رئال مادرید ۳-۱ لیورپول؛ هتریک اروپایی، هدیه کاریوس به تیم زیدان

خرداد ۶, ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۳۹ ق.ظ 1,324 بازدید بدون نظر
اشتباهات مضحک و کودکانه لوریس کاریوس در کنار مصدومیت صلاح، رویای لیورپول را نقش بر آب کرد تا رئال مادرید به لطف هنرنمایی گرت بیل، یک بار دیگر به جام گوش دراز بوسه بزند. رئال مادرید با حفظ برتری دو گله، موفق شد با پیروزی ۳-۱ مقابل لیورپول، برای سومین بار پیاپی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود.

رئال مادرید ۳-۱ لیورپول؛ هتریک اروپایی، هدیه کاریوس به تیم زیدان

  اشتباهات مضحک و کودکانه لوریس کاریوس در کنار مصدومیت صلاح، رویای لیورپول را نقش بر آب کرد تا رئال مادرید به لطف هنرنمایی گرت بیل، یک بار دیگر به جام گوش دراز بوسه بزند.

به گزارش وبسایت یزدیان، گرت بیل که در مسیر رسیدن رئال مادرید به فینال، نقش پررنگی ایفا نکرده بود، در بازی نهایی در نقش قهرمان جلوه کرد، در آن سمت لیورپول با بدشانسی صلاح را از دست داد و یک بار دیگر از پاشنه آشیل خود ضربه خورد، این بار بدتر و تلخ تر از همیشه.

 

هر دو تیم با ترکیبی قابل انتظار به زمین رفتند. زیدان تیمی را به زمین فرستاده بود که سال قبل همین زمان در کاردیف به قهرمانی رسیده بود:

لیورپول

کاریوس، آرنولد، فن دیک، لوورن، رابرتسون، میلنر، هندرسون، واینالدوم، صلاح، فرمینو، مانه

ذخیره ها: مینیوله، کلاین، کلاوان، مورنو، لالانا، امره جان، سولانکه

رئال مادرید

ناواس، کارواخال، راموس، واران، مارسلو، کاسیمیرو، مودریچ، کروس، ایسکو، رونالدو، بنزما

ذخیره ها: کاسیو، ناچو، تئو، لوکاس واسکز، بیل، آسنسیو، کواچیچ

بازی در نیمه اول با قدرت نمایی لیورپول آغاز شد، در بیست دقیقه ابتدایی مسابقه این لیورپول بود که با پرس شدید خود در یک سوم هجومی، کار را برای رئال مادرید سخت کرد، یاران زیدان در دقایق ابتدایی بازی در تقابل با این پرس خیلی خوب عمل نکردند و چندباری لیورپول دروازه حریف را تهدید کرد که بهترین موقعیت در دقیقه ۲۳ رقم خورد که ضربه فرمینو بلاک شد و سپس شوت آرنولد به خوبی توسط ناواس مهار شد.

پیش از این موقعیت، شوت رونالدو از سمت راست محوطه، شاید جدی ترین خطر رئال مادرید روی دروازه حریف در کل نیمه اول بود. اما با گذر از دقایق ابتدایی، رئال مادرید کم کم از زیر فشار حریف در آمد.

دقیقه ۳۰ مسابقه نقطه عطف بازی برای لیورپول رقم خورد. در دقیقه ۲۶ صلاح با راموس برخوردی داشت که به مصدومیت ستاره مصری منجر شد، او دقایقی تحمل کرد و در زمین ماند اما در نهایت در دقیقه ۳۰ با چشمانی اشکبار زمین مسابقه را ترک کرد و لالانا به جای او راهی زمین شد.

نیمه اول در حالی به پایان رسید که رئال مادرید هم چند دقیقه بعد از تعویض صلاح، کارواخال را به دلیل مصدومیت از دست داد و ناچو جایگزین شد، گل دقایق اخر نیمه اول بنزما هم به درستی آفساید اعلام شد.

اما داستان نیمه دوم کاملاً متفاوت بود. بعد از آن که رئال مادرید توسط ایکسو تیر دروازه حریف را به لرزه در آورد، با اشتباه کاریوس به گل رسید.

۶ دقیقه از نیمه دوم نگذشته بود که اشتباه کودکانه کاریوس در پرتاب توپ با فرصت طلبی بنزما همراه شد، ستاره فرانسوی پایش را دراز کرد و توپ بعد از برخورد به او راهی دروازه شد تا رئال مادرید خیلی راحت تر از حد تصور، به گل برسد.

واکنش لیورپول به این گل، مثبت بود. یاران کلوپ در دقیقه ۵۶ به گل تساوی رسیدند. سانتر میلنر از روی ضربه کرنر با ضربه سر دیدنی لوورن همراه شد، مانه در چند قدمی دروازه تاثیر مثبت گذاشت و بازی به تساوی کشیده شد.

دقیقه ۶۲ تعویض طلایی زیدان اتفاق افتاد، بیل به جای ایسکو وارد زمین شد و تنها لحظاتی بعد از ورودش به زمین، روی سانتر مارسلو با یک ضربه برگردان استثنایی دروازه کاریوس را باز کرد. استثنائاً این بار کاری از دست کاریوس بر نمی آمد. گرت بیل هم که در این فصل از لیگ قهرمانان تنها هفت بار به میدان رفته بود و در اکثر مسابقات نیمکت نشین بود، با این گل خیره کننده، ارزش هایش را به رخ کشید.

لیورپول در شوک این گل، کمی جلوتر کشید، آن ها در دقیقه ۷۱ روی تلاش مانه، دروازه حریف را به خطر انداختند، ضربه زمینی بازیکن سنگالی لیورپول، به تیر خورد و برگشت داده شد.

اما داستان اشتباهات کاریوس تمام ناشدنی بود. پاشنه آشیل لیورپول در کل فصل، در بدترین موقع و به بدترین شکل ممکن یقه کلوپ را گرفت. دقیقه ۸۳ شوت بیل در حالی که به مرکز دروازه روانه شده بود با اشتباه کودکانه کاریوس همراه شد و گل سوم برای رئال مادرید رقم خورد تا اندک شانس های لیورپول نقش بر آب شود. گرت بیل هم بدل به اولین بازیکن تعویضی در تاریخ لیگ قهرمانان شد که به زمین می آید و دو گل می زند.

رئال مادرید با حفظ برتری دو گله، موفق شد با پیروزی ۳-۱ مقابل لیورپول، برای سومین بار پیاپی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود.

شما هم نظر خود را ارسال کنید