رییس مجلس باید تجدید نظر کند

بهمن ۱۳, ۱۳۹۷ ساعت: ۲۳:۵۵ ب.ظ 620 بازدید بدون نظر
ریس جمهور باید نسبت به این امر واکنش نشان دهد. جناب آقای لاریجانی باید در اسرع وقت وزیر کشور را به مجلس بخواند تا با تمام توان به امنیت این مراسم اقدام کند و آن را برقرار نماید. وزیر اطلاعات را فرابخواند تا با هر کس که در صدد اخلال در مراسم ملی ٢٢ بهمن است ، در هر جایگاهی هست، برخورد کند.

⚠️رییس مجلس باید تجدید نظر کند

🖋یادداشتی از: سید حمید محمدیان

❌خبر تلخ و زننده است. «لغو سخنرانی لاریجانی در کرج پس از اولتیماتوم امام جمعه و طومارنویسی دلواپسان». همین. کوتاه و گویا.

🔹البته دفتر رییس مجلس این خبر را اعلام کرده و استدلال کرده«برای حفظ وحدت چنین می کند و تصورآقای لاریجانی این بوده که دعوت از رییس مجلس با امام جمعه هماهنگ شده» و با توجه به وضع موجود ،«آقای امام جمعه خودشان در مراسم ۲۲ بهمن سخنرانی کنند یا هر کسی که مطلوبشان است، دعوت کنند»

۱️⃣ به یاد داشته باشیم ٢٢ بهمن متعلق به همه مردم ایران است و یک گروه که انتخابات مختلف نشان داده، از کمترین پایگاه رأی برخوردار است، نباید به خود اجازه دهد که حرف خود را به کرسی بنشاند.

🔹 همین استان البرز در انتخابات سال گذشته بیشترین رأی را به دکتر روحانی داد و در انتخابات شورای شهر هم خواهر زاده آقای خاتمی را به عنوان نفر اول انتخاب کرد و شورا را دربست در اختیار اصلاح طلبان گذاشت.

🔻جرم آقای لاریجانی آن است که مدافع برجام بوده، در حالیکه مردم کرج با رأی بالا به سردمدار برجام رأی داده اند و اینک مخالفین برجام تریبون را در دست دارند و امام جمعه این شهر هم همان سخن را تکرار می فرماید.

🔹اگر می خواهیم راهپیمایی ٢٢ بهمن، محل وفاق همه مردم در دفاع از آرمان های امام باشد، باید از انحصار تریبون آن در دست گروهی که کمترین پایگاه رأی را در اختیار دارند ، خوداری کنیم.

۲️⃣پوقتی امام مجلس را عصاره فضایل ملت می خوانند، معنی ندارد که گروهی به هتک حرمت رییس چنین مجلسی اقدام کنند و بدون توجه به این جایگاه ، آن را بنا به فهم خود تخریب کنند.

🔹ظاهرا گروهی در این مملکت خود را عین حقیقت و انقلاب و اسلام می دانند؛ تا جایی که مخالفت با آنها به ارتداد سیاسی منجر می شود.

🔹من با جناب اقای لاریجانی اختلافات بسیار دارم و از دوران قدیم تا کنون بعضی از رفتار های ایشان را نمی پسندم، ولی نمی توانم چشم بر این واقعیت ببندم که ایشان با سیاست ورزی هوشمندانه توانسته سه دوره مختلف از مجلس های اصول گرا تا متعادل کسب اعتماد کند و همواره نیز مورد وثوق نظام و مقامات عالی آن باشد.

۳️⃣نکته سوم که اصل سخن در آن نهفته است، عقب نشینی بی دلیل رییس مجلس در مقابل افراطیون و دلواپسان است.

⁉️آیا بدتر از این می توان به گروهی که می خواهند با غوغا سالاری و هیاهو ، خود را تنها صدای انقلاب، معرفی کنند، امتیاز داد؟ اگر اکنون که استاندار و شورای تأمین و شورای تبلیغات اسلامی و شورای شهر و نیروی انتظامی در اختیار جریان عاقل و معتدل است، نتوان امنیت را برای سخنرانی رییس مجلس این کشور ، آن هم در روز گرامی داشت انقلاب، تأمین کرد، دیگر چه زمانی این امر ممکن است؟

❓عقب نشینی در مقابل این جریان، اگر چه آنها را از چشم مردم می اندازد و رسوا می سازد، ولی یک پیام بد و منفی را به عموم مردم منقل می کند که «ما از تأمین امنیت خود نیز ناتوانیم».

⛔️ریس جمهور باید نسبت به این امر واکنش نشان دهد. جناب آقای لاریجانی باید در اسرع وقت وزیر کشور را به مجلس بخواند تا با تمام توان به امنیت این مراسم اقدام کند و آن را برقرار نماید. وزیر اطلاعات را فرابخواند تا با هر کس که در صدد اخلال در مراسم ملی ٢٢ بهمن است ، در هر جایگاهی هست، برخورد کند. از قوه قضاییه بخواهد تا در مقابل گردن کشی در روز روشن و در مقابل نماینده مردم ایستادگی کند. شورای امیت باید از همه نیروهای نظامی و انتظامی به جد نظم این مراسم را مطالبه کند.

◀️تصور کنید قرار بود گروهی سخنرانی آیت الله جنتی یا بزرگی دیگر را در نماز جمعه تهران به هم بزند، نهادهای حکومتی چه می کردند، همان کار را باید امروز در مقابل اخلال گران نظم عمومی انجام دهند.

⚠️امروز روز ایستادگی در مقابل افراط و مقاومت در برابر زیاده خواهی هاست. یأس مردم دقیقا از همین مظلومیت های بی دلیل آغاز می شود.

🔹جناب دکتر لاریجانی، مردم را مأیوس نکنید.

شما هم نظر خود را ارسال کنید