روسیه: هدف از تحریم های آمریکا شکستن اراده ملت ایران است

آبان ۱۷, ۱۳۹۷ ساعت: ۲۳:۵۱ ب.ظ 384 بازدید بدون نظر
سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه افزود: آمریکا با وجود تحریم های ضد ایرانی به هدفی که دارد نمی رسد.

روسیه: هدف از تحریم های آمریکا شکستن اراده ملت ایران است

معاون وزیر امور خارجه روسیه بار دیگر با اشاره به خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران موسوم به برجام بر خلاف قوانین بین المللی و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد، اظهار داشت: روسیه و دیگر کشورهای امضا کننده برجام به تلاش های خود برای حفظ توافق هسته ای ادامه خواهند داد و تلاش می کنند با ساز و کارهایی با ایران همکاری های بین المللی را ادامه دهند.

معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: هدف از تحریم های یک جانبه ایالات متحده علیه ایران در هم شکستن اراده ملت ایران است.

سرگئی ریابکوف در مسکو با بیان این مطلب افزود: آمریکا با وجود تحریم های ضد ایرانی به هدفی که دارد نمی رسد.

روسیه: هدف از تحریم های آمریکا شکستن اراده ملت ایران است

مذاکره کننده ارشد روسیه ادامه داد: چرا که ایران برای سالها تجربه مقاومت در برابر تحریم های آمریکا را داشته است.

وی بار دیگر با اشاره به خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران موسوم به برجام بر خلاف قوانین بین المللی و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد، اظهار داشت: روسیه و دیگر کشورهای امضا کننده برجام به تلاش های خود برای حفظ توافق هسته ای ادامه خواهند داد و تلاش می کنند با ساز و کارهایی با ایران همکاری های بین المللی را ادامه دهند.

گفتنی است، آمریکا روز دوشنبه تحریم هایی را در عرصه های نفتی و بانکی و برخی عرصه ها در مورد ایران وضع کرد.

واشنگتن با توجه به مخالفت بین المللی با رویکردهای ضدایرانی خود مجبور شد هشت کشور را از تحریم نفتی علیه ایران معاف کند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا ۱۸ اردیبهشت ماه گذشته خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد اما بلافاصله دیگر کشورهای امضا کننده این توافق یعنی انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه ضمن محکوم کردن خروج این کشور از این توافق چندجانبه بین المللی، تاکید کردند که به برجام پایبند مانده و از تجارت شرکت هایشان با ایران حمایت می کنند.

ترامپ با حربه تروریسم اقتصادی و تحریم های یک جانبه غیرقانونی و فشار به جامعه جهانی به دنبال ایجاد جنگ روانی و القای انزوای ایران است اما تجربه ماه های اخیر و همراهی نکردن جهان با آمریکا نشان داد که این کشور هیچگاه به هدف خود دست نخواهد یافت.

تحریم هایی که آمریکا یک جانبه علیه ملت ایران اعلام می کند، از مدت ها قبل شروع شده و جامعه جهانی با آنها همراهی نکرده است و ترامپ ناگزیر برخی کشور های خریدار نفت را از تحریم معاف کرده است.

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده است هیچ تحریمی نیست که آمریکا بخواهد بعدا انجام دهد، بعضی از افرادی که در آمریکا به دنبال تحریم ایران بودند بیش فعال بودند؛ بنابراین هیچ چیز جدیدی برای نوامبر ( ۱۳ آبان ماه) وجود ندارد که انجام دهند و این یک موضوع کاملا تبلیغی و روانی است.

کارشناسان و ناظران منطقه ای و بین المللی، تاکید دارند که آمریکا هرگز قادر نیست خرید نفت از ایران را با اعمال تحریم ها به صفر برساند و حتی وزیر نفت سعودی اعتراف کرده است که عربستان قادر نیست با افزایش صادرات خود مانع افزایش بهای نفت در بازار جهانی شود.

شما هم نظر خود را ارسال کنید