سیدجلال سوپرمن

اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷ ساعت: ۱۵:۱۵ ب.ظ 1,172 بازدید بدون نظر
روی دیواری فروریخته در سوریه به عربی نوشته شده بود: «دوستت دارم مثل گل دقیقه !۹۰» گل دقیقه آخر که منجر به پیروزی می‌شود، همیشه لذتبخش است، مثل یک هدیه از طرف کسی که انتظارش را نداری.

سیدجلال سوپرمن
روی دیواری فروریخته در سوریه به عربی نوشته شده بود: «دوستت دارم مثل گل دقیقه !۹۰» گل دقیقه آخر که منجر به پیروزی می‌شود، همیشه لذتبخش است، مثل یک هدیه از طرف کسی که انتظارش را نداری.

به گزارش یزدیان ، احسان محمدی با این مقدمه در عصر ایران نوشت: «پرسپولیس به لطف گل دقیقه ۹۰ سیدجلال حسینی توانست از سد الجزیره امارات بگذرد و به عنوان اولین تیم ایرانی به یک چهارم لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند. قرمزها با گل خیره کننده احمد نوراللهی پیش افتادند اما یک گل بد دریافت کردند و دقایق آخر بازی شبیه به وزنه برداری بودند که وزنه را تا روی سینه بالا کشیده بودند اما نه توان بالا بردنش را داشتند نه از دلشان می آمد زمین اش بیندازند. به همین اندازه نفس گیر، کُشنده و ترسناک.

تیم ها وقتی پیروز می شوند کمتر کسی در مورد نقص هایشان حرف می زند. هواداران دوست دارند امیدوار باشند که در بازی بعد تیم دست به ریکاوری می زند و با قدرت ظاهر می شود اما این پرسپولیس شبیه به بنزی است که چراغ بنزین اش روشن شده است. آنها انگار لحظاتی جانِ بُردن ندارند.

سانترهای کم جان، دل بستن به پرتاب اوت دستی و چشم دوختن به داور برای اعلام پنالتی شب گذشته بیش از هر چیزی در بازی پرسپولیس دیده شد. درک این که آنها با مصدومیت کمال کامیابی نیا و محسن ربیع خواه در میانه میدان به مشکل برخورده اند دشوار نیست اما بعضی از هواداران به توانایی سرمربی شان در لحظه های بحرانی تردید کرده اند. هوادارای به طعنه نوشته بود: «برانکو هم نتوانست سد راه پرسپولیس شود!»

وقتی کسی روی تصمیمی که گرفته پافشاری کند اگر دوستش داشته باشی تحسین اش می کنی که «اصولش را زیر پا نمی گذارد» ولی اگر تصمیمش را نپسندی متهم اش می کنی به «لجاجت»!

همان گونه که کی روش نشان داده به سختی تصمیم هایش را عوض می کند، روش برخورد برانکو با محسن مسلمان هم چیزی مشابه لجبازی/ایستادن بر اصول است. او حتی در لحظاتی که تیمش عملاً به بن بست برای شکستن خط دفاعی الجزیره رسیده بود ترجیح داد مسلمان را روی نیمکت بنشاند. بازیکنی که از دقیقه ۳۵ هواداران نامش را به عنوان یک گره گشا فریاد می زدند.

پرسپولیس به لطف گل سیدجلال حسینی مردی که به نظر تمام نشدنی می آید توانست از مهلکه جان به سلامت ببرد. او که در بازی رفت غایب بود و بسیاری غیبت اش را عامل دریافت سه گل قلمداد کردند نشان داد چرا در همه این سالها جز با تحسین از او نام برده نمی شود.

مربی الجزیره وقتی پیش از بازی با پرسش های تکراری در مورد غیبت «صخره» مواجه شد گفته بود مگر او سوپرمن است؟! الهه مهربان فوتبال روی شانه سیدجلال نشست تا با یک گل فراموش نشدنی نشان دهد که؛ بله! سوپرمن است.

سال ۹۵ وقتی از سوی مجله معتبر فرانس فوتبال حسینی به عنوان یکی از ۳ مدافع برتر جهان در جریان بازی‌های مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ انتخاب شد نشان داد که پرسپولیس چه گوهری در اختیار دارد. او آماده ترین مهره دفاعی تیم ملی ایران است. مردی که کی روش هم می تواند روی شانه هایش بایستد و با امیدواری به رویاهای دورش نگاه کند!

در نمایی دورتر ورزشگاه آزادی به یاقوتی سرخ شبیه بود. هواداران این تیم تا آخرین لحظه دوشادوش بازیکنانشان ایستادند و حق دارند خود را در این پیروزی بزرگ سهیم بدانند. آنها یک بار دیگر ثابت کردند که چرا پرسپولیس هرگز تنها قدم نخواهد زد.»

شما هم نظر خود را ارسال کنید