشد.

🔹نوروز آغاز بهار و آغاز فصل نو شدن و یک زایش است؛ همیشه در این ایام خانه تکانی می کنیم و آماده می شویم برای بهار و نوروز. البته باید دلها را از پلیدی ها، دروغ و کینه ها و نامهربانی ها تکان دهیم. به هر حال ممکن است از همدیگر گله ای داشته باشیم، بهار درس می دهد که دلها را آماده رویش مهر کنیم و مهری که موجب همبستگی خواهد شد. همکاری که همه ما را در مسیر ساختن ایران اعتلای ایران دفاع از حقوق مردم ایران آماده کند.

🔹وی با بیان اینکه امروز کشور ما با مشکلات و خطرات زیادی روبرو ست عنوان داشت: قدرت های بزرگ سلطه گر و صهیونیست و ارتجاع منطقه با همه وجود با همدیگر برای ضربه زدن به کشور و انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران همپیمان شده اند؛ ما همواره مورد تهاجم و تحت فشار آنها بوده ایم ولی امروز فشارها زیادتر است و خطرات بیشتری تهدید می کند؛ البته در این موقعیت با همبستگی ما و تلاش برای استفاده همه نیروهایی که در درون ماست می توانیم با مشکلات مواجه شویم و بر آنها فائق آییم.

🔹ایران، استعداد و ظرفیت فوق العاده ای دارد، اگر همبستگی باشد و انرژی ها صرف نفی و دفع یکدیگر نشود می تواند قدرت موثری را در مقابل قدرت های خارجی و مشکلات فراوان داخلی ایجاد کند.

🔹وضع معیشتی بخش های زیادی از مردم خوب نیست؛ می توانیم با همبستگی و در کنار هم بودن و رفع کدورت ها و تصمیم همگی برای خدمت به انقلاب و ایران و مردم بر مشکلات فائق شویم.

🔹امیدوارم در سال جدید با همبستگی بیشتر، دفع کدورت ها و اتحاد و همدلی افزونتر ملت ما برای مقابله با تهدیدهایی که از بیرون متوجه ماست و حل مشکلات درونی و خدمت به این مملکت و بلند کردن آوازه انقلابی که به همت این مردم و اراده انسان بزرگ و عظیم الشان دوران ما حضرت امام رخ داد و باعث عزت اسلام شدند شاهد باشیم.

🔹امروز همه ما وظیفه داریم که میراث انقلاب یعنی جمهوری اسلامی را حفظ کنیم؛ جمهوری که مردم اساس کارند مبتنی بر رضایت مردم و مسئول در مقابل مردم و جمهوری اسلامی که ارزش های الهی در آن حاکم باشد بخصوص اخلاق که گمشده دوران ماست.

🔹امیدوارم بتوانیم در سال جدید با این همبستگی و اتحاد و رفع کدورت ها و تقویت همدلی و همبستگی و تلاش برای کمک به یکدیگر کمک به دولت بتوانیم راه روشنی پیدا کنیم.

🔸گفتنی است در این دیدار که نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار اردکان نیز حضور داشت؛ یکی از فرزندان شهدا، دکلمه ای قرائت کرد و شاعران آیینی نیز به ارائه اشعارشان پرداختند.

شما هم نظر خود را ارسال کنید