?در دیدار عیدانه با مردم زادگاهش اردکان؛

سید محمد خاتمی: نوروز درس رویش مهر به دل‌ها می‌دهد/ دل‌ها را از دروغ و کینه و نامهربانی پاک کنیم

فروردین ۳, ۱۳۹۷ ساعت: ۱۵:۴۵ ب.ظ 1,156 بازدید بدون نظر
ایران، استعداد و ظرفیت فوق العاده ای دارد، اگر همبستگی باشد و انرژی ها صرف نفی و دفع یکدیگر نشود می تواند قدرت موثری را در مقابل قدرت های خارجی و مشکلات فراوان داخلی ایجاد کند.وضع معیشتی بخش های زیادی از مردم خوب نیست؛ می توانیم با همبستگی و در کنار هم بودن و رفع کدورت ها و تصمیم همگی برای خدمت به انقلاب و ایران و مردم بر مشکلات فائق شویم.

?در دیدار عیدانه با مردم زادگاهش اردکان؛

? سید محمد خاتمی: نوروز درس رویش مهر به دل‌ها می‌دهد/ دل‌ها را از دروغ و کینه و نامهربانی پاک کنیم/ می‌توانیم با همبستگی و رفع کدورت‌ها، بر مشکلات داخلی و خارجی کشور فائق آییم

?سید محمد خاتمی رییس‌جمهور اسبق کشورمان بیان کرد:

?به همه ملت بزرگوار ایران و یکایک مردم شریف استان یزد و شهرستان اردکان؛ این عید را تبریک عرض می کنم، به خصوص ایثارگران و جانبازان و آزادگان و خانواده های شهدا که در خدمت کشور و انقلاب هستند و یاد می کنم از شهیدان بزرگوار که در راه سربلندی میهن و دفاع از اسلام و آزادی، جان عزیز خودشان را تقدیم کردند، امیدوارم که روح آنها شاد باشد.

?نوروز آغاز بهار و آغاز فصل نو شدن و یک زایش است؛ همیشه در این ایام خانه تکانی می کنیم و آماده می شویم برای بهار و نوروز. البته باید دلها را از پلیدی ها، دروغ و کینه ها و نامهربانی ها تکان دهیم. به هر حال ممکن است از همدیگر گله ای داشته باشیم، بهار درس می دهد که دلها را آماده رویش مهر کنیم و مهری که موجب همبستگی خواهد شد. همکاری که همه ما را در مسیر ساختن ایران اعتلای ایران دفاع از حقوق مردم ایران آماده کند.

?وی با بیان اینکه امروز کشور ما با مشکلات و خطرات زیادی روبرو ست عنوان داشت: قدرت های بزرگ سلطه گر و صهیونیست و ارتجاع منطقه با همه وجود با همدیگر برای ضربه زدن به کشور و انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران همپیمان شده اند؛ ما همواره مورد تهاجم و تحت فشار آنها بوده ایم ولی امروز فشارها زیادتر است و خطرات بیشتری تهدید می کند؛ البته در این موقعیت با همبستگی ما و تلاش برای استفاده همه نیروهایی که در درون ماست می توانیم با مشکلات مواجه شویم و بر آنها فائق آییم.

?ایران، استعداد و ظرفیت فوق العاده ای دارد، اگر همبستگی باشد و انرژی ها صرف نفی و دفع یکدیگر نشود می تواند قدرت موثری را در مقابل قدرت های خارجی و مشکلات فراوان داخلی ایجاد کند.

?وضع معیشتی بخش های زیادی از مردم خوب نیست؛ می توانیم با همبستگی و در کنار هم بودن و رفع کدورت ها و تصمیم همگی برای خدمت به انقلاب و ایران و مردم بر مشکلات فائق شویم.

?امیدوارم در سال جدید با همبستگی بیشتر، دفع کدورت ها و اتحاد و همدلی افزونتر ملت ما برای مقابله با تهدیدهایی که از بیرون متوجه ماست و حل مشکلات درونی و خدمت به این مملکت و بلند کردن آوازه انقلابی که به همت این مردم و اراده انسان بزرگ و عظیم الشان دوران ما حضرت امام رخ داد و باعث عزت اسلام شدند شاهد باشیم.

?امروز همه ما وظیفه داریم که میراث انقلاب یعنی جمهوری اسلامی را حفظ کنیم؛ جمهوری که مردم اساس کارند مبتنی بر رضایت مردم و مسئول در مقابل مردم و جمهوری اسلامی که ارزش های الهی در آن حاکم باشد بخصوص اخلاق که گمشده دوران ماست.

?امیدوارم بتوانیم در سال جدید با این همبستگی و اتحاد و رفع کدورت ها و تقویت همدلی و همبستگی و تلاش برای کمک به یکدیگر کمک به دولت بتوانیم راه روشنی پیدا کنیم.

?گفتنی است در این دیدار که نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار اردکان نیز حضور داشت؛ یکی از فرزندان شهدا، دکلمه ای قرائت کرد و شاعران آیینی نیز به ارائه اشعارشان پرداختند.

شما هم نظر خود را ارسال کنید