زيست توپ به ليونل مسي داده مي‌شود

خرداد ۱۲, ۱۳۹۳ ساعت: ۱۳:۳۳ ب.ظ 3,313 بازدید یک نظر

مديرکل دفتر آموزش و مشارکت هاي مردمي سازمان محيط زيست از احتمال اهدا «زيست توپ» به ليونل مسي خبر داد.

محمد درويش گفت: گروهي از فعالان محيط زيست با رهبري آرش نورآقايي ايده پرداز طرح يوزپلنگ بر لياس تيم ملي فوتبال در ادامه ايده هايشان توانستند تصوير 32 گونه در حال انقراض کشورهاي حاضر در جام جهاني را بر روي يک توپ نقاشي کنند. محمد درويش

درويش افزود: «زيست توپ» نامي است که براي اين توپ انتخاب شده است، روز گذشته خانم دکتر ابتکار رييس سازمان حفاظت محيط زيست طي نامه اي از وزير محترم ورزش و جوانان خواست تا تمهيدات لازم انديشيده شود که در روز بازي تيم ملي ايران با تيم ملي آرژانتين در مقابل رسانه هاي گروهي کاپيتان تيم ملي ايران اين توپ را به کاپيتان تيم ملي آرژانتين ليونل مسي تقديم شود.

مدير کل دفتر آموزش و مشارکت مردمي هدف از اهداي «زيست توپ» را اينگونه عنوان کرد: در حقيقت اين اهدا براي نشان دادن توجه ايرانيان به گونه هاي در حال انقراض تمام دنيا و نشان دهنده حس مسئوليت پذيري و محيط زيست دوستي ما به عنوان يکي از اعضاي حاضر جام جهاني است.

وي بيان داشت: اين اقدام رسانه اي مي تواند توجه جامعه جهاني را به گونه هاي در حال انقراض و نوع رفتار انسان ها که مي تواند بسيار خطرناک باشد را نيز جلب کند.

محمد درويش اشاره کرد: در واقع ايران رهبري يک نهضت محيط زيستي را در جام جهاني برزيل که آوردگاه مهمي با بيش از 3 ميليارد نفر بيننده است عهده دار خواهد شد.

درويش گفت: امروز نماينده اي از سازمان حفاظت محيط زيست به سازمان تربيت بدني براي پيگيري جدي اين موضوع فرستاده شد.

گفتني است ارديبهشت ماه سالجاري از اين توپ به مناسبت روز جهاني تنوع زيستي با حضور نماينده‌اي از سازمان ملل، معاونين سازمان حفاظت محيط‌ زيست، مدير عامل انجمن يوزپلنگ ايراني، مدير پروژه حفاظت از يوزپلنگ آسيايي و نماينده فدراسيون فوتبال رونمايي شد.

نظرات

شما هم نظر خود را ارسال کنید